e-prawnik.pl Porady prawne

Co to znaczy w terminie 1 miesiąca od?

Odpowiedzi w temacie (4)

buad

8.10.2004

Rozstałem się z Cyfrą+. W ostatni dzień trwania umowy poszedłem zdać dekoder, jak nakazuje regulamin. Byłem zbyt pilny, nie przyjęto go ode mnie, kazano przyjść jeszcze raz (to dość kłopotliwe), bo określenie w regulaminie "w terminie jednego miesiąca od zakończenia umowy" oznacza wg Cyfry+, że nie mogą go przyjąć w ostatni dzień trwania umowy. Mają rację, czy tylko chcieli mnie poniżyć?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

qpnw

2004-10-08 18:20:38

NIe maja racji. Pan może rozwiązać umowę w każdym terminie. Nie czytałam tej umowy, ale domniemywam, iż z terści wynika raczej, że jest to termin ostateczny i nic nie stoi na przeszkodzie wcześniejszemu zdaniu dekodera. Nie przypuszczam, żeby pracownik chciał Pana poniżyć. Ta sytuacja bardziej wynikała z jego nieumiejętności interpretacji zapisów umowy. Proszę ponownie stwaić sie z dekoderem i jeżeli sytuacja sie powtórzy prosze wezwać kierownika lub poprosić o przyczynę nieodebrania dekodera na piśmie- to powinno pomóc.

godn

2004-10-08 18:28:59

Nie wiem co to znaczy, ale pochwalam rozstanie z Cyfrą. Mnie też z umiłowaniem poniżali.

szuwarek

2004-10-09 08:18:33

FOrmalnie rzecz biorąc mieli rację, choć jest to nieracjonalne. Klient mógłby miec z tego tytułu jakieś roszczenia gdyby to Firma zabrała mu dekoder w trakcie trwania umowy. Kiedy jednak sam go zdaje, wówczas nie byłoby żadnych podstaw do roszczeń. Brak racjonalności w działaniu.

qpnw

2004-10-11 13:29:58

chociaż jestem praktykim to nie zrozumiałam Twojej wypowiedzi. Pytający miał prawo oddać dekoder.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM