Bank ukradnie mi oszczędności?!

Odpowiedzi w temacie (1)

kamil_90

2.12.2010

Pewnie jak większość osób mam debet na karcie kredytowej i spłacam ją w ostatniej kolejności bo to taka najmniej pilna sprawa zazwyczaj. Przeraziłem się kiedy Multibank, w którym mam konto zmienił swój regulamin: \"Posiadacz rachunku upoważnia Bank do pobrania przeterminowanej należności (tzn. niespłaconych w terminie wymagalnych wierzytelności) z dowolnego rachunku bankowego prowadzonego przez Bank na rzecz Posiadacza rachunku. Niniejsze upoważnienie nie wymaga odrębnej dyspozycji Posiadacza rachunku i nie wygasa w okresie obowiązywania umowy ani w razie śmierci Posiadacza rachunku\". Co to dla mnie oznacza?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

odek_40

2010-12-02 14:12:53

Pozwala bankowi dobrać się np. do pieniędzy na koncie oszczędnościowym lub lokacie terminowej, by spłacić nimi zaległość w karcie kredytowej. Może się zdarzyć, że bank zabierze pieniądze z lokaty na dzień przed jej zapadnięciem. I nie tylko pomniejszy kwotę lokaty, ale też pozbawi klienta jakichkolwiek odsetek. Bank zyskuje podwójnie: dostaje karciany dług razem z odsetkami i jednocześnie nie musi płacić klientowi odsetek od założonej przez niego lokaty.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 4.2.2005

  Zasady ogólne prawa bankowego

  Przepisy dotyczące funkcjonowania banków w Polsce zostały zawarte w ustawie Prawo bankowe. Ten akt prawny reguluje podstawowe prawa i obowiązki banków, a także uprawnienia i obowiązki klientów (...)

 • 5.11.2004

  Oprocentowanie środków pieniężnych zgromadzonych na rachunkach bankowych

  Rachunek bankowy, a właściwie środki pieniężne na nim zgromadzone, są oczywiście oprocentowane. Oprocentowanie dokonywane jest według stopy stałej lub zmiennej. W jakiej wysokości – to (...)

 • 11.5.2009

  Środki pieniężne na rachunkach oszczędnościowych wolne od zajęcia

  Jak powszechnie wiadomo, jednym ze sposobów przeprowadzenia egzekucji komorniczej jest egzekucja z rachunku bankowego dłużnika. Podobnie jednak jak w przypadku egzekucji z wynagrodzenia za pracę, ustawodawca (...)

 • 19.5.2019

  Fałszywe strony udające pośredników szybkich płatności

  W komunikacie Prokuratury Krajowej, Komendy Głównej Policji, Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Europejskiego Centrum Konsumenckiego, FinCERT.pl – Bankowego Centrum Cyberbezpieczeństwa (...)

 • 16.3.2009

  Na czym polega akredytywa?

  Akredytywy znajdują zastosowanie zarówno w obrotach krajowych jak i zagranicznych. Akredytywa gwarantuje dostawcy bezwzględne i natychmiastowe otrzymanie należności, a odbiorcy pozwala uzależnić (...)