Forum prawne (strona 925)

tlumacze publiczni

Czy ktos moze wie, n ajakim etapie jest ta ustawa?
(dragetka) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.5.14 0:0:0

kradzież przedmiotu leasingu

Ukradziono nam auto, które było wzięte z leasing. Firma leasingowa nadal przysyła nam faktury, a na dodatek okazuje się że auto było ubezpieczone na kwotę netto- więc musimy dopłacić VAT!!! ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.5.14 0:0:0

bEZROBOTNI

CZY JESLI MAM RENTE PO OJCU TO MOGE SIE ZAREJSTROWAC W URZEDZIE PRACYJAKO BEZROBOTNA?
(Iza) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.5.14 0:0:0

FAKTURY KORYGUJĄCE po 1 maja

W takiej samej w jakiej była wystawiona faktura tj 7%. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.5.13 22:1:35

KARA DO ZAPŁACENIA W NIEMCZECH

Przy wjeżdzie nic ci nie zrobia,ale dalej mogą aresztować.Nie wiem czy coś ulega przedawnieniu,np. długi za papierosy? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.5.13 19:10:26

odszkodowanie w postepowaniu karnym a cywilnym

Moim zdaniem może to stanowic przeszkodę. Jest uchwała SN, która mówi: Zasądzenie przez Sąd Karny na rzecz powoda cywilnego z tytułu zadośćuczynienia za krzywdę kwoty pieniężnej, nie mającej ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.5.13 17:25:58

+++ktoś doświadczony+++

W jakim czasie i w jaki sposób zwrócić się do sądu o wydanie postanowienia odnośnie podziału majątku?
(mopro) ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2004.5.13 0:0:0

Nowy VAT i okolice

Zaszkodzic moze i nie moga w tym znaczeniu,ze nie bedzie sankcji,ale zalegly podatek trzeba bedzie zaplacic!!! ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.5.12 16:31:29

KRS-dane właścicieli

Serdeczne dzięki. Pewnie to trochę potrwa, ale spróbuję w ten sposób. Czy nie ma mozliwości rozpoznania adresu lokalnie? Rozumiem, ze obowiazuje ochrona danych itd., ale myślę, ze gdzieś można ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2004.5.12 7:53:19

Odkupienie mieszkania od aktualnej jeszcze malzonki

Czy ktos moze mi udzielic wskazowek jak postepowac w przypadku odkupienia od zony z ktora mam juz rozlacznosc majatkowa poprzez notariusza, mieszkania w ktorym obrecnie razem mieszkamy (mamy juz tego dosyc ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2004.5.12 0:0:0

Majątek wspólny- umowa

Czy dysponuje ktoś może wzorem umowy o podział majątku wspólnego i zobowiązań? Będę bardzo zobowiązany.To są oczywiście indywidualne umowy, jednakże jakieś podstawowe zasady obowiązują ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2004.5.12 0:0:0

samochód przy rozwodzie

Samochód??? a co to takiego? kupa blachy to martwy przedmiot? Daj mu ten samochód i niech sobie jeździ. Z tego małżeństwa nic już nie będzie.....niestety taka jest prawda. Gdzies po drodze popełniłas ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.5.11 0:36:47

zagraniczne zwolnienie lekarskie

Witam ! Chcialam zapytac, czy w Polsce sa honorowane zagraniczne zwolnienia lekarskie? Jakie przepisy reguluja to zagadnienie?
(anna) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.5.11 0:0:0

uczciwość wspólnika

nie ma regulacji prawnych dotyczących życia prywatnego osób prowadzących działalność gospodarczą. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.5.10 19:58:38

2004.5.10 17:13:32

Sprzedaż samochodu bez umowy + dłużnik = kłopot

Temat mówi sam za siebie. Moja firma sprzedała samochód osobie prowadzącej działalnośc gospodarczą. Ponieważ firma ta (auto komis) była dość blisko spokrewniona samochód został sprzedany jedynie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.5.10 0:0:0

Egzekucja naleznosci sp.zoo

Firma S.p.zoo nie placi.....nieznana jest siedziba społki od 4 lat .Z dokumentow wynika ze funkcjonuje,egzekucja komornicza jest niemozliwa..Co moge zrobic w celu egzekucji naleznosci....Czy zgloszenie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.5.10 0:0:0

Podatek od wynajmu lokalu

Nie jestem taki pewny. Sprawdz. Jakie konsekwencje rodzi uzyczenie( nie odpłatne) dla firmy. Ja bym wynajął za np. 1 zł X m kw. i zgłosił U.Sk. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.5.8 12:28:34

gotówka przez granicę

Mam podwójne obywatelstwo, przez wiele lat pracowałam za granicą i w 1996r przyjechałam do Polski i przywiozłam 100 000zł ( nie zgłaszając ich na granicy) Za te pieniądze w 99 r kupiłam mieszkanie. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.5.7 17:0:18

umorzenia podatkowe-pomozcie prosze

mam do zaplacenia zalegly podatek dochodowy od osbob fizycznych oraz vat. sad postanowiL umorzyć warunkowo na 2 lata. czego moge sie w tej chwili spodziewac, czy po 2 latach jezeli nie zaplace wszystkiego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.5.7 13:32:8

Wzory dokumentow przy rejestracji kandydata na prezydenta miasta

Czy ktoś się orintuje gdzie można zdobyć lub ściągnac w internecie wzory wszelkich dokumentow wymaganych ustawa przy zglaszaniu kandydata na prezydenta miasta? Bede bardzo wdzieczny za wszelka pomoc.( ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.5.7 0:0:0

ODSZKODOWANIE Z TYTUŁU UMOWY O ZAKAZIE KONKURENCJI

Jeżeli byłeś zatrudniony normalnie na umowę, to podpisanie przez ciebie zakazu obliguje cię do niepodejmowania działań w tym zakresie na rzecz innego pracodawcy, nawet w ramach umowy-zlecenia czy ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2004.5.6 11:36:4

ZACHOWEK PO OJCU

Jeżeli działka została zapisana na brata, to sprawa jest raczej jasna. Jest jego własnościa i w razie jego śmierci dziedziczą po nim: 50% żona, 50% jego dzieci w równymch udziałach. Zachowek ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.5.6 8:10:45

W 1992 roku zostałem skazany

I taka odpowiedź bardzo mnie zadowala.
Dziękuję za informacje i pozdrawiam:) ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2004.5.5 12:57:48

skarga kasacyjna wyroku WSA

Przede wszystkim przy skardze kasacyjnej do NSA obowiązuje przymus adwokacko-radcowski. Trzeba więc udać się do radcy prawngo lub adwokata, aby on sporządził kasację ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.5.5 8:17:13

Darowizna w trakcie małżeństwa

Wspólnota to jest mieszkaniowa. W małżeńskim ustroju majątkowym jest wspólność. ... Zobacz wątek

10 odpowiedzi

2004.5.4 19:18:43

Rozwod!!!!!

Ale bardziej chodzi o rozwód, czy o to, że matka chce wprowadzić się z konkubentem i wyrzucić córki? To są dwa różne problemy. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.5.4 18:52:28

Nowe mieszkanie dla dwojga, a sprawa rozwodowa

już ci pisałam: jeśli partner kupi mieszkanie przed orzeczeniem rozwodu, była żona będzie jego współwłaścicielką i nie ma bata na to. Więc skoro się nie zgadza na zniesienie współwłasności ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.5.4 15:1:10

Spłata pozyczki

w świetle prawa twoje poręczenie jest nieważne idż z tym do sądu ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2004.5.4 13:38:9

Widzenia się z dzieckiem w szkole!

A jak sie ma ,jeżeli rodzice zawarli Ugodę w Sadzie jeśli chodzi o kontakty ojca z dziećmi,nic Ugoda nie wspomina o szkole,i tam matka nie zezwala ojcu widziec sie z dzieckiem na przerwie,za pelną ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2004.5.4 0:0:0

Wykupienie mieszkania a zadłużenie w ZUS

Czy istnieje duże ryzyko, że ZUS, czy też US zajmie mi mieszkanie, które mam zamiar wykupić od gminy, a następnie uregulować zadłużenie z ZUS i US i pozostałość wpłacić na inne, większe ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.5.4 0:0:0

jak długo?

Jaki okres czasu ma komornik na ściągnięce długu, czy istnieje przedawnienie?
(tola) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.5.2 0:0:0

Był karany ale za co???

Karalność sprawdza się w Krajowym Rejestrze Karnym.Trzeba jednak do tego mieć odpowiednią legitymację prawną. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.5.1 8:29:8

Świadek z zagranicy

Istnieje coś takiego jak CPS - Cywilna Pomoc Sądowa, czyli Sąd za granicą (tam gdzie świadek przebywa) może przesłuchać świadka na wniosek Sądu w Polsce. Wówczas Sąd zagraniczny przesyła zeznania ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.4.30 15:16:6

Kiedy sie zarejestrowac ?

10 maja (poniedziałek). Im prędzej tym lepiej. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.4.30 11:39:53

Odliczać czy nie - vat

dzięki za podpowiedż. dotychczas nikt jasno nie potrafił mi odpowiedzieć, tak czy nie. nawet panie w urzędzie skarbowym. czy to nie jest dziwne? ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.4.29 19:12:27

CZY DALEJ PŁACIĆ ALIMENTY?

Jesteś zobowiązany do płacenia alimentów dopóki obowiązuje wyrok sądu. Aby go zmienić musisz zlożyć w sądzie pozew o stwierdzenie ustania obowiązku alimentacyjnego wobec córki. Pozew musi ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.4.29 13:30:57

Opłata dla prawnika

Przegladając wykaz opłat dla prawników, powoli dochodze do wniosku, ze moja prawniczka (reprezentujace mnie na rozprawie o podwyzszenei alimentów) poważnie mnie "naciagneła". CZy ktoś ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2004.4.29 0:0:0

Zasiedzenie - oplaty

Teście muszą nabyć pawo własności poprzez zasiedzenie do działki która następnie będzie wywłaszczona.Złozyli odpowiednie dokumęty , ale wynikł problem z wartoscią działki .Podali ze wartość ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.4.29 0:0:0

Czy dostane rozwod?

jesli rzeczywiście jestes zdecydowany, to najpierw rozmowa troche czasu na ochłonięcie drugiej strony, i pozew. Ale SZCZERZE radziłabym półroczne rozstanie fizyczne i emocjonalne, (możesz zamieszkać ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2004.4.28 16:41:52

Rachunek telefoniczny jak długo archiwizowac?????????????????????

Wierzytelności z telekomunikacji przedawniają się po upływie lat trzech. Firmy windykacyjne na swoje nieszczęście twierdzą iż dwa. Jeśli jesteś świadomy iż zapłąciłeś ten rachunek wystąp ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.4.28 16:18:46

Wspolnota a prawo

Mieszkanie, w ktorym Pan mieszka jest czyjas wlasnoscia i tylko ten ktos a nie Pan moze miec, jak to Pan okreslil "jakies prawa". W sprawach przekraczajacych tzw. zwykly zarzad nieruchomoscia (mam wrazenie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.4.27 19:0:38

Przeniesienie sprawy do innego sądu

Mam pytanie czy jest jakas siła która jest w stanie ruszyć sąd???? żona jest prawnikiem, ukonczyła aplikacje sędziowską gdzie opiekunem był aktualny wiceprezes sądu okregowego, poza tym zna wielu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.4.27 0:0:0

Brak porozumienia w srawie odziedziczonej nieruchomości

Odziedziczyłam w udziałach po 1/2 z kuzynką mieszkanie po babci. Kuzynka nie zgadza się ani na spłacenie mnie, ani na sprzedaż mieszkania. Chcę dochodzić swoich praw w sądzie. Wiem, że wysokość ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.4.27 0:0:0

komornik - pomocy

nie mial prawa. bank moze przelac tylko, z tego co masz na koncie i nie moze robic nielegalnego debetu. ponad to jest kwota wolna od zajecia na rachunku i to jest trzykrotnosc przecietnego wynagrodzenia ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2004.4.26 22:33:26

Co z prawem meldunkowym, czy ono chroni czy jest bezwzględne?

a ja dodam, że jeśli nie mieszkasz.....może, lecz tylko z urzędu na mocy decyzji administracyjnej. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.4.26 7:26:30

Alimenty a intercyza

A co, jeśli okazałoby sie, ze np Ty też jesteś w obowiązku alimentacyjnym, np w stosunku do któregoś z rodziców? Obniżyłoby to wysokość dochodów, które możesz przeznaczać na Wasze wspólne ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2004.4.25 22:42:56

Rozwód i ROD - co to za badania ?????

Nic sie nie martw, te ośrodki są za kobietami! Nie wiem dlaczego wyzej stawiają Matke niż Ojca - dziecku do prawidłowego rozwoju potrzeba obojga rodziców i nigdy nie zrozumię dlaczego kobiety uniemozliwiają ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.4.25 20:21:31

SKARGA PAULIAŃSKA???

Skarga Pauliańska dotyczy unieważnienia czynności prawnej dokonanej przez dłuznika celem pokrzywdzenia wierzyciela a więc trochę co innego. W tym przypadku mamy natomiast doczynienia z zaciągnięciem ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.4.25 18:1:29

Eksmisja?..poradzcie jak sie jej ustrzec

Proponuje zapoznac sie z art.30 Ustawy o ochronie praw lokatorow z 21 czerwca 2001- byc moze z mocy prawa jestes w stosunku najmu i ta ustawa cie chroni ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2004.4.25 11:39:2

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika