Ślub w USA....

Odpowiedzi w temacie (9)

-

14.9.2004

Czy ślub cywilny zawarty w Stanach Zjednoczonych przez Polaków jest ważny po przyjeżdzie do Polski? Bardzo prosze o odpowiedz i z góry dziękuję.
(NADZIEJA)

Nie znalazłeś odpowiedzi?

andrzej

2004-09-15 10:56:49

nalezy dokumenty swojego slubu zawartego w USA zaniesc do konsula a ten poprowadzi sprawe zatwierdzenia zwiazku przesylajac dokumenty do polski. cala ta procedura trwa ok 8-10 miesiecy (jesli sie niewraca do polski) szczegolowszych inforamcji udzielic moze urzad stanu na starym miescie w warszawie (tam jest dzial stanu cywilnego zalatwijacy podobne przypadki)

wanles

2004-09-15 11:59:10

Moja córka zawarła związek małżeński w USA trzy lata temu. Mężem jej jest obywatel USA. Według informacji uzyskanej w Urzedzie Stanu Cywilnego w Bydgoszczy slub jest wazny również w Polsce bez konieczności jego potwierdzania droga via konsul. Proszono jedynie o oryginał amerykańskiego aktu małżeństwa w celu ujawnienia faktu zawarcia małżeństwa przez córkę w aktach naszego USC. Życze powodzenia.

NADZIEJA

2004-09-22 19:56:05

Bardzo dziękuję za pomoc,.

Gosc 2 alimenty.pl

2008-08-01 21:29:56

Witam. Moje pytanie na dzis brzmi: Czy jest potrzeba, jak i mozliwosc anulowania bac tez rozwiazania zwiazku malzenskiego zawartego w USA kiedy planuje sie powrot do Polski na stale a samo malzenstwo w stanach to tylko papier czy, jedno wielkie nieporozumienie (aczkolwiek zaznacze ze bez konfliktowe) ??? Bardzo prosze o mozliwie szybka i rzetelna odpowiedz jesli ktokolwiek wie cos na ten temat. Z podziekowaniem.

gosia alimenty.pl

2008-08-09 07:22:16

witam! wzielam slub cywilny w Stanach z Meksykanczykiem zeby ten otrzymal papiery do pracy w europie.Niestety nic z tego nie wyszlo.Slubu wogole nie zglosilam w polskim konsulacie. W jaki sposob mam przeprowadzic rozwod?czy ten slub jest wogole wazny poza terenem Stanow? pozdrawiam i czekam na porady.GOSIA

siri alimenty.pl

2008-08-15 12:34:50

Prosze o pomoc, Wzielam slub z obywatelem Turcji na Florydzie. Gdy bylam w ciązy, wrocilam do Polski i od tej pory tu mieszkamy z coreczka. Mąż pracował na statku i kilka razy w roku nas odwiedzal. Po czterech latach zerwal kontakt, zmienil prace i zniknal. Okazało sie, ze uciekl z inna kobieta i razem zatrudnili sie w innym zakladzie pracy, aby zatrzeć za sobą ślady. Udalo mi sie go odnalezc dzieki jego znajomym, byl bardzo zly ale i przestraszony, przynajmniej zaczął płacic alimenty bo bał się że porozumiem sie z jego pracodawcami. Zmuszał mnie do rozwodu, ale na jego zasadach, czyli mialam byc nieobecna na rozprawie, brak zobowiązań, porozumienie stron, miał zachować pełnie wladzy rodzicielskiej ( po co jak dziecka w ogole nie zna, i nawet nie mowi jego jezykiem), ale ja na taki uklad nie chcialam sie zgodzic. Okazało się (tez przypadkiem), ze mąż bez mojej zgody rozwiódł sie ze mna w USA, podając nieprawdziwe informacje, ze ucieklam od niego z dzieckiem, on nie zna naszego miejsca pobytu i poszukuje nas (podal nawet ogloszenie w prasie amerykanskiej). Tylko, ze ja caly czas przebywam w Polsce, wiec skad mialam to wiedziec. Wiec jest rozwod na ktory nie mialam wplywu. Teraz mąż stracił pracę (informacje udalo mi sie potwierdzic), ale tym samym ja trace z nim kontakt na zawsze, a on juz zastrzegl, ze alimentow nie bedzie placil. Alimenty nie są zasądzone, bo podlega to jurysdykcji sądu amerykańskiego. Więc zostaje z kredytem hipotecznym, chorym na astme i silną całoroczna alergią dzieckiem, i pustą kartą kredytową i nie wiem co robic. W piśmie rozwodowym, ktore po wielu prośbach mąz mi przeslal, jest wzmianka, że jeśli się 'odnajdę' to moge wystąpic o alimenty do sądu amerykanskiego, ale jak mam to zrobic jak jestem w Polsce? I czy otrzymam je, skoro do tej pory mąz placil regularnie (bojąc sie konsekwencji), a teraz stracil prace . No i jak potraktuje mnie sąd obcego kraju, gdy w rozwodzie jest adnotacja, ze to ja opuscilam męża i zabrałam dziecko. Nie beda przeciez znali prawdy. Jak mam tego dokonać, jak uzyskac alimenty? Nie stać mnie na adwokata w USA, a w Polsce odsyłaja mnie z miejsca do miejsca. Czy ktos wie jakie mam szanse na alimenty z USA (podobno, w USA sa za dobrowolnym placeniem i jak ktos placi to nie zasądzają alimentów). Ale ja wiem, ze mąż zniknie i nie będzie płacił. Co robic?

Syl alimenty.pl

2009-04-11 23:32:59

Wyszlam za mąż za obywatela USA 5 miesiecy temu, kiedy jeszcze byłam w Stanach. Niestety dużo zaszło między nami i wrócilam do Polski bez ubiegania się o Zielona Kartę. Teraz bardzo bym chciala wrócić do Stanów ale nie wiem czy mam szanse na wize turystyczną? Czy w ambasadzie wiedzą o moim ślubie? Czy też mogłabym zataic ten fakt? Czy teraz tylko mąż mnie może sprowadzic z powrotem do USA?

Mira alimenty.pl

2011-01-08 04:53:16

Jakie sa potrzebne dokumety do slubu cywilnego w usa a dokladnie na florydzie prosze o pomoc .Mira

ryho63

2014-08-27 16:39:33

Czy ślub cywilny zawarty w Stanach Zjednoczonych przez Polaków jest ważny po przyjeżdzie do Polski? Bardzo prosze o odpowiedz i z góry dziękuję. (NADZIEJA)

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

NA SKÓTY