Forum prawne (strona 922)

podwyższenie czynszu

Jeżeli może otrzymać Pan wyższy czynsz od innych osób zainteresowanych wynajmem (cena rynkowa wynajmu lokalu w tym punkcie wzrosła) to proszę poinformować wynajmującego o podwyższe czynszu, wypowiedzieć ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.7.21 11:54:0

zawzięta i mściwa chce mnie puścić w kalesonach !!

Jestem obecnie w trudnej sytuacji , gdyz zrobiłem z siebie idiote i wykupiłem mieszkanie 2 miesiace przed rozwodem. Wierząc w zapewnienia mojej żony , że po rozwodzie przepisze swoja część synowi. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.7.21 0:0:0

Zwolnienie z Vat a dwie firmy

Od pewnego czasu posiadam firmę (jednoosobowa działalność gospodarcza). Od samego początku wybrałem zwolnienie z VAT i nie przekraczam limitu. Od roku dodatkowo jestem wspólnikiem w spółce cywilnej. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.7.21 0:0:0

Jestem ofiarą tpsa, szukam grupy wsparcia

moim zdaniem jeśli nie łaczyliście się z internetem i nie jest to prawdą to powinniście zwrócić sie do tpsa o wydruk połaczeń chyba jest cos takiego możliwe . ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.7.20 14:37:50

mandat za szybą

Jak uniknąć zapłacenia mandatu za parkowanie? Zastałam za wycieraczką samochodu jakiś świstek od Straży Miejskiej. Wyrzuciłam go , a teraz mam wezwanie w charakterze podejrzanego. Uważam, że ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.7.20 0:0:0

czynsz za lokal...

Od 1993 wynajmuje lokal pod dzia?alno?? gospodarcz? (50 m2). od samego pocz?tku czynsz wynosi? 200 z? i nie by? zmieniany. Teraz chcia?bym podwy?szy? czynsz do 600zl. Jednak najemca ??da ode mnie przedstawienia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.7.20 0:0:0

Umowa firma polska - firma z EU

Witam, czy jesli osoba prowadzaca dzialalnosc gosp. w Polsce podpisuje umowe z firma z EU na swiadczenie uslug marketingowych na wylacznosc (tylko dla tej firmy) to jest to zgodne z polskim prawem o dzialalnosci ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.7.20 0:0:0

Renta rodzinna-pilne

Błagam,pomocy!!!
skąd bierze sie oznaczenie renty rodzinnej RDW? Wyslalam do ZUS oświadczenie o podjęciu pracy z wynagrodzeniem nie powodującym zmniejszenia bądż zawieszenia wypłaty świadczenia. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2004.7.19 9:4:30

Drzwi wejściowe - ATEST

Zamówiłem sobie w jednej z firm, drzwi zewnętrzne aluminiowe. Po pewnym czasie dowiedziałem się od znajomego, że zamontowane drzwi są wykonane z profilu "zimnego" (bez wkładki izolacyjnej) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.7.19 0:0:0

33Lata i alimenty

Nie mieszkam z ojcem i nie jestem niepelnosprawna.A nie pracuję nie dlatego,że nie chcę , ale dlatego, że nie mogę znaleźć pracy... nigdzie! A to jestem za stara, a to nie umiem języka obcego...brak ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.7.16 17:46:18

Zajęcie udziałów w sp.z o.o.

Z tego co udało mi się wyczytać wynika, że zajęcie udziałów powoduje pozbawienie dłużnika zarówno praw majątkowych, jak i praw korporacyjnych. Pisano o tym obszernie w "Rzeczypospolitej" bodajże ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.7.16 9:18:52

Ile może zabrac komornik?

Jeżeli są to zobowiązania inne niż alimenty- 50% z wynagrodzenia za pracę, natomiast w Twoim przypadku komornik musi pozostawić wolne od zajęcia tzw. minimum socjalne - ( nie jestem pewna ile obecnie ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2004.7.15 14:16:33

JAK POSKROMIĆ ZLOŚNICĘ? Jak zabezpieczyć się przed długami obecnej żony przyszłego męża?

Wydaje mi sie że istnieje jeszcze coś takiego jak zabezpieczenie przed zobowiązaniami żony.Nie pamiętam czy dobrze pamiętam - trzeba zamieścic ogłoszenie w prasie ogólnego dostepu że" Pan taki ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.7.15 13:14:11

koszty postępowania sądowego

Po 2 latach zapadł wyrok o ubezwłasnowolnieniu mojej mamy.Mama jest faktycznie pod moją opieką.Ja wniosłam sprawę i zapłaciłam ok 400 zł.Nie dostałam tego wyroku, mieszkam 500km od sądu.Mam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.7.15 0:0:0

Pilne-Czy mozliwy jest jeszcze podział lokalu mieszkalnego komunalnego o jednym przedpokoju na dwie rodziny?

Chciałbym zapytać czy mozliwy jest jeszcze podział lokalu mieszkalnego będącego w zasobach gminy (komunalne) na więcej niz jedną rodzine. Lokal ten posiada jeden przedpokój i w całości znajduje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.7.15 0:0:0

internet- publiczne pomawianie.Co z tym zrobic?

To niesłychane! Moja sprawa zabrnęła już tak daleko! Trafiła do prokuratora, zajęto się nią a do sądu miał wpłynąć wniosek o ściganie z 3-ech paragrafów. Z URZĘDU a nie z powództwa cywilnego. ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2004.7.14 15:33:38

dług kredytowt-dziedziczony?

tak, jeżeli przyjął spadek (w drodze przyjęcia prostego lub z dobrodziejstwem inwentarza - w tym drugim przypadku odpowiada tylko do wysokości spadku) - nie, jeżeli odrzucił spadek.
marek.szczepanski@op.pl ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.7.14 12:15:53

2004.7.14 11:46:31

JAKA OPŁATA U NOTARIUSZA PRZY ZAKUPIE MIESZKANIA?

Notariusz pobiera 2% wartości mieszkania + opłatę za to że przygotuje akt (800-1000zł). Wsumie kupno mieszkania za 55.000 kosztowało mnie dodatkowo ok 2500zł ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.7.14 9:27:48

Rozwód, dziecko, kłamstwa w sądzie

Szczerze ci współczuję.Mój chłopak walczył o dzieci i sie opłacało. Wnieś pozew do sądu o rozszerzenie kontaktów z dzieckiem.wyjaśnij w nim iz dziecko mieszka tu i tu a dwie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.7.14 9:19:21

umowy opracę

Można mieć tylko umowe o pracę i umowe zlecenie, ale nigdy dwie równorzędne umowy o pracę w jednym zakładzie pracy. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.7.14 8:57:22

Kto pokrywa koszty wstępnego badania do pracy??? PILNE

Koszty wstępnych badań lekarskich pokrywa pracodawca - kp art 229 par. 6 ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.7.13 14:4:25

nowe prawo ksiąg wieczystych ?

Mają być zamkniete ksiegi wieczyste prowadzone w postaci papierowej, a mają być prowadzone w wersji informatycznej.
zobacz: http://www.hipoteka.waw.pl/pl.html ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.7.12 20:54:15

CO POWINIENEM ZROBIC ABY DOWIEDZIEĆ SIĘ CZY NADAL MAM PŁACIĆ ALIMENTY CZY JUZ NIE?

Zgodnie z naszym paskudnym polskim prawem alimenty trzeba płacić na dziecko które się uczy, lecz o ile pamietam do ukończenia przez nią 25 roku zycia. Jeżeli jednak dziecko sie nie uczy i będziesz ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.7.12 9:23:20

egzekucja bez dorczenia wyroku

Komornik prowadzi egzekucję na podstawie wyroku zaoptrzonego w klauzulę wykonalności doręczonego przez wierzyciela i nie wnika w to, czy taki wyrok został doręczony dłużnikowi. Komornik prowadzi ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.7.12 7:40:20

ZUS-brak wpłat

To zależy od majątku masy upadłościowej. Roszczenia z tytułu wynagrodzenia mają pierwszeństwo przed wierzycielami. Przedstaw swoje roszczenia syndykowi masy upadłościowej, skorzystaj również ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.7.8 15:3:13

podział majątku a dziecko

Tylko i wyłacznie po połowie. Dziecko nie ma w tym żadnego udziału. Istnieją wyjątki kiedy majątek ulega podziałowi w innej proporcji, ale trzeba udowodnić, że druga strona dopuściła się rażących ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.7.8 14:59:53

Odpowiedzialność magazynowa POMOCY

Aby obciążyć magazyniera odpowiedzialnością materialną , pracodawca w momencie powierzania obowiązków winien sporządzić remanent - który stanowiłby podstawę do jakiejkolwiek odpowiedzialności ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.7.8 14:56:13

Rozwód z winy żony ?

Poszukuję fundacji do praw ojca w okolicy Lublina Pilne prosze odpowiedźcie!!! ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.7.6 21:55:8

Prawo meldunkowe i lokalowe-kilka pytań-pilne!!!

Sprawa wygląda nastepujaco. Mieszkanie komunalne, główny najemca od 7 lat ukrywa się za granicami kraju przed ścigającym go wymiarem sprawiedliwości, nie moze przekroczyc granicy poniewaz byłby ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.7.6 0:0:0

Minimalne płace

Wysokość minimalnego wynagrodzenia określana jest w ustawie, co oznacza, że żaden akt niższego rzędu, w tym akty wewnętrzne pracodawców, nie może jej zmienić. Ustawa o minimalnym wynagrodzeniu ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2004.7.5 7:58:36

Czy dziadki płacą alimenty??

Ja również podałam swoją teściową do sądu, o alimenty na wnuka. Sprawa się toczy, więc istnieje podstawa prawna do jej przeprowadzenia. Miałam skrupuły, że Bogu ducha winną kobietę ciągam ... Zobacz wątek

8 odpowiedzi

2004.7.2 20:10:15

pożyczka-odsetki-pilne!!!

W 1997 roku pożyczyłem od znajomego 3000 umowe spisalismy na kartce papieru , ok 2000 roku oddalem calosc kwoty +iles odsetek niestety nieodebralem tej kaertki z moim podpisem i 2002 były znajomy przyslal ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.7.1 0:0:0

Ostatnia mowa?

Czy powód ma prawo na rozprawie poprosić o prawo głosu("ostatnią mowe"), mimo że był już przesłuchiwany. Sprawa dotyczy zwolnienia z pracy (oczywiście niesprawiedliwego).Z góry dzieki!
(dorota_g8) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.7.1 0:0:0

Czy otrzymany rozwod w USA jest wazny w Polsce?

Musisz wystąpić do właściwego sądu okręgowego wydz. rodzinny o uznanie wyroku sądu w USA za ważny w kraju. Wyrok sądu usa nie ma mocy sprawczej w Polsce jeśli powod i pozwany/a posiadają obywatelstwo ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2004.6.30 9:57:3

geodezyjne.....granice działki

Witam serdecznie wszystkich czytających i odpowiadajcych... mój problem tkwi w tym iz 20 lat temu kiedy ojciec przepisywał mi działke robione były pomiary przez geodete.W tej chwili chciałabym zrobic ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.6.29 0:0:0

WODA W DOMKU JEDNORODZINNYM

Nie jestem prawnikiem, ale według mnie jeżeli starsza pani sprzedała parter to tamci lokatorzy muszą mieć jakieś prawo własności do lokalu, a co za tym idzie to i wszelką odpowiedzialność za ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.6.28 17:53:22

Czy data wypełnienia weksli in blanko, niezgodna z deklaracją wekslową skutkuje ich nieważnością

Czy data wystawienia ma w tym przypadku tak duże znaczenie? Ważniejsza jest raczej data płatności i kwota. Weksel jest ważny pomimo błędnej daty wystawienia, chyba że wystawca nie miał wtedy zdolności ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.6.28 13:2:10

czy ma do tego prawo

Nikt nie ma prawa otwierać i czytac listów, zaadresowanych nie do siebie, to naruszenie prywatności. Myślę, że mogłabyś go za to zaskarżyć, mimo, że nadal jest twoim mężem. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.6.27 22:25:11

PLACE NA CORKE KTORA STUDIUJE CHOCIAZ NIE MAM PRACY ANI ZASILKU CHCE ZEBY DOSTAWALA Z FUNDUSZU POWOEDZCIE MI JAK TO ZROBIC

o czym ty mowisz i na jakim swiecie zyjesz?? to ty nie wiesz ze nie ma funduszu alim????? teraz to musiz poczekac do stycznia i w miedzyczasie zbierac podpisy pod inicjatywa obywatelska gminnych FA ,jesli ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.6.27 1:33:10

umowa z prezesem

Oczywiście, że może. Pod warunkiem, że na zawarcie takiej umowy nie jest wymagana przepisami prawa uchwała zgromadzenia wspólników Sp. z o.o., jak i umowa ta nie bedzie ona podpisana przez jedną ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.6.24 14:33:53

Podział reszty majątku po rozwodzie

Kobieto! Puściłaś chłoopa w skarpetkach i jeszcze ci mało. Oczywiście że kazdy Sąd zobowiąże cie do wydania mu samochodu albo splaty w 100%. Przeciez nawet juz ze swojego majątku po rozdzielności ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2004.6.24 10:11:53

USZKODZENIE CUDZEJ WŁASNOŚCI

Mam pytanie czy jesli osoba od której pozyczyłem wideo i niestety lekko je uszkodziłem i oddałem jej równowartość tego przedmiotu moze również rządać wydania tego wideo tłumacząc to tym , ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.6.23 0:0:0

LOMBARD - CHCE OTWORZYC - CZY TO OPLACALNY INTERES?

ja mam 4 lombardy, trochę się na tym znam. Więcej info na gg 1573532 lub mail majcher@tkdami.net ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.6.22 22:34:46

czy urzad ma prawo dodatkowo naliczac odsetki?

Kiedy najlepiej napisac ? Po roku splacania? Pisalem po miesiacu, ale odrzucili :(
Pozdrawiam
... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.6.22 19:4:28

zasiłek pomocy!!!!!!!1

Zwolniono mnie z pracy byłam z prawem do zasiłku kilka miesięcy go pobierałam ale w koncu sama znalazłam prace więc go zawiesiłam. po czterech miesiącach straciłam nowa pracę i poszłam bo biura ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.6.22 0:0:0

CO ROBIĆ MAM??

Czy wynajmując komus mieszkanie(zgłaszam fakt w US,spisuję umowę...itd) muszę meldować najemcę w mieszkaniu? Bo prawdę mówiąc nie wiem, a trochę się boję jakiegoś kantu.
(LOLA) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.6.22 0:0:0

Czy o ważności weksli in blanco, do których załączona została deklaracja wekslowa świadczy data ich wypełnienia niezgodna z treścią deklaracji do weksli in blanco

> Wypełnienie weksli in blanco w tej sprawie nastąpiło wbrew złożonej do weksli in blanco deklaracji. > Weksle wypełnione zostały z datą zawarcia umowy kredytowej a przed postawieniem kredytu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.6.22 0:0:0

uprawnienia komornicze

Bardzo profesjonalna odpowiedz, moje gratulacje.
Ciekaw jestem czy szefostwo o tym wie. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2004.6.21 18:47:40

Ojcostwo jak je ustalić?!

Jeżeli po prodzeniu dziecka uznałem je a mimo to nie jestem pewny czy to jest moje mogę zrobić badanie DNA tylko aby było uznane prze sąd, chłopczyk ma roczek błagam was dajcie znać bo nie wiem ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2004.6.21 0:0:0

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika