Forum prawne (strona 585)

Banki oszukują na kredytach!!

Bank nie może uzależniać zawarcia umowy kredytowej od zawarcia umowy ubezpieczenia, sprawa została już skierowana do  Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.4.20 14:36:34

orzeczenie i uzasadnienie wyroku

Witam,jakie pismo należy napisać jeśli chcę otrzymać od sądu orzeczenie wyroku i jego uzasadnienie?? Czy jest to jedno? czy jak napiszę o wydanie orzeczenia to dostanę również uzasadnienie?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.20 14:33:14

Podwyżka emerytur?

Rada Ministrów zdecydowała że waloryzacja emerytur i rent będzie na poziomie minimum czyli wyniesie więc 20 proc. realnego wzrostu przeciętnego wynagrodzenia..
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.20 14:21:33

Brak OC podczas kontroli

witam, jakie są kary w razie nie posiadania ważnego oc podczas kontroli?? Czy nadal są takie wysokie? Słyszałem że jakieś zmiany miały nastąpić. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.20 14:13:32

kwota graniczna dla rolników

no tak, ale to jest ta kwota podatku, ile zatem wynosi całkowity dochód którego nie wolno przekroczyć?? ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.4.20 14:6:10

Czy roszczenie się przedawnia??

Witam, czy roszczenie banku w sprawie kredytu mojego ojca mogło się przedawnić? Mój ojciec spłacał kredyt ale w 2007 zmarł. Spadek dostałem w całości ja, ale o kredycie nie wiedziałem. Co teraz?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.20 14:0:8

wykroczenie skarbowe

tak, ale pomóc ma to przede wszystkim celnikom, gdyż często zdarza się, że zagraniczni sprawcy wykroczeń skarbowych nie dysponują gotówką w polskiej walucie.  ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.4.20 13:48:9

elektroniczna księgowość nie zawsze bezpieczna??

Ja korzystam z takich programów  i nigdy nie miałem problemów z tego powodu, ale trzeba poświęcić trochę czasu na zapoznanie sie z takim programem.  ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.4.20 13:11:57

opłata od pełnomocnictwa

Witam!

Chciałabym wiedzieć czy ponosi się jakieś koszty w ustanowieniu pełnomocnictwa do mojej działki, na której chce wybudować dom. Jestem w USA i chce ustanowić kuzyna pełnomocnikiem.
Jakie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.20 12:50:22

warunki przyłącza od elektrowni

Witam!

Czy mając warunki przyłącza od elektrowni trzeba robić projekt przyłącza linii od słupa do domu i uzgadniać to w ZUP?

Proszę o radę! ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.20 12:38:50

opiekun prawny dla osoby dorosłej

Witam,

Moje pytanie to dotyczy ustanowienia opiekuna prawnego dla osoby dorosłej której opiekun prawny matka zmarła i obecnie nikt nie chce podjąć się tej roli z najbliższych członków rodziny ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.20 12:35:59

dom na w-z

Witam.

Chciałbym wiedzieć jakie są warunki wybudowania domu na działce posiadającej w-z?

Proszę o informacje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.20 12:25:42

faktura VAt na złom

przychód uzyskany ze sprzedaży odzysków ze złomowania może stanowić odpowiednio:
1. przychód ze sprzedaży - przy sprzedaży odzysków ze złomowania materiałów,
2. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.4.20 12:25:8

anulowanie zakupionego produktu na allegro

Witam!

Czy można wycofać zakupiony przedmiot na allegro? Przez przypadek kliknęłam 3 razy na jeden przedmiot i on mi się wybrał właśnie w 3 sztukach do zakupu. Napisałam do Sprzedającego, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.20 12:20:25

Czy to ja jestem Ojcem? testy DNA

Witam.

Moja dziewczyna z którą się znam 5 miesięcy oświadczyła mi, że jest w ciąży i że powinniśmy wziąć ślub. Bo twierdzi, że musi mieć jakąś pewność, że nie zostawię jej i dziecka. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.20 12:5:23

Kupujesz wódke? A wiesz za co płacisz???

Witam wszystkich Forumowiczów!

Pół litra wódki za 2 zł? W normalnym sklepie? To nie bajka. Taki scenariusz jest możliwy. Pod warunkiem że ze swojej doli zrezygnują producenci, dystrybutorzy, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.20 11:34:49

odpracowanie punktów karnych???

Witam!

Czy można w jakiś sposób pozbyć się punktów karnych?
W jeden dzień dostałem 14 pkt karnych!
I to za takie bzdety. Raz wjechałem nieświadomie w strefę i Straż Miejska mi je wlepiła, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.20 11:22:15

Pokrzywdzony chce złagodzenia kary dla oskarżonego

Pokrzywdzony chce złagodzenia kary dla oskarżonego Oskarżony chce dobrowolnie poddać się karze (pół roku w zawiasach na dwa lata i grzywna za art. 220 par.1 KK), posiedzenie pod koniec maja. Pokrzywdzony ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.20 11:17:38

Oto zniżki dla emerytów! Sprawdź

Witaj!

Twój wiek jest tutaj atutem. Na rynku jest sporo ofert z mniejszymi cenami dla ludzi starszych.
Fakt część takich zniżek już znalazł. Zobacz, gdzie zapłacisz mniej.
1) Zakupy w hipermarketach ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.20 11:6:47

Czy to koniec słynnej Coca-Coli?

Witam!

Wyceniana na 100 mld dolarów, najpilniej strzeżona receptura na świecie ujrzała światło dzienne - donosi \"Daily Mail\". Teraz Coca-Colę każdy będzie mógł przygotować sobie w domu.
Dokładny ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.20 11:0:43

czy to napewno KIEŁBASA?

Witam,

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych skontrolowała zakłady przetwórstwa mięsnego. Efekt? Kompletnie zaskakujący. Wieprzowe kabanosy mogą być wyprodukowane z cielęciny, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.20 10:53:3

Gaz do obrony własnej

Dzień dobry!

Czy użycie gazu w obronie własnej jest karane? ostatnio jakiś mężczyzna porwał mi torebkę z ręki, chciałabym umieć w takiej sytuacji zareagować.
Czy mogę dostać gaz bez problemu?
I ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.20 10:45:14

kredyt hipoteczny warunki

Dzień dobry!

Chciałbym się dowiedzieć jakie są warunki wzięcia kredytu hipotecznego?

Prosze o radę! ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.20 10:20:0

praca w angli

Witam!

Chciałabym pojechać do Anglii do pracy w czasie wakacji.
Czy mógłby mi ktoś polecić jakąś sprawdzona firmę przyjmującą obcokrajowców?

Pozdarwiam ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.4.20 10:4:10

Minimalny kapital zakladowy SA

Witam,

Jaki musi byc minimalny kapital zakladowy spolki?
W ksh zapisano, ze "Kapital zakladowy spolki POWINIEN wynosic co najmniej 100 000 zlotych". Czy jest to obligatoryjny poziom czy mozna to traktowac ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.19 23:12:52

jestem nauczycielem mianowanym otrzymałam skierowanie do sanatorium od 13.05.11 do 03.06.11 czyli w

jestem nauczycielem mianowanym otrzymałam skierowanie do sanatorium od 13.05.11 do 03.06.11 czyli w roku szkolnym a nie w wakacje czy z tego tytułu przysługuje mi urol zdrowotny dla podratowania zdrowia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.19 19:55:43

Ponowne zatrudnienie a okres ochronny

Witam! Opiszę pokrótce sytuację. Pracownik kobieta z 36-letnim stażem pracy, została zwolniona 2 tygodnie przed rozpoczęciem okresu ochronnego ze względu na likwidację stanowiska pracy. Wypłacono ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.19 19:42:40

SEX w miejscu publicznym

dziękuję za informacje ;) ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.4.19 16:57:11

wynajem sezonowe mieszkania

Chcę wynająć mieszkanie w sezonie letnim, prowadzę działalność na zasadach ogólnych, jakich formalności powinnam dopełnić i jakie mam możliwości opodatkowania? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.19 16:49:41

Biorąc pod uwagę zniesienie obowiązkowej zasadniczej służby wojskowej w 2010, co mi grozi za niestawienie

Biorąc pod uwagę zniesienie obowiązkowej zasadniczej służby wojskowej w 2010, co mi grozi za niestawienie się do WKU? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.19 16:40:28

złe druki IPS

Sprawę należy wyjaśnić, ale kary żadnej nie będzie bo podatek zapłaciłes w terminie, chyba że zaniżyłeś wartośc samochodu... ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.4.19 15:37:0

W co wierzą Polacy?

Hehe :D

T są tak zwani niepraktykujący, wygodni katolicy, którzy kościół i Boga traktują jak totalizator sportowy, wybierają tylko to co im się podoba!

Uwłacza to mojej religii, że tacy ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.4.19 15:28:24

jakie dokumenty potrzebne do ZUS

witam, jakie dokumenty należy złożyć do ZUS kiedy chcę otrzymać stały zasiłek?? Czy muszę udokumentować wszystkie dochody w rodzinie?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.19 15:26:18

Fotoradary będą z daleka widoczne!

Ciekawe jakie sumy z naszych podatków wydadzą na wykonanie tych fotoradarów, zmontowanie i utrzymanie :D

I jeszcze za mandaty płacisz ;D
Ale pzynajmniej bede wiedział kiedy zwolnić :D:D

Wszędzie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.4.19 15:10:38

1 000 zł kary za smrodzenie!

A jak Gminę nie stać na zrobienie kanalizacji i pół wsi wypuszcza swoje ścieki w pola, to też poniosą za to konsekwencje?!
To Gmina się może w końcu dorobi, skoro cześć z tej grzywny będzie ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.4.19 15:8:34

Skopiowane zdjęcia z internetu

Witam, znalazłam się właśnie w bardzo podobnej sytuacji, z tym, że właścicielka zdjęć wyskoczyła z wezwaniem do zapłaty odszkodowania na kosmiczną jak dla mnie kwotę 390zł za zdjęcie, czyli ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.4.19 15:1:24

10 kwietnia - Świetem Narodowym?!

A ja myślę, że dobrze by było uczcić taki dzień! W końcu to elita naszego kraju zmarła!
... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.4.19 15:0:39

internetowy biznes sprzedaż w polsce

witam, czy ktoś ma doświadczenie z zakładaniu z spółki na terenie Anglii? Moja firma ma być internetowa ale sprzedaż chcę prowadzić głównie na terenie polski, czy są ku temu jakieś większe ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.19 14:58:3

czy mąż będzie miał prawo do mojej działki?

Witam!

Jestem świeżą mężatką. Mamy mieszkanie kupione. Rodzice pragną zapisać mi działkę, ale chcą aby była ona tylko moją własnością. jak to powiedzieli: rożnie w życiu bywa, miej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.19 14:43:40

40% dla fiskusa z pracy w Niemczech!!!

Witam, wyczytałem, że niezależnie od tego czy zatrudnimy się w Niemczech za pośrednictwem agencji czy sami, to wraz ze składkami w ramach podatku oddamy prawie 40 proc. pensji. I to nie zależnie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.19 14:36:28

Darowizna na kościół - trzeba rozliczyć?

Podatnik, który chce skorzystać z takiego odliczenia, musi dodatkowo spełnić warunek wynikający z ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.Zgodnie z jej przepisami podstawą odliczenia ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.4.19 14:14:1

Mama zabiera całe moje alimenty!

Dzień dobry!

Mam taki problem. Otóż mam 16 lat, moi rodzice są 3 lata po rozwodzie. Mieszkam z matką. tata płaci na mnie alimenty, których ja nie widzę na oczy. Mama zabiera wszystko i oprócz ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.19 14:7:53

Koniec okresu ochronnego w Niemczech

1 maja 2011 kończy się okres ochronny na niemieckim rynku pracy dla pracowników z Europy Środkowo-Wschodniej. Co to dla nas oznacza?? Niższe płace?? Wyższe podatki?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.19 13:59:57

Koszty związane z uzyskaniem patentu

Spędziłem trochę czasu przeszukując internetową bazę danych urzędu patentowego i jak dotąd nie znalazłem podobnego patentu. Mam nadzieję, że w ciągu dalszych poszukiwań się to nie zmieni. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.4.19 13:55:53

pozew o rozwód, kto ponosi koszty

Witam!

Mam takie pytanko. Czy jeśli ja wnoszę pozew o rozwód to jestem zobligowany do poniesienia wszelkich kosztów związanych z rozwodem?
I co w momencie kiedy sąd orzeknie, że winę za rozwód ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.19 13:55:6

Austria otwiera rynek pracy

należy pamiętać, że przepisy pracy w austri są dość zagmatwane i trzeba dobrze się z nimi zapoznac zanim zdecydujemy się wyjechac tam do pracy ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.4.19 13:50:38

kredyt remontowy, a wysokość odsetek

Witam!

Zastanawiam się nad wzięciem kredytu remontowego.
Czy mógłby mi ktoś doradzić w jakim banku najbardziej opłaca się go wziąć?
Gdzie są najmniejsze odsetki?
Prosze o radę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.19 13:44:40

oferta kredytowa dla studenta

Witam!

czy mógłby mi ktoś polecić jaka jest najlepsza oferta kredytowa dla studenta?
Jestem na 4 roku studiów, niedawno się ożeniłem i chcielibyśmy wziąć kredyt na mieszkanie.

Czy jest ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.19 13:36:34

Małżeństwo mniej odda do skarbówki?

Ile wynosi różnica w opodatkowaniu w krajach Unii, dla rodzin i osób samotnych?? Czy w Polsce jest to większa różnica??
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.19 13:24:6

Zanim zaczniesz pracę w niemczech

pobyt na terenie innego kraju opisuje "ustawa o powszechnej swobodzie osiedlania " Najlepiej jest zgłosić się wcześniej do biura meldunkowego, ale jeśli np. pracę załatwiał pan przez agencje to ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.4.19 13:21:33

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika