Forum prawne (strona 930)

Pozwolenie na zameldowanie się

gole podpisy nic nie dadza,musza byc poswiadczone przez urzad danego miasta w ktoorym rodzice przebywaja,poswiadczenie musi zawerac pieczecie urzednika panstwowego ,ktoory potwierdzi tozsamosc zgodnie ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.2.7 2:12:25

Hotel, zatrzymał prawo jazdy, inikt nie wie gdzie się ono teraz podziewa

Prosze powiedziec co mam zrobić, byłam rok temu w Hotelu, Hotel zarządał, zebym zostawiła Prawo jazdy do momentu kiedy ureguluje należności tzn miałam prolongowany termin, zapłaty za pobyt. Hotel ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.2.7 0:0:0

ochrona praw

Mam takie pytanie. A mianowicie chodzi mi o ochronę praw osobowych w przypadku listu gończego. Czy tutaj poszukiwany moze sie starać o odszkodowanie za naruszenie praw ?? czy prawo tutaj nie obowiązuje ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2004.2.7 0:0:0

Medycyna sadowa

Mechanizm powstania uderzenia ktore powoduje powstanie zasinienia okolocznego
(patrytca) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.2.6 0:0:0

Badania genetyczne

Bardo prosze o pomoc mam nieslubne dziecko ojciec przebywa za granica w usa . w obecnej chwili wypiera sie ojcostwa w jaki sposob mam doprowadzic do ustalenia ojcostwa oraz przeprowadzenia obowiazku alimentacji ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2004.2.6 0:0:0

2004.2.5 17:36:15

2004.2.5 17:34:32

2004.2.5 17:28:56

2004.2.5 17:5:54

Czy komornik może....

Niestety, gdy komornik posiadał tytuł egzekucyjny i zawiadomił dłużnika o rozpoczęcie egzekucji, to ma prawo wystawić postanowienie kosztów egzekucyjnych.
Gdy wierzyciel nie wycofał wniosku ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.2.5 15:41:15

Skladka na ubezpieczenie zdrowotne z działalności gospodarczej, a zatrudnienie na pełnym etacie.

jestem zatrudniony na zasadzie umowy o pracę. Planuję rozpoczęcie działalności gospodarczej, będę zatem płacił ubezpieczenie zdrowotne.
Czy składki na ubezp. zdrowotne płacone przeze mnie będę ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.2.5 7:21:17

Obecna interpretacja gospodarstwa rolnego.

przykro mi ale Twoje pytanie jest nielatwe dla laika.
sproboj na "pierwszy portal rolniczy" poszukac odpowiedzi.
Pozdr. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.2.4 18:40:39

Obowiązki bezrobotnego absolwenta

Rejestracja w Urzedzie Pracy i podpis w terminach wyznaczonych przez Urzad. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.2.4 13:35:7

Ujawnienie majątku

Prwadziłam działalność gospodarcza którą zmuszona byłam zamknać z powodu wypowiedzenia umowy najmu lokalu.Niestety po działalnosci tej zostały mi długi których nie jestem w stanie spłacić.Bardzo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.2.4 0:0:0

Wykładnia art.22.1 Ustawy o Sp. mieszk.

Pytanie przede wszystkim do notariuszy i prawników. Czy isnieje jasna wykładnia art.22.1 Ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych ? W czym problem? Już piszę. Sp.Mieszk. jest właścicielem działki, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.2.4 0:0:0

Spadek dla małoletnich dzieci

Bardzo dziękuję.
Te wątpliwości wynikły zapewne z prawa do zachowku.
Też pozdrawiam ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.2.2 19:35:57

cofnięcię wypowiedzenia przez pracodawcę

z tego co wiem, skuteczność cofnięcia wypowiedzenia dokonanego przez pracodawcę jest uzależniona od zgody pracownika. Brak zgody pracownika na cofnięcie wypowiedzenia ma ten skutek, że wypowiedzenie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.2.2 11:36:54

~Jak monitorować działania skazanego np. czy podjął prace gdy nie ma mozliwości wykonania egzekujecji komorniczej ze wzgledu na brak środków własnych

Dzień dobry. Mam pewien problem a mianowicie mam zasądzoną nawiązkę z wyroku karnego. Jednak ściągalność od sprawców jest praktycznie niemożliwa, ponieważ nie posiadają dóbr własnych. Czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.2.2 0:0:0

Medycyna i prawo

Co zrobić w przypadku, kiedy lekarz udzielający w ambulatorium pomocy nieletniemu wpisuje do wydanego zaświadczenia EBRIUS (stan upojenia alkoholowego). Chłopiec był na kilkugodzinnym wyjeździe ,,na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.1.30 0:0:0

Choroba psychiczna a prawo jazdy

Mam pytanie. Czy po aktywnej fazie leczenia zaburzeń psychotycznych, gdy orzeczenie lekarskie jest pozytywne (nie ma już objawów pomimo odstawienia leków - rok po przestaniu zażywania) jest możliwe ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.1.30 0:0:0

KRUS proszę o pomoc

nie mam pojecia jak sprawa wyglada w tym roku , ale w zeszlym kupilem 3ha i bez zadnych problemow otrzymalem ubezpieczenie po wypelnieniu ktotkiej ankiety w oddziale krus . polecam te male oddzialy terenowe ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2004.1.29 19:36:10

Upoważnienie do podpisywania umów

W zeszłym miesiący zakupiliśmy z żoną mieszkanie na rynku wtórnym. Obecnie jesteśmy na etapie załatwiania wszelkiego rodzaju umów z gazownią, zakładem energetycznym, telekomunikacją i in. Ponieważ ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.1.29 0:0:0

Wykup lokalu komunalnego

Czy to prawda ze cena za wykup lokalu komunalnego nie moze byc wyzsza za 1 m2 niz polowa ceny za 1m2 na rynku?
(Kasia) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.1.29 0:0:0

Jaki podatek za gospodarstwo rolne?

Czy za gospodarstwo rolne można płacić podatek od nieruchomości ( za grunty?), czy jedynie podatek gruntowy?
(kuziola) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.1.29 0:0:0

Oszukiwanie wegetarian

Jest ustawa z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego, która daje Ci możliwość domagania się wydania towaru zgodnego z umową w przypadku, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.1.28 13:55:18

Potrzebna pomoc

tak istnieje, jeśli masz prawowocny wyrok sądu, że nie jesteś ojcem to możesz odzyskać pieniądze w dwojaki sposób, pierwszy od samej matki, druga droga - to jeśli zostało ustalone ojcostwo innego ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.1.28 13:42:33

Mam kłopot z sąsiadem

Wszystko da się zrobić - teoretycznie, bo w praktyce bywa różnie. Nawet jeśli jest to współwłasność, bo chyba o nią tu chodzi. Odpowiedzi należy więc szukać w przepisach dotyczących współwłasności, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.1.28 11:3:31

Apelacja a komornik

Przyjełem spadek z dobrodziejstwem inwentarza. Sąd uprzedził mnie ze poniosę koszty komornika spisującego wartość spadku.Otrzymałem od komornika wezwanie do wpłaty za spis inwentarza. Między ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.1.28 0:0:0

Spadek !!! i co dalej ...

Witam, mam nastepujacy problem. Otrzymalem w spadku mieszkanie (jest testament). MIeszkanie chce sprzedac. Odbyla sie juz rozprawa sadowa i spadek przyjalem. Zaden z prawnych spadkobiercow nie wnosil zadnych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.1.28 0:0:0

odstąpienie od alimentów

oświadczenie od żony że w dni tym i tym dałes jej tyle pieniędzy,albo wysyłaj przekazem pocztowym.kiedy żona będzie w złym humorze zgłosi do komornika że jej nie placisz jakie będziesz miał ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2004.1.27 17:5:33

zawieszenie postępowania w sprawie o rozwód

owszem, sąd może nie orzec rozwodu ze względu na dzieci, a dokładniej jeśli sąd zauważy, że przez Was rozód ucierpi dobro dzieci.. Niemniej jednak i tak sąd powinien zbadać całokształ tej ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.1.27 12:58:48

Intecyza i zobowiązania

sprawa prosta, z wyrokiem natychmiastowej wykolnalności idziesz do sądu po klauzulę wykolnalności a potem składasz wniosek do komornika o egzekucję i czekasz spokojnie na rozwój wydarzeń ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.1.27 12:48:14

CZY POZWAC RODZICA?

Dzieki MAREK!Pozdrawiam! ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2004.1.26 16:48:54

Problemy z bankiem

miałam problem ze spłatą rat kredytowych ale udało mi się spłacić wszystkie zaległe raty i odsetki i po 3 miesiącach bank wysyła mi pismo, że nie wywiązuję się z umowy. Okazało się, że ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.1.26 0:0:0

godziny pracy a szkolenie weekendowe??

Witam!! sytuacja przedstawia się następująco, w firmie w której pracuję zorganizowane dwudniowe weekendowe wyjazdowe szkolenie, akurat w tym terminie mam sesję i sporo egzaminów - poinformowałam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.1.26 0:0:0

Łączenie firm

Bardzo dziękuję za wiadomość, będę wdzięczny za podanie telefonu pod adersem pionki@pf.pl. Przedstawię dokładniej swoją sprawę.
Przepraszam ale adres berta32@go2.pl poczta zwraca mi automatycznie

Łączę ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.1.25 20:13:3

Bzudra ktora zrujnuje mi zycie!

wiec dopiero wrocilam z wakacji. dzwonilam do sekretariatu zeby sie dowiedziec czy wyrok jest czy nie ma (w pogotowie zostawilam u przyjaciolki prosbe o uzasadnienie wyroku - "jakbyco" zeby doniosla (mnie ... Zobacz wątek

8 odpowiedzi

2004.1.25 16:50:54

PRZEDSZKOLE NIEPUBLICZNE

Mam problem - oddałam dziecko 3-letnie ,chorujące na alergię, do prywatnego przedszkola. Opłata nie jest mała -ok.800 zł/miesięcznie ze względu na specjalne żywienie. Za dni nieobecności dziecka ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.1.25 0:0:0

Dziedziczenie gospodarstwa rolnego, a nieruchomości rolnej

Czy jest różnica w prawie do dziedziczenia w spadku gospodarstwa rolnego, a nieruchomości rolnej w świetle obowiązujących przepisów ( Ustawa Rolna itp)
(kuziola) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.1.25 0:0:0

Faktura tpsa

Czy ktoś może odpowiedzieć mi na następujące pytanie: w regulaminie świadczenia usługi (neostrada) nie ma określonego terminu przysyłania faktury przez tpsa, a okreś rozliczeniowy to miesiąc, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.1.25 0:0:0

Czy można pozwać sąd do sądu

Nie wiem, ale też miałbym na to ochotę. Po czterech latach toczenia się sprawy cywilnej wydano orzeczenie niezgodne w wielu podstawowych punktach z KC. Zaciskam zęby i chciałbym zapłacić za apelację, ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2004.1.24 23:30:53

weryfikacja uprawnien notarialnych

Jak rozumiem, umowa dotycząca przeniesienia własności nieruchomości, zawarta została we Wrocławiu, więc zgodnie z prawem międzynarodowym prywatnym (art.24 ustawy
z dnia 12 listopada 1965 r. - ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.1.24 20:59:41

koszy sądowe

na wezwaniu do zapłaty powinnaś mieć numer konta gdzie masz wpłacić, a jeśli nie ma to udaj się do kancelarii wydziału w sądzie i się dowiedz ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.1.24 16:51:40

Czy to jest normą Sądów

niestety, przez wiele lat wierzyłam w to, iż Sąd to instytucja dążąca do może niedoskonałej, ale Sprawiedliwości. Obecnie - po dwu sprawach cywilnych - stwierdzam: jest to instytucja nieprzewidywalna, ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.1.23 23:25:15

Alimenty od córki.

Tak można,nawet za czas przeszły. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.1.23 11:41:3

Rozliczenie darowizny

Otrzymałem od rodziców na współwłasność z żoną działkę budowlaną, jak i czy ująć tę darowiznę w zeznaniu podatkowym?
(martinn) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.1.22 0:0:0

Zwrot za niewykorzystanie OC

Według nowych przepisów jeżeli sprzedaje pojazd przekazuje nabywcy OC i może on jeździć na nim do końca ważności OC a nie jak dotąd przez maksymalnie 30 dni. I mam pytanie czy ten przepis ma ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.1.22 0:0:0

Do ktorego sądu powinienem wniesc pozew ..? PILNE!!

uważam, że pozew powinienieś złożyć w SR miejsca zameldowania na pobyt stały. Chociaż o właściwości miejscowej (ogólnej) sądu nie decyduje miejscowość, w której osoba pozwana jest zameldowana, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.1.20 17:58:56

Odrębośc majatkowa

Kurczę doradzcie coś człowiekowi. sam mam corke za granica . I tez się boje,ze uwikła się w podobne bagno. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.1.20 11:5:49

Najem-kredyt za zakup lokalu

Czy odsetki od spłaty kredytu zaciagniętego na zakup mieszkania,które jest wynajmowane,jest kosztem do odliczenia od przychodów z najmu?
(narciarz) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.1.20 0:0:0

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika