Forum prawne (strona 928)

Odpis odsetek od kredytu mieszkaniowego!

Czy w sytuacji kiedy matka jest współkredytobiorcą a prawo wlasności jest na syna może odpisać odsetki od podatku? Potrzebuję szybkiej informacji bo po podpisaniu umowy notarialnej będzie po balu!Dziękuję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.3.20 0:0:0

Bilans stowaryszenia

Prosze o info : 1. do kiedy stowarzyszenia musza zrobic i zatwierdzic bilans za rok poprzedni 2. czy mozna przedstawic bilans jednostce nadrzednej ( finansujacej stowarzyszenie) bez zatwirdzenia go przez ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.3.20 0:0:0

Windykacja-pilne

Mogę Ci pomóc. Jestem Specjalistą do spraw windykacji w b. dużej firmie. Ludzi z Kruka znam osobiście. Również ich sposoby działania. Znam również całą procedurę sądowo - komorniczą. Potrzebuję ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2004.3.19 21:41:44

Rozwód - rozprawa pojednawcza - fiasko

fakt ciązy może byc ułatwieniem uzyskania rozwodu, jego nie orzeczenie można uznac za niezgodne z zasadami współżycia społecznego w tej sytaucji (brak więzi między malzonkami, trwały i zupełny ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.3.19 14:41:54

Zostałem ograbiony przez matkę dziecka

Tomku trzymam kciuki za Twoją sprawę. Walcz do upadłego i się nie dawaj. Niestety coraz więcej "bab" próbuje dorabiać się w ten sposób, niejednokrotnie nawet zasłaniając się dziećmi. Trzeba ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2004.3.19 8:57:52

PRZECZYTAJCIE PROSZE!

czyli potwierdzasz ze mogl byc to rzeczywiscie skorumpowany gosc z urzedu celnego który przeprowadzał kontrol? ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.3.17 10:54:49

Przedawnienie?

Mandat przedawnia się po trzech latach ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.3.17 6:22:43

Zezwolenie ??

Tak mozecie chcesz pismo napisz pod adres procol@o2.pl. Pomogę. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.3.16 21:36:40

Zakup działki po 1 maja od właściciela

Od 1 maja zakup działki ma być obciążony 22 % VAT. No dobrze, a co w sytuacji, gdy kupuję działkę budowlaną od właściciela bez pośredników, ani on ani ja nie jesteśmy watowcami? Komu płacę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.3.16 0:0:0

Fikcyjna naprawa.

Mam prośbę o pomoc i radę. Kilka tygodni temu w związku z awarią piecyka gazowego wezwałem "fachowca" z ogloszenia w gazecie. Ten pan naprawial piecyk dwa razy i po kilku dniach piecyk ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.3.16 0:0:0

Rozpoczęcie działalności gospodarczej

Chciałbym rozpocząć działalność gospodarczą w zakresie hotelarstwa, ale nie wiem jak sie zabrać. W jakiej formie prowadzić pensjonat (spółka, czy działaność), gdzie uzyskać informacje na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.3.16 0:0:0

Odwołanie od wyroku w sprawie cywilnej

Mozna sie zwracac do sadu, w ktorym toczy sie sprawa o przywrocenie terminu! Ale tylko wtedy jezeli uchybienie terminu nastapilo bez twojej winy! Z tego co piszesz raczej bylo w tym troche twojej winy! ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.3.15 14:34:57

BARDZO BARDZO PILNE

To zależy czy dostałaś mieszkanie przed ślubem . Jeżeli po to jest nie istotne na czyją książeczkę , to wasza wspólnota i należy do podziału. Zależy to od Sądu kiedy sąd ogłosi podział ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.3.14 21:14:1

Wpis do księgi

Mam ten sam problem może coś już wiesz na ten temat ---------- bannet@wp.pl ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.3.14 1:11:37

Jak nie dać się oszukać po śmierci dziadka..?

Jak najlepiej zabezpieczyć się przed rodziną i ich kombinacjami, jakie mogą się pojawić po śmierci mojego dziadka, właściciela mieszkania. Babcia już nie żyje, wiec Jej połowa podzielona została ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.3.14 0:0:0

Wymeldowanie osoby która nie chce tego zrobić

Razem z mężem mieszkaliśmy u moich rodzicow ,gdy się rozstaliśmy , po pół roku bez jego wiedzy rodzice zlożyli w administacji pismo o wymeldowanie . Policja pytala sąsiadow czy faktycznie z nami ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.3.13 5:32:4

Część etatu a emerytura

Od prawie sześciu lat jestem legalnie zatrudniony na małej części etatu, takie warunki "wymusił" na mnie pracodawca. Resztę wynagrodzenia otrzymuję bez żadnej dokumentacji. Daje mi to ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.3.13 0:0:0

Opis z tytułu dużej ulgi budowlanej

Jak już wpisałeś w PITa i rozpocząłeś odlicznie, to będziesz odliczać tak długo aż wykorzystasz to co wpisałeś. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.3.12 21:33:1

Windykacja długu a odsetki-PILNE!!!

Jeśli odsetki nie były ustalone w umowie wierzyciel może naliczać je na podstawie i zgodnie z wyrokiem sądu. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2004.3.12 21:12:3

CZY TO MOZLIWE????

Mariusz, kręcisz coś, po pierwsze jak byś wyników nie dostał do rączki to napewno na sprawie o ustalenie ojcostwa sąd by Tobie je pokazał. pozdrawiam ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.3.12 19:11:20

7 dni po rozprawie pojednawczej?

Serdeczne dzięki, Szymon.
Już siadam i piszę.
... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.3.12 13:38:0

Pożyczyłem 13 lat temu pieniądze

Jezeli chcesz spelnic swiadczenie, a nie znasz miejsca zamieszkania wierzyciela to na podstawie art 467 KC pkt 1 mozesz zlozyc kwote do depozytu sadowego. Musisz jednak o tym pionformowac wierzyciela ( ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.3.12 7:58:13

Pomoc publiczna

Mam jeden wielki problem z ZUS-em. Wypadłem z programu restrukturyzacji, bo jak mi powiedziano nie zapłaciłem do dnia 29 lutego 2004 składek mu nie podlegających za okres do 06 2001. Tu pojawia się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.3.12 0:0:0

Zaplacilem-x teraz sciga mnie -y

niekompetencja potrafi byc przerazajaca. na twoim miejscu przestalabym z nimi rozmawiac. napisz pismo wyjasniajace, krotkie. w stylu: nie ma dlugu, byla wplata + xero dowodu zaplaty (przy zalozeniu, ze ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.3.11 15:53:0

Komornik - etyka zawodowa...

jeżeli jesteś z regionu Szczecińskiego, to daj znać na priwa, na pewno mnie z moje gazety za opisanie tego nie wyrzuci :)
zbigniew@poczta.onet.pl ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.3.10 23:2:59

Zazalenie na 230 par. 2 KPK

Tak 236 kpk jezeli twoje prawa zostaly naruszone ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.3.10 10:19:48

Kasacja w sprawie gospodarczej

Przeglądając internetowe serwisy prawnicze, natknąłem sie ma różne kwoty, które warunkują mżliwość wniesienia kasacji od wyroku sądu II instancji. Raz jest to kwota nie niższa niż10 tys. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.3.10 0:0:0

Przekraczanie granicy po 1 maja 2004?

Mam watpilowosc zwiazana z naszym wstapieniem do UE. Ja sie ma obowiazujaca w niej zasada swobodnego przeplywu osob do przepisow wiazacymi niektore panstwa UE zawartych w traktacie z Schengen? Wedlug UKIE ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.3.10 0:0:0

Prawa niemajątkowe

Czy ktoś zna może prawo niemajatkowe, które zostało skutecznie zbyte? Wiem, że w historii zdarzył sie taki ptzypadek
(1111) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.3.10 0:0:0

Przekazanie mieszkania spółdzielczego synowi-studentowi

Ostatnio to samo przerabiałam z mamą, która była głównym lokatorem w mieszkaniu spółdzielczym - lokatorskim. Teoretycznie to nie ma możliwości przekazania - tylko można z męża na żonę i ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.3.8 15:18:34

Łaska prezydenta

Proszę o rade-czy możliwe jest uzuskanie łaski od Prezydenta RP w sprawie spłaty wierzycieli(długu)-splajtowala moja firma-został dlug ktorego nie jestem w stanie spłacić w żaden sposób;próbuję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.3.8 0:0:0

Mandat drogowy i platnosci

Ja miałem taki przypadek, odliczą ci od zwrotu, ja słyszałem, że po 3 latach jest przedawnienie, pare dni temu nawiedził mnie komornik za nieuregulowany mandat z 2001.08 wiec to by było ponad 2 ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.3.7 18:7:56

Kodeksdrogowy

Gdzi znaleść szczegółowe zasady naliczania czasu pracy kierowcy
(andrzej) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.3.7 0:0:0

Proszę Pilne

czy jeśli mój tata w roku 2006 odchodzi na emeryture to czy mogą go odesłąć na zasiłęk przed emerytalny??
... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2004.3.6 22:7:6

Zniesienie wspolwlasnosci nieruchomosci obciazonej hipoteka

Jestem wspolwlascicielem (po 50%) nieruchomosci nie nadajacej sie do podzialu fizycznego(1lokal) na ktrorej ciazy hipoteka z kredytu mieszkaniowego zaciagnietego przez obu wspolwlascicieli solidarnie. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.3.5 0:0:0

Dostęp do informacji

Nadleśnictwo pisemnie zażądało od mojej matki, aby natychmiast oddała przyzagrodową działkę rolną, uzasadniając to tym, że umowa dzierżawy wygasła wraz ze śmiercią mojego Ojca, który tą ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.3.5 0:0:0

Podział majatku, POMÓŻCIE!!!

Owszem jest taka możliwość, możesz być przesłuchana w miejscu zamieszkania, jeśli sąd wyrazi na to zgodę. Napisz prośbę do sądu i przedstaw argumenty będące przeszkodą do wstawienia się ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.3.4 12:11:11

Prawa autorskie ?!

Bardzo proszę o pomoc- poradę:

Piszę właśnie doktorat. Muszę go oddawać w częściach mojemu promotorowi. Mam podstawy przypuszczać, że chce wykorzystać wyniki mojej pracy do swoich celów. ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2004.3.3 13:34:23

Burmistrz przymyka oko na przestępstwa popełniane przez jego pracowników.

Szukam ambitnego prawnika, który chciałby poprowadzić sprawę przeciwko burmistrzowi i jego ludziom. Niestety nie stać mnie na opłacenie prawnika. adm@ex.pl
(dury) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.3.2 0:0:0

Prawa autorskie do doktoratu

Jestem w trakcie pisania doktoratu. Promotor jest z innej instytucji niż ta, w której jestem doktorantką. Mam poważne podstawy, że promotor ma zamiar wykorzystać moje wyniki przed obroną (jestem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.3.1 0:0:0

Sprzeaż mieszkania

Jestem właścicielką mieszkania hipotecznego wykupionego od gminy. W tym lokalu oprócz mnie przebywają tam zameldowane na pobyt stały jeszcze trzy osoby. Z powodów finansowych i rodzinnych jestem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.3.1 0:0:0

Wycofanie sie z umowy przedwstepnej

RACZEJ TAK A PRZNAJMNIEJ ZNACZNĄ CZĘŚĆ WPŁATY MÓGŁBYŚ CHYBA WYCIĄGNĄĆ -ALE NIE JESTEM PEWNY -TRUDNA SYTUACJA POZDRAWIAM ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.2.29 22:12:20

2004.2.28 20:51:10

Ograniczenie praw dziadków

Witam! Jestem w trakcie rozwodu a moi teśniowie umilają mi jak mogą życie, ale nie chodzi o mnie. Wypytują o wszystko moje dzieci, czy ja gadam na nich czy moja rodzina to robi, po takiej wizycie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.2.28 16:23:32

Mieszkanie od teściów - darowizna czy sprzedaż???

Do d....... to forum...
Wisi se taki watek i wisi i nikt sie nim nie interesuje... ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.2.27 15:5:10

Wspolny zakup a rozwod !wazne Co na to sad????

zakup mieszkania i działki podczas trwania małżeństwa będzie stanowiło majątek Wasz wspólny. Chyba, że notarialnie spiszecie umowę, że ten zakup stanowi tylko i wyłącznie własnośc któregoś ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.2.27 12:6:8

Rozwód - dziecko i kontakty z chorym ojcem (długie)

Witam. Jestem w trakcie sprawy rozwodowej, po drugiej rozprawie. Rozstaliśmy sie, poniewaz moj mąż zaczął pic. Oprócz tego był w trakcie leczenia psychotropowego (schorzenia psychiczne, o których ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2004.2.27 0:0:0

Spoldzielnia a ochorona danych osobowych

Dostalam plik dokumentow ze spoldzielni mieszkaniowej dotyczace ustanowienia przedmiotu odrebnej wlasnosci lokalu. Jest to uchwala zarzadu spoldzielni mieszkaniowej. W tych dokumentach zawarte sa informacje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.2.27 0:0:0

Wykonanie zobowiazania przez inna firme

zakładam oczywiście, że temu pierwszemu zapłaciłeś już wcześniej za pracę którą wykona kolejny.. w przeciwnym wypadku możesz obciążyć go jedynie karą wynikającą z umowy ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.2.26 15:19:51

VAT i KRATKA??

Obecne przepisy zabraniaja odliczania vat z tytulu zakupu samochodu osobowego. W przypadku nabycia auta o ładownosci powyzej 500 kg i posiadajacego homologacje producenta odliczenie takie jest mozliwe ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.2.26 0:17:52

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika