Eksmisja wraz z rozwodem

Odpowiedzi w temacie (3)

-

31.7.2004

Prawie 2 lata temu złożyłam pozew do sądu o rozwód i eksmisję męża z powodu znęcania sie nad rodziną. Jedna sprawa o znęcanie została, za moja zgodą, warunkowo umorzona na okres próby dla męża na 2 lata. Niestety dalej się znęcał nade mną i dziećmi i teraz toczy sie druga sprawa o znęcanie się. Czy mogę prosić sąd o odroczenie sprawy rozwodowej do czasu gdy zakończy sie sprawa karna o znęcanie się. Czy ktoś może wie, czy sąd przy rozwodzie i wniosku o eksmosje ma obowiązek uwzględnić wyrok za znęcanie się ? Może ktoś był w podobnej sytuacji i wie jak to wygląda w polskim sądownictwie ?
(KORA)

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Eliza

2004-07-31 20:10:54

Jeżeli chcesz rozwodu z orzekaniem o winie męża za rozpad małżeństwa z powodu znęcania się nad rodziną - sąd rozwodowy zbada sprawę karną ( jedną i drugą ) i przypuszczalnie rozwód przeciągnie się do czasu wydania wyroku w sprawie karnej.

Sabina

2004-08-02 15:07:27

W mojej sytacji Sąd nie orzekł o eksmisji przy sprawie rozwodowej ponieważ sprawa znacznie by się przedłużyła. Po orzeczeniu rozwodu złożyłam oddzielnie pozew o eksmisję. Sąd bada całą sytuację rodzinną i również sprawa za znęcanie jest brana pod uwagę.

KORA

2004-08-02 21:56:02

Dziękuje za dotychczasowe informacje. Mam nadzieję, że może ktoś jeszcze z własnego doświadczenia wypowie sie na ten temat.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 23.10.2018

  Eksmisja na żądanie współlokatora

  Eksmisja z lokalu mieszkalnego może nastąpić na podstawie różnych przesłanek zawartych w przepisach prawa. Co istotne, z żądaniem orzeczenia eksmisji nie musi występować do sądu wyłącznie (...)

 • 14.7.2016

  Eksmisja w wyroku rozwodowym

         Jednym z fakultatywnych elementów wyroku rozwodowego, jest orzeczenie o eksmisji jednego z małżonków. Kiedy jest to możliwe i jakie przesłanki należy wykazać?

 • 29.9.2019

  Eksmisja małżonka w trakcie sprawy o rozwód

  Zgodnie z art. 58 § 2 zd. drugie kodeksu rodzinnego i opiekuńczego: W wypadkach wyjątkowych, gdy jeden z małżonków swym rażąco nagannym postępowaniem uniemożliwia wspólne (...)

 • 18.3.2019

  Spada liczba osób bezdomnych w Polsce

  W połowie lutego już po raz piąty przeprowadzono Ogólnopolskie badanie liczby osób bezdomnych. Pracownicy ośrodków pomocy społecznej, organizacji pozarządowych, wolontariusze, (...)

 • 5.4.2005

  Czy można eksmitować "na bruk" - czyli egzekucja nakazu opróżnienia lokalu i wydania rzeczy

  Skuteczne prawo egzekucyjne powinno dawać wierzycielowi pewność, że każdy tytuł egzekucyjny zobowiązujący dłużnika do określonego zachowania się, będzie mógł zostać wykonywany. Choć najliczniejszą (...)