Forum prawne

Jak nie płacić abonamentu RTV? (strona 2)

Mam pytanie, czy są jakieś sposoby na to żeby nie płacić zaległej opłaty za abonament RTV? Np. co w sytuacji gdy telewizoru nie mam od lat 4 bo sie zjarał albo go wyrzuciłem bo miałem go dość, albo nie działał, albo mi go skradziono, albo przez ten czasy byłem poza krajem. Za taki telewizor za te 4 lata też powinienem płacić abonament? Proszę mi nie mówić że można się wyrejestrować, rejestracja służy tylko informacji kto w danym momencie posiadał telewizor. Ale posiadanie nie równa się używaniu. To tak jakbym miał garażowany samochód i musiał codziennie płacić za niego przewidywane zużycie benzyny. Nie płacę za coś czego nie używam, nie posiadam już, lub jest ale zepsute. Jak uniknąć abonamentu poza tym?

2012.6.22 9:39:25

Odpowiedzi w temacie: Jak nie płacić abonamentu RTV? (strona 2) (57)

Witam, mam pytanie, co w przypadku osob, ktore nie maja ani telewizora, ani radia czy tez musza

placic abonament radiowo-telewizyjny? Pozdrawiam

2013.1.9 20:42:25

Nie, ale jeżeli wcześniej go pan miał, to niech pan zgłosi brak odbiornika na Poczcie Polskiej.

2013.1.10 9:34:59

Jak pan nie zgłosi na czas, to trzeba będzie płacić za okres przed zgłoszeniem tak jakby był telewizor. Musi się pan tez spodziewać kontroli.

2013.1.11 9:56:38

A co w sytuacji kiedy telewizor jest tak naprawdę podłączony do komputera, i jest jego monitorem. I tak pomimo tego trzeba płacić abonament RTV? Naturalnie nie ma zadnego nadajnika ani anteny.

2013.2.12 8:20:52

Witam mam takie pytanie jakies 7 lat temu mialem tel na abonament w E..e z chwila kiedy podpisalem umowe stracilem prace i nie zaplacilem ani jedmego rach ... Od 7 lat jestem za granica jakies 2 lata temu dowiedzialem sie ze przyszedl list z sondu grockiego chcial bym to wszystko uregulowac ale teraz nie wiem co mam zrobic gdzie sie zglosic i czym to moze grozic mianowicie jakie konsekwencje moge za to poniesc bede wdzieczny za pomoc pozdrawiam

2013.2.13 18:20:29

witam
do 2002roku oplacałam abonament rtv, po roku 2002 zaprzestałam płacenia bo z pracą i pieniędzmi bywało roznie. Teraz dostałam wezwanie do zapłaty od Poczty Polskiej na kwote 3tys. Jestem od 3 lat bez pracy, miałam zadłużenie w oplatach za czynsz wiec orzeczono wobec mnie eksmisje i przyznano lokal socjalny. Korzystam z opieki spolecznej.Nie mam za żyć ani kupić jedzenia.Skad mam wziąć 3000zł na zaplate zaleglego abonamentu. Poza tym mam orzeczony lekki stopien niepełnosprawności, ,mam 52lata. Prosze napiszcie co zrobic zeby umorzyli mi te zaleglość,Jak sformułowac to pismo , co do niego zalaczyc? wyrejestrowałam odbiornik ale zaległość pozostała ktorej nie jestem w stanie splacic nawet w części

2014.4.7 12:34:49

W wyjątkowych sytuacjach można składać wniosek do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o umorzenie zaległości za abonament RTV. Wzór wniosku można pobrać TUTAJ.

2014.9.16 12:36:42

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika