Forum prawne (strona 926)

ugoda administracyna

Chcę znależć materiały dotyczące ugody administracyjnej, a w szczególności:skutki zatwierdzenia ugody, możliwość zaskarżenia postanowienia w przedmiocie zawarcia ugody, ugoda a nadzwyczajne ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.4.25 0:0:0

Co reguluje datę ksiegowania

Mam dług w wspólnocie mieszkaniowej (chodzi o zaliczki na poczet kosztów nieruchiomości wspólnej). Niektóre kwoty wpłacałem z opóźnieniem ( inna sprawa że ich wysokosci dla mojego metrarzu nikt ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.4.25 0:0:0

Prawo administracyjne

O prawie administracyjnym materialnym mówimy wtedy, jeżeli mamy na myśli normy regulujące stosunki , jakie zachodza miedzy organami i instytucjami państwowymi lub organami administracyjnymi i innymi ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.4.24 11:21:20

B.SKOMPLIKOWANA SPRAWA_POMOCY!

Logiczne wydaje sie w pierwszym rzędzie skorygowanie sytuacji w spółdzielni mieszkaniowej.Jeżeli maż jest członkiem powinien zwrócić sie do zarzadu o zmianę błednych danych. Następnie byłoby ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.4.23 7:32:29

Działalność edukacyjna po 1 maja

Prowadzę działalność gospodarczą opodatkowaną na zasadach ogólnych. Ponieważ jest to działalność edukacyjna - KURSY JĘZYKA ANGIELSKIEGO- nie jestem płatnikiem VAT i nie obowiązuje mnie kasa ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.4.23 0:0:0

Umowa o zakazie

jak wygląda wzór umowy o zakazie konkurencji ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.4.22 21:29:16

Odszkodowanie od gminy za uszkodzony samochód jak ?

Miałem podobne zdarzenie. Czekałem ponad dwa miesiące. Po okresie tym dostałem kwotę pomniejszoną o 20% - koszty amortyzacji. Popełniłem drobny błąd, podałem faktyczną wartość szkody w/g ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.4.22 20:11:54

Przedawnienie roszczeń - opłata za studia

cholera, niech ktoś na to odpowie - mam podobny problem, ale nie ze studiami, tylko z firmą oferującą kursy ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.4.22 17:36:2

Urlop wypoczynkowy - co, jak i kiedy?

po pół roku przysługuje ci pół wymiaru czyli 10 dni. wykorzystałęś jeden czyli dostaniesz jeszcze 9!!! co ma dotego pół etatu? przeież urlop też bierzesz po 4 h dziennie nie po 8 tak samo jak ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2004.4.22 15:29:9

2004.4.22 15:21:34

intercyza przedmałżeńska

Nie więcej niż 400 PLN + 22% VAT. Do tego dodaje się jeszcze koszta sporządzenia odpisów. Mnie wszystko razem kosztowało 548 PLN brutto. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.4.22 14:22:39

PRACOWNIK PRACUJĄCY W JEDNEJ FIRMIE W DWÓCH SYSTEMACH CZASU PRACY

Czy ktoś spotkał się z taką sytuacją, że w jednej firmie podpisane zostały dodatkowo umowy z pracownikami na wykonywanie pracy w systemie świąteczno-weekendowym ? Od pn- do pt praca w systemie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.4.22 0:0:0

Zostałam z dzieckiem na bruku

Otrzymaliśmy przydział na mieszkanie czynszowe z zasobów TBS.Mąż podpisał umowę przyrzeczenia zawarcia umowy najmu a do wspólnego zamieszkiwania wyznaczył naszą trzyosobową rodzinę.Po tym jak ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.4.21 0:0:0

Osoby zgłoszone do wspolnego zamieszkania a głowny najemca

Wraz z mezem dokonalismy wpłaty na mieszkanie w TBS(tytul najmu).niestety tylko maz podpisał umowe przyrzeczenia zawarcia umowy najmu a ja wraz z corka zostałysmy zgłoszone do wspolnego zamieszkania.niestety ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.4.21 0:0:0

co grozi sprawcy wypadku samochodowego uciekajacego z miejsca zdarzenia??

Prosze o wypowiedz ile moze wyniec w takim wypadku kolegium?? jak dlugo czeka sie na rozprawe sadowa?? moj email: vszostak@op.pl
(viola) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.4.21 0:0:0

Ilość miejsc w samochodzie zarejestrowanym na 4 osoby

dziecko to tez osoba, nawet male, czyli max. 4 osoby i ani troche wiecej; poza tym jak zmiescisz 3 dorosle osoby + dwoje dzieci w fotelikach ?
zgodnie z przepisami na tylnej kanapie powinienes miec specjalny ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.4.20 21:20:20

Dobrowolny podział majatku

Mam nadzieję, że się jednak wkrótce odzewiesz. Pozdrawiam serdecznie. ... Zobacz wątek

18 odpowiedzi

2004.4.20 11:34:16

Placimy za dzieci czy nie?

Witam!Chcialbym sie dowiedziec jak wedlug prawa wyglada sprawa placenia np.mandatow,grzywn wyznaczonych przez sady karne za wykroczenia ,przestepstwa popelnione przez wlasne dzieci,uczace sie pozostajace ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.4.20 0:0:0

MIKAWI PROSZĘ O POMOC

OD ROKU MAM SPRAWĘ O PODZIAŁ MAJĄTKU,SAMA SZUKAM PRZEPISÓW A WIELE SPRAW POZOSTAJE BEZ ODPOWIEDZI.MOZE TY WIESZ JAK TO JEST Z POSTANOWIENIEM SĄDU, CZY DOWIEM SIĘ WCZEŚNIEJ JAKĄ KWOTĘ MUSZĘ PŁACIĆ, ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2004.4.20 0:0:0

Urlop po Szkole Muzycznej II st

Ukończyłam LO i oddzielnie Szkołę Muzyczną II stopnia. Po LO przysługują mi 4 lata doliczane do stażu pracy, a jak to jest ze Szkołą Muzyczną II st? Czy jej ukończenie ma znaczenie w tym przypadku ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.4.20 0:0:0

Co mam z nia zrobic??

Nie rozumiem, masz przecież zapewnioną całodobową ochronę domku letniskowego, chyba że brakuje Ci na chleb. Ja nie pobierałabym żadnej opłaty, gdyby ktoś dbał i pilnował mojego dobytku. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.4.19 22:24:4

Baba mnie doi

Najpierw mam pytanie: na ile dzieci płaciłeś te 1550 zł? ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.4.19 22:10:34

DNA zwolnienie z oplaty

Zgadza się, jeżeli jesteś ojcem tego dziecka pokrywasz koszty badania DNA. Jest to kosztowne, taniej było by zaopatrzyć partnerke w pigułki antykoncepcyjne ( tylko 30 zł/mies. ). Pozdrówka. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.4.19 22:5:57

Zaświadczenie o niekarlaności

6 miesięcy po upływie okresu zawieszenia musisz wystąpic do sądu,który Cię skazywał z wnioskiem o zatarcie skazania.
Odbedzie się posiedzenie w tej sprawie,zostaniesz na nie wezwany.
Tylko wówczas ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2004.4.18 9:46:39

Bezprawny fundusz remontowy???!!!

Prosze o informację i pomoc... Jako pracownik szpitala mieszkam w hotelu szpitalnym. Każdego miesiąca szpital potrąca sobie z mojej wypłaty tzw. czynsz. Do tego czynszu dolicza "Fundusz remontowy". ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.4.18 0:0:0

CZY JESLI MALZENSTWO NIE MIESZKA RAZEM TO CZY MATKA MOZE ZABRAC NA WYCIECZKE DZIECI BEZ ZGODY OJCA.......?

CZY JESLI MALZENSTWO NIE MIESZKA RAZEM TO CZY MATKA MOZE ZABRAC NA WYCIECZKE DZIECI BEZ ZGODY OJCA.......? pO PROSTU CHODZI MI O TO CZY MATKA MOZE ZABRAC NA WYCIECZKE ZAGRANICZNA ICH WSPOLNE DZIECI I CZY ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2004.4.18 0:0:0

kara umowna C+ czy mozna negocjowac?

mozna negocjowac, kara umowna powinna byc ustalona na poczatku w razie opóznienia i podana tobie do wiadomosci. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.4.17 18:11:59

ALIMENTY Z FUNDUSZU ALIM.?

tak niech likwiduja bedzie wiecej dzieci w domach dziecka bo rodzice je wyrzuca z domu czyli wyroki sadowe sa nie warzne powinni wypuscic wszystkich z wiezienia no bo wyrokow juz nie ma cona to wladze ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2004.4.17 15:29:22

Zamiana grzywny na więzienie

Możesz też złożyć podanie o zamiane grzywny na prace społecznie uzyteczne/cos podobnego do ograniczenia wolności/.Jeżeli bedzie rozpatrzone pozytywnie zostaniesz skierowany do wykonania prac ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.4.17 13:56:39

Co można zrobić?

Witam, mam problem "rodzinny"...W skrócie : wychowuję i utrzymuję po rozwodzie dwoje dzieci, mieszkam w domku jednorodzinnym z ojcem i bratem / ma żonę i dziecko /. Przez brata rozpadło ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.4.17 0:0:0

Stacja internetowa

Witam!Otóż mam pewien problem.Pewna firma która prowadzi usługi internetowe drogą radiową chce postawić u mnie nadajnik.Zgodnie z prawem URTiP nie moze on przekaraczać pewnej dawki promieniowania,a ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.4.17 0:0:0

Zamieszczanie fotografii w mediach

Poszukuje odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie i Pana odpowiedz utwierdza mnie w przekonaniu iż mam racje , ale jeśli mogę prosić o potwierdzenie będę bardzo wdzięczna. pochodzę z małego miasteczka ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2004.4.16 19:20:3

Kandydaci na posłów do parlamentu europejskiego

Kto mi udzieli informacji na temat kandydatów na posłów do parlamentu europejskiego na terenie dolnego śląska oraz opolszczyzny? Chciałbym się dowiedzieć kto kandyduje i kontakt najlepiej telefoniczny ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.4.16 9:15:22

Poświadczenie tożsamości ?

Z kolegą jechaliśmy pociągiem osobowym. W pociągu pojawił się kontroler i zarządał okazania biletu. Kolega powiedział, że nie posiada i poprosił o sprzedanie. Kontroler wypisał bilet i wyszło ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.4.16 1:34:51

Odszkodowanie za wypadek od zarzadu drog i transportu

W stuczniu potknelam sie o niezabezpieczona studzienke wodociagowa ktora znajdowala sie na chodniku i stracilam rownowage na tym chodniku ktory był pochyły.zlorzylam zawiadomienie o tym wypadku do zditm ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.4.16 0:0:0

Zabronią pracować?

Jestem nauczycielką szkoły specjalnej.Organ prowadzacy-starostwo powiatowe przedstawił projekt, w ktorym pragnie ograniczyc m.in. możliwości dodatkowedo zarobkowania.W szkole prowadzonej przez starostwo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.4.16 0:0:0

CIĄŻA A PRAWA KOBIETY CIĘŻARNEJ

Chciałabym się dowiedzieć coś o ocgronie prawnej kobiety ciężarnej. Bardzo mnie to interesuje jakie prawa posiada kobieta w ciązy. Prosze o jak najszybszą odpowiedź, ponieważ chciałabym o tym ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2004.4.15 22:16:23

Prawo patentowe

Pisałem pracę na temat "Ochrona własności intelektualnej a prawa człowieka" ... Zobacz wątek

7 odpowiedzi

2004.4.15 11:57:29

Po wejściu do UE kredyt bez zgody małżonka?

Prawo unijne nic nie ma do kodeksu rodzinnego. Te brednie chyba LPR rozpowszechnia. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.4.15 11:15:24

Mam pytanie do elizy lub marka

dziękuję za odpowiedz - interesuje mnie jeszcze przez jaki okres czasu w swietle prawa może mnie nachodzić i podkreślam że nie chodzi o alimenty, walczę raczej z bezduszną instytucją niż z ludzmi ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.4.15 10:36:2

Ceny na towarach

Mam sklep motoryzacyjny i hurtownie w których kupuję ceny wyliczają na podst. kursu Euro. Każda następna dostawa to zmiana ceny, pytanie moje dot. cen na produktach, czy każdy towar musi mieć ometkowaną ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.4.15 0:0:0

Dane osobowe..

Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych w Artykule 3, pkt. 4 wyklucza stosowanie jej do "osób fizycznych, które przetwarzają je [dane osobowe] wyłącznie w celach osobistych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.4.15 0:0:0

Rozwod za granica

Od 13 lat mieszkam za granica, kilka lat temu rozwiodlam sie tutaj zaocznie. Staram sie uwaznienie wyroku sadu zagranicznego w Polsce. Jak tylko maz dowiedzial sie ze wystapilam o rozwod zalozyl sprawe ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2004.4.15 0:0:0

Świadczenia emerytalne

do adomki: proponuje Tobie odpoczynek na swieżym powietrzu przy grabieniu trawników komunalnych ,dla rozrywki. Człowiek ma problem, a Ty dajesz głupie rady. Ja nie wiem ,nalezy zadzwonić do Min. Pracy,tam ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2004.4.14 18:25:43

Mieszkanie u pośrednika

Oczywiście, że musi pan zapłacić pośrednikowi proowizję, bo kupujący oszukał Pan i agencję. Agecja dała adres Kupijącemu i poinformowała go o wszystkich opłatach z tyt.operacji finansowyych ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.4.14 11:9:27

WYSOKOSC KOSZTOW-PODZIAL MAJATKU

Czy mozliwe jest ze po podziale majatku w sadzie dostane mniej niz wnioslam w majatku odrebnym? Czy ktos moze mi powiedziec jakie sa koszty podzialu w sadzie? Czy sa na to jakies ustalone stawki, wartosci ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2004.4.14 0:0:0

Wystapienie wspólnika

Mam zamiar wyatpic ze spólki i jawnej wieloosobowej.Jednym z elementów majatkowych jest/dlaczego nie mam wszyskich polskich znaków/wspólwlasnosc lokalu czy musze tez odsprzedac w dniem odejscia bo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.4.14 0:0:0

potrzebuje POMOCY !!!

Czego ma tyczyć umowa, na kiedy ją masz mieć gotową ? Szukaj w internecie poprzez - www.google.pl - haseł typu "wzór umowy sprzedaży" Jak nie dasz rady pisz maila na mój adres: graszka39@poczta.onet.pl ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.4.13 17:59:28

Jaka-renta

W1996r.Mialem wypadek przy pracy.Rente na 3lata otrzymalem z ogolnego stanu zdrowia?.Pozniej przedluzano o 1rok, do 2003r.Wsierpniu 2003r.lekarz orzecznik uznal mnie za zdolnego do pracy.Wnioslem odwolanie,rozpatrywanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.4.12 0:0:0

Nadpłacone alimenty

jesli corka jest pelnoletnia i nie uczy sie ani niechcepodjac pracy a sad nakazal mi placic corce alimenty co mam zrobic aby zawiesic alimenty ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.4.11 23:42:2

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika