Blokada środków na koncie bankowym

Odpowiedzi w temacie (0)

woyroy

29.9.2014

Witam W 2009 roku komornik zablokował mi konto bankowe w multibanku (obecnie mbank) z tytułu alimentów - chociaż potrącane z mojego wynagrodzenia alimenty zaspokajają roszczenia w 100% ale nadgorliwy komornik wysłał mimo wszystko egzekucje na moje konto bankowe. Widząc ta sytuacje zrezygnowałem z przekazywania wynagrodzenia do multibanku ponieważ był moment że zostałem bez środków do życia. W ubiegłym tygodniu przypomniałem sobie o tamtym koncie i postanowiłem że trzeba go zlikwidować będąc pewnym , że stan konta = "0". Po zalogowaniu.... byłem zaszokowany - widniała tam kwota zablokowana ponad 1800 zł (nie przekazana żadnemu komornikowi) Udałem sie w następnym dniu do placówki mbanku celem pobrania tych pieniędzy bo wiem obecnie że kwota jakiej nie może zablokować komornik wynosi obecnie 3 x przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw ogłaszanego przez Prezesa GUS za okres bezpośrednio poprzedzający dzień wystawienia tytułu wykonawczego. Niestety usłyszałem odpowiedź odmowną (jakieś pokrętne wytłumaczenia) ale nie usłyszałem żadnej konkretnej odpowiedzi dlaczego: 1. w 2009 roku bank nie przekazał tej kwoty np. komornikowi lub zgodnie z ustawą nie zwolnił tej kwoty do wypłaty 2. od 2009 roku obracał ta kwotą nie naliczając żadnych odsetek Dlatego też moje pytanie - w jaki sposób wyegzekwować te zablokowane pieniądze i jaka odpowiedzialność ponosi ewentualnie bank za np. nie przekazanie tej kwoty np. komornikowi. Dodatkową sprawą , jest wysokość odsetek jakie powinien naliczyć bank - bo jak wszyscy wiedzą odsetki u komornika są bardzo wysokie a bank blokował pieniądze które mogły w 2009 roku trafić do komornika. Byłbym wdzięczny za podpowiedź co mam z tym fantem zrobić Pozdrawiam.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 9.11.2004

  Zasady funkcjonowania obowiązkowego systemu gwarantowania środków pieniężnych

  Jednym z zasadniczych celów Bankowego Funduszu Gwarancyjnego jest zapewnienie pewnego minimum bezpieczeństwa środków gromadzonych przez deponentów na rachunkach bankowych w bankach. Odbywa się to (...)

 • 9.11.2004

  Środki gwarantowane

  Ustawa o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym ustanawia system ochrony środków pieniężnych lokowanych w podmiotach objętych systemem gwarantowania. Gwarancją objęte są środki ulokowane na rachunkach (...)

 • 9.12.2004

  Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych a likwidacja przedsiębiorstwa. Co dzieje się ze środkami Funduszu?

  Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych to bardzo szczególne środki z punktu widzenia jego przeznaczenia. Dlatego też wszyscy należący do kręgu osób uprawnionych do korzystania z Funduszu (pracownicy (...)

 • 7.4.2014

  ZUS czy OFE? – jak dokonać wyboru

  Od 1 kwietnia 2014 roku każdy ubezpieczony posiadający środki w OFE zostaje postawiony przed wyborem czy część jego składki nadal będzie obracana przez fundusze emerytalne czy też wróci (...)

 • 5.11.2004

  Rodzaje rozliczeń bezgotówkowych

  W pierwszej kolejności należy podkreślić, iż czek jest papierem wartościowym. Otrzymuje się go z tego banku, w którym mamy założone konto osobiste czy firmowe. Za jego pomocą osoba wystawiająca (...)