Forum prawne (strona 923)

Zanicechanie czynnosci urzedniczych

Witam. Kierownik Oddzialu Inspekcji Terenowej w Powiatowym Urzedzie Nadzoru Budowlanego poprzez opieszalosc dzialan urzedniczych oraz zaniedbanie i zaniechanie czynnosci przez 8 lat nie wyegzekwowal rozbiorki ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.6.21 0:0:0

praca sądu-przewlekłość

Czy ta sprawa może być oddana do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka ? Poniżej przedstawiam problem w punktach. 1.) W 1998r. odwołałem się od decyzji ZUS. 2.) Sąd Okręgowy 10 czerwca 1999r. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.6.20 0:0:0

Skarga kasacyjna do Naczelnego Sądu Administracyjnego

Złożyłem skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego na uchwałę Rady miejskiej odrzucajacą zarzuty do projektu miejscowego planu zagospodarowania przesztrzennego. W skardze wskazałem fakty: ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.6.20 0:0:0

Postepowanie prokuratorskie

Prosba moja jest nastepujaca: Moja zona nie wpuscila inspektora nadzoru budowlanego do domu (prac. Powiatowego Inspektoratu Budowlanego) w celu dokonania pomiaru odleglosci okien od podlogi w trzech pomieszczeniach ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.6.19 0:0:0

zajecie -i co dalej?

hmm urzad skarbowy zrobil mi zajecie na dom, ktory jest na kredyt kto ma pierszenstwo bank czy urzad?dziwie sie jako laik prawny ze to zrobili. kredyt splacany jest regularnie.czy moga mi go zabrac?
(magda) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.6.19 0:0:0

Kupuje dom

MAm okazje na zakup atrakcyjnego domu.Niestety nie mam pojecia na co zwrócic uwage,jesli chodzi o sprawy prawne.Prosze o pomoc,co sprawdzic aby nie wpasc na tzw. muke. arima@neostrada.pl(arima) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.6.18 22:34:17

2004.6.18 16:54:26

zmiany um. o pracę

Słyszałam, że po 1 maja miały byc w zakładach pracy zmieniane um. o pracę w związku z wstąpieniem do Unii. Czy ktoś cos wie ?(aniap) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.6.18 13:9:56

kredyt w windykacji

Napisz na priv: emi60@op.pl, nie mogę tu robić za prawnika, ale mam pewien pomysł. Pozdrawiam.Emi ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2004.6.18 9:50:57

kupno działki od gminy

Nabyłem działke od gminy. Problem jest w tym, ze działka jest wyrysowana na papierze ale jej granice nie są wyznaczone w rzeczywistości. Moje pytanie brzmi, czy gmina jako sprzedający ma taki obowiązek, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.6.18 7:56:41

VAT od umowy o dzieło

Pracodawca złozył mi propozycje nie do odrzucenia przejścia na umowę o dzieło, przy wypowiedzeniu umowy o pracę. Jak to jest teraz z podatkiem VAT od takiej umowy? Kiedy do zapłacenia, od dochodów ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.6.17 0:0:0

cZY KTOS Z BLISKIEJ RODZINY MOZE ODEBRAC DZIECKU PASZPORT JEZELI OBOJE RODZICE PRZEBYWAJA ZAGRANICA?

CZY ISTNIEJA JAKIES PRZEPISY KTORE UPOWAZNIAJA NP.BABCIE MALEGO DZIECKA DO ODBIORU PASZPORTU Z BIURA PASZPORTOWEGO JEZELI OBOJE RODZICE PEZEBYWAJA ZAGRANICA I NIE MOGA GO ODEBRAC?PROSZE O POMOC!!!!
(Anita) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.6.17 0:0:0

CZY MALE DZIECKO MOZE ODBYC PODROZ SAMOLOTEM POD OPIEKA INNEJ OSOBY NIZ RODZICE ?

CZY MALE 6 LETNIE DZIECKO MOZE ODBYC PODROZ SAMOLOTEM POD OPIEKA INNEJ OSOBY NIZ RODZICE I JAKIE Z TYM ZWIAZANE DOKUMENTY TRZEBA ZLOZYC?OBOJE Z MEZEM PRZEBYWAMY ZAGRANICA I NIE MOZEMY PRZYJECHAC PO NASZA ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2004.6.17 0:0:0

Co zrobić w przypadku rozpoznania rzeczy skradzionej?

Panie Policjancie dziękuję za radę, tylko prosze mi powiedziec, kto pokrywa rozprawę sądową???? ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.6.16 21:23:23

Komornik art 822 kpc

Art. 822. Komornik wstrzyma się z dokonaniem czynności, jeżeli przed jej rozpoczęciem dłużnik złoży nie budzący wątpliwości dowód na piśmie, że obowiązku swego dopełnił albo że wierzyciel ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.6.16 13:22:20

JAK JEST TERAZ Z ALIMENTAMI?

jestem w takiej samej sytuacji jak ty i tylko z tego co wiem to dostaniesz dodatek chyba ze jestes jako bezrobotna i nie dostajesz zasiłku to tez powinas dostac na siebie ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2004.6.15 17:56:5

Wzor podziekowania

żartujesz !!!! kończysz technikum i nie potrafisz sklecić paru zdań ???? a może lepiej im w ogóle nie dziękuj, bo widać że niczego cię nie nauczyli, no chyba że im dziękujesz za to że przymknęli ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.6.15 16:36:9

KREDYT HIPOTECZNY A ROZWÓD? ON CHCE ZAPRZEPAŚCIC TO MIESZKANIE!!!

mieszkanie nabyliście razem i jesteście oboje współwłaścicielami. Odpowiadacie razem za kredyt solidarnie, nikt męża nie zmusi do płacenia kredytu jeżeli nie będzie chciał. A rozwód ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.6.15 9:37:10

Prosze pomużcie!!!

Święte słowa. Zmiana wcześniej podpisanej umowy lub regulaminu, nawet jak to robisz pisemnie, wymaga ponownego jej zatwierdzenia przez wszystkie strony (na lagike uważam, że to działa podobnie ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2004.6.15 8:36:2

LOBMARD - JAK OTWORZYC?

tylko pamiętaj o VAT- bezwzględnie ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.6.15 0:58:2

zgoda na paszport a emigracja

Dzieki za odpowiedz.
Corka ma 10 lat. Dzis dostalem pozew o pozbawienie mnie wladzy rozdzicielskiej. Oczywiscie powodem jest brak zgody na wyjazd corki i jako swiadka podaje swoje obecnego apsztyfikanta. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.6.14 20:53:39

Kto mi wyjaśni terminologie sądu wsprawie o rozwód

chodzi o podanie wszelikich dowodow. Dokladniej swiadkowie to tez dowod w sprawie a jeszcze dokladniej ich zeznania to dowod . pisma, orzeczenia tez. np jesli uwazasz ze maz ma kochanke to nie wystarczy ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.6.14 20:33:52

2004.6.14 11:41:51

Jak anulować zakaz wjazdu do Wloch

No i jednak niikt jej nie pomaga , nie odpowiada - dlaczego? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.6.13 9:9:35

Dodatkowe Prace?.

Od 01.02.1999r.pracuje na7/8 etatu,w zdkladzie pracy chronionej na stanowisku Wartownik.Na obiekcie strzezonym,dodatkowo wykonuje prace w zaleznosci od pory roku.Wiosenno-letnim,hakanie,malowanie kraweznikow-ogrodzenia,koszenie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.6.13 0:0:0

auto casco

Trochę się dziwię że żona nie zna zasad posługiwania się służbowym samochodem. Powinna podpisać stosowne oświadczenia z chwilą odebrania auta. A wygląda to tak, że jeśli jadąc samochodem ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.6.12 0:39:24

podatek od odsetek ustawowych

Z tego co mi wiadomo odsetki od zaległości płatniczych można wliczać w koszty uzyskania przychodu firmy. Kosztami nie są odsetki od zobowiązań podatkowych, ale nie jestem tego w 100% pewny. Najlepiej ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.6.12 0:19:50

czy można w niedziele

Jakie przepisy mówią o tym, czy można jeździć w niedziele po polkich drogach TIRami po przystąpieniu do uni
(kierowca) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.6.12 0:0:0

czy placi sie odsetki od zaległej opłaty skarbowej

Pare lat temu zawarłem umowe ustna z kolesiem. nie była zapłacona opłata skarbowa. teraz jest wyrok w tej sprawie bo doszło do sporu między nami .wiem ze wyrok niejako zastepuje umowe w kwesti opłaty ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.6.12 0:0:0

POMOCY!!BŁAGAM!!Ubezpieczenie zdrowotne

Sprawa jest trudna, ale nie beznadziejna. Zgodnie z ustawą o NFZ (art. 10 ust. 5) mówi, że prawo do świadczeń zdrowotnych ustaje dopiero po upływie 30 od dnia wyrejestrowania z ubezpieczenia zdrowotnego, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.6.11 23:54:50

moje długi, moje dzieci, moja śmierć!

1. Po Twojej śmierci dzieci będą miały pół roku aby przyjąć spadek z dobrodziejstwem inwentarza (czyli będą odpowiadały za długi tylko do wysokości odziedziczonego majątku) albo odrzucić ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.6.11 16:17:0

TIR jak to teraz jest

Czy tiry mogą jeździć w niedziele na terenie Polski, jaki przepis to reguluje po wstąpieniu do uni
(kierowca) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.6.11 0:0:0

Komornik tuz tuz... Pomocy!!

W skrucie moja sytuacja: Sprawa o niezaplacony mandat PKP :) Wysylali ponaglenia do zaplaty parokrotnie. Wkoncu po 10miesiacach od zdarzenia wykosztowali sie na polecony, ale nie odebralem avizo bo slyszalem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.6.10 0:0:0

skutek rozprawy pojednawczej

Zawieszenie postępowania w wyniku oswiadczenia woli przez jednego lub oboje małzonków przerywa bieg sprawy rozwodowej. Miałam własnie taka sytuację. Nie pozbawia natomiast prawa do przywrócenia ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2004.6.9 22:49:19

jak powinna wygladac umowa miedzy dwojgiem ludzi w sprawie zastrzezenia swoich dotychczasowych majadkow

Chodzi oto ze chcemy spisac umowe ze w razie naszego roztania..zadne z nas nie ma nic wspolnego do tego co sie dorobilismy w miedzy czasie...takie zabespieczenie w tej chwili..ze ja niechce nic z tego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.6.9 0:0:0

Mieszkanie w konkubinacie

A czy w takiej sytuacji jak wspólny zakup mieszkania lub budowa domu konkubenci mogą zawrzeć umowę określającą ich procentowy udział w nieruchomości? W ten sposób spadkobiercy zmarlego konkubenta ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.6.8 12:20:56

Czy ktoś wie?

z tego co opisujesz wnioskuje, że utrudniałaś/utrudniasz byłemu spotkania z własnym dzieckiem. No cóż, naganne jest takie postępowanie i jedynie co mogę napisać to to, że dziecko nie jest wyłącznie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.6.8 10:51:31

WIDZENIA DZIADKÓW

Jesli chcesz wyjechac z dzieckiem to zacznij od proby porozmawiania z tymi dziadkami (jak rozumiem sa to rodzice ojca Twego dziecka) i kuratorem. Sprobuj dogadac sie i przesunac spotkania. Jesli jedziesz ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.6.8 9:54:50

PYTANIE O POMOWIENIE I DOCHODZENIE SWOICH PRAW

Pracuje w instytucji mundurowej. Moja zona (jestesmy w trakcie rozwodu) zlozyla na mnie skarge, ze m.in. "groze jej pozbawieniem zycia", "zniszczeniem przy wykorzystaniu znajomosci i swego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.6.8 0:0:0

JAK TO WRESZCIE JEST Z TYMI PRZEDAWNIENIAMI NIECH WYPOWEDZA SIE LUDZIE NAPRAWDE KOMPETENTNI!!!!

Dzięki bardzo, fakt że trochę tego nie zrozumiałem ale nie z lenistwa tylko to jest troche zxagmatfane jak dla zwykłego obywatela. Jeszcze raz dziękuję ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2004.6.7 9:40:6

++++POMOCY++++

PROSZĘ POMOCY CHCĘ WYJECHAĆ ZA GRANICE A DZIECKO MA UREGULOWANE KONTAKTY W OBECNOSCI KURATORA I MOJEJ Z DZIADKAMI CO MAM ZROBIC A MAM WYJECHAC 1,07 2004
(krysia) ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2004.6.7 0:0:0

Słownik terminologii prawniczej

Poszukuje slownika terminologii prawniczej niemiecko - polski polsko - niemiecki dostepnego on-line, dziekuje za pomoc
(tomek) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.6.6 0:0:0

2004.6.5 9:7:45

Podwyższenie kapitału Spółka z o.o.

Wspólnik może wnieść do spółki tzw dopłaty. Jest to swoista instytucja "pomiędzy" podwyższeniem kapitału zakladowego a pożyczką. Dopłaty te, nie powodują koniecznści manipulowania przy kapitale ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.6.4 14:44:48

nasze sady

zrobiłam to wczesniej jak odbierałm prawomocne postanowienie,paniusia poinformowała mnie,że zostanie to przesłane na adres domowy za pośrednctwem poczty.Trwa to jednak juz zbyt długo.Im musisz wszystko ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.6.4 9:34:5

testament, macocha...

7 lat temu zmarła moja mama. Spadek po mamie odziedziczyłam ja i mój ojciec po połowie ( majątkiem spadkowym było mieszkanie, nieruchomość zabudowana w stanie surowym oraz samochód). Po kilku ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.6.4 0:0:0

2004.6.3 15:50:0

2004.6.3 11:30:49

Czynności komornika

Bardzo dziekuję za utwierdzenie mnie w przekonaniu o poprawnosci działania jednak jak to faktycznie bedzie zobaczymy niedługo, tzn. przy najblizszej wypłacie, Pozdrawiam. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2004.6.3 10:5:44

Apelacja po wyroku o podział majątku.PILNIE PROSZĘ O POMOC!!!!

jak wygląda sprawa o podzial majatku jestem po rozwodzie i obecnie przygotowuje sie do tej kolejnej trudnej sprawy ... Zobacz wątek

8 odpowiedzi

2004.6.2 21:45:47

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika