Forum prawne (strona 921)

Rozwiązanie umowy o pracę a ekiwalent za urlop

A ja zwolniłam się sama bo znalazłam lepszą pracę ale poprzedni pracodawca zapłacił mi za 1,5 m-ca pracy 600 zł, a na świadectwie pracy wpisał, że wykorzystałam 6 dni urlopu którego nigdy ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.8.10 8:1:33

Zezwolenie na działalnośc w turystyczne

Czy moze mi ktos podpowiedziec jak w świetle nowej ustawy o swobodzie działalnosci gospodarczej wyglada sprawa zezwoleń na prowadzenie działalności w zakresie turystyki?
(molo) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.8.10 0:0:0

Arbitraż i sądownictwo polubowne

Trudno generalizować. Chociaż ogólne zasady działania sądów polubownych reguluje k.p.c. - to przecież regulamin sądu doprecyzowuje szczegóły. A regulaminy są bardzo różne. Pouczający i dający ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2004.8.9 18:49:6

Co pierwsze? Rozwod,podzial majatku,alimenty?

Proponuje wnieść o rozwód z zasądzeniem alimentów. Natomiast podział majatku proponuję zrobic po rozwodzie, ze względu na fakt iż to sie długo toczy.A tak wasza mama będzie już po rozwodzie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.8.9 12:27:0

Darowizna -I grupa

W tym problem, ze kasa sie rozrosla bo jest inwestowana na rynkach finansowych. Scislej mowiac nikt o to nie pyta, ale moze spytac w przyszlosci. Jezeli chodzi o dokumenty to bylo przekazanie lokaty pienieznej ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.8.7 11:50:34

Umowa o konsorcjum

w przykładach już funkcjonujacych ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2004.8.7 9:52:4

Alimenty - jak wysokie?

Nierozumiem, czyżby ktoś znowu użył mojego nicka? nieważne... Tak sprawa o alimenty, czy też o podwyższenie alim. może odbyć się pod nieobecność pozwanego. ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2004.8.6 23:19:43

wejście policji na teren prywatny

Czy policja może wejść na teren prywatnej posesji bez nakazu prokuratorskiego i bez zgody właściciela? Jeżeli tak , to w jakich sytuacjach i na jakiej podstawie prawnej ?
(andrzej) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.8.6 0:0:0

CZY LATWIEJ JEST OTRZYMAC ROZWOD PO SLUBIE CYWILNYM????

Dziekuje Asiu !! - boimy sie tego wszystkiego, bo gdziekolwiek przedstawiamy nasza sprawe, kazdy mowi ze bedzie bardzo ciezko wywalczyc opieke nad dzieckiem i wrecz nam to odradzaja :( Nawet prawnicy proponuja ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2004.8.5 17:7:2

trudny podzial?

Dzieki izabi.
Wlasnie wczoraj minal kolejny termin,kiedy moja eks miala przedstawic swoje stanowisko w sprawie podzialu majatku i tego nie zrobila.I znowu na sprawie bedziemy walkowac temat "dlaczego",znowu ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.8.5 1:35:42

Sąsiedztwo

Kupiłem działkę za swoim domem rodzinnym i buduje dom.Obok mnie buduje sąsiad który zaczoł wcześniej , jego działka jest niżej mojej i podczas deszczu woda z deszczówki spływa na jego działkę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.8.5 0:0:0

Sasiadowi przeszkadzaja okna

wnioskuje ze budynek mieszkalny jest w trakcie budowy, więc nalezaloby ustalic na poczatek:
1. date uzyskania "pozwolenia na budowe"
2. zgodnosc wykonania budynku z warunkami "pozwolenia na budowe" ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.8.4 22:40:18

umorzenie kosztow sadowych

moja sytuacja nie jest ciekawa ja nie pracuje ucze sie jeszcze,mieszkam z matka i nie wiele nam zostaje na zycie i do tego bylem pierwszy raz karany.a to jest wyrok apelacyjny.jutro ostatni dzien na wniesienie ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.8.4 19:22:4

Mówcie na mnie frajer zawsze i wszędzie...

Chyba ta policja wprowadziła cię w błąd. Owszem sprowadzać sobie może kogo zechce ale do godz. 22-giej. Po tej godz. jeżeli jesteś głównym najemcą bądż właścicielem mieszkania masz prawo ... Zobacz wątek

8 odpowiedzi

2004.8.4 15:53:46

rękojmia lupionego używanego samochodu

Kupilam samochód uzywany przejechałam nim 30 km siadł silnik naprawa kosztuje 1500 następnego dnia okazało sie że własciciel nie powiedział ze był bład w dowodzie rejestracynym samochodu i samochód ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.8.4 0:0:0

Eksmisja wraz z rozwodem

Dziękuje za dotychczasowe informacje. Mam nadzieję, że może ktoś jeszcze z własnego doświadczenia wypowie sie na ten temat. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2004.8.2 21:56:2

Kupno samochodu z komisu

Mam jak wszyscy tutaj na liście problem. Kupiłem w Komisie Fiata samochód. Zdecydowałem się na samochód z komisu dealerskiego gdyż uważałem że mnie obsłużą lepiej niż w normalnym komisie. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.8.2 0:0:0

podział majątku - 2/3 dla matki z dzieckiem?

Potwierdzam wcześniejszą wypowiedź - wspólny dorobek małżonków tj. wszystko to, co zostało nabyte w trakcie małżeństwa dzieli sie tylko na byłych współmałżonków. Niestety dzieci w ogóle ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2004.8.1 23:32:38

Pdzielić majątek

wnosze sprawe o rozwod moj maz podczas trwania malzenstwa zalozyl firme transportowa,i zakupil 3 auta,czy moge starc sie o polowe tych aut niech mi je np. splaci,czy istnieje taka opcja. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2004.8.1 15:31:33

komornik zajal konto a ja nie mam dlugow

Wystąpienie do sądu jest konieczne, bo komornik nie jest uprawniony do podejmowania decyzji. Jak masz nakaz zapłaty z banku, to wiesz już, kto domaga się zapłaty. Możesz wystąpić z powództwem ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2004.8.1 9:39:32

mieszkanie a separacja

mam taki problem ja mam mieszkanie z gminy jestem najemcą,maż ma mieszkanie z gminy i jest najemcą,problem polega na tym iż tego roku zawarlismy związek małżenski i chcieliśmy te mieszkanie połączyc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.8.1 0:0:0

WSPÓŁWŁASNOŚĆ DOMU

Dom stanowi współwłasność "x" w 5/6 części i "y" w 1/6 części .Tylko" x" mieszka w tym domu z 2 synami. Czy "x" może przepisać na 2 synów swoją część ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.8.1 0:0:0

2004.7.31 18:58:49

działka,granica

Troche jak Kargul, ale : czy bez zgody sąsiada mżna cokolwiek posadzić lub postawic płot w miejscu granicy dwóch działek?
(kiko) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.7.31 0:0:0

KARA OD KANARA

Czym jest właściwie opłata dodatkowa nakładana przez „kanara” w MPK? Umowa przewozu jest zawierana przez przystąpienie (do warunków ogólnych, którymi jest regulamin przewozów ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.7.31 0:0:0

Skrócenie urlopu macierzyńskiego

Zgodnie z kodeksem pracy art. 180 paragraf 5 : "Pracownica po wykorzystaniu po porodzie co najmniej 14 tygodni urlopu macierzyńskiego, ma prawo zrezygnować z pozostałej części tego urlopu; w takim ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.7.30 7:49:36

Jak nie płacic PKP ?!?!?!POMOCY :)

A jak to wygląda w pzypadku ukarania za jazdę bez biletu w komunikacji miejskiej? Obecnie miasta zlecają kontrole prywatnym firmom ochroniarskim - nie trudno sobie wyobrazic jakie to rodzi dla nich ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.7.30 6:53:56

przekazanie mieszkania otrzymanego w spadku

Moja ciotka (siostra ojca) otrzyma w drodze spadku mieszkanie własnościowe, które następnie chce mnie niezwłocznie przekazać. Chciałbym tę procedurę maksymalnie uprościć i ograniczyć koszty. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.7.30 0:0:0

Komornik a separacja

Komornik wszczął egzekucję wspólnego mieszkania. Mąż okłamał mnie dwókrotnie, ze załatwił kredyt, aby "pozbyć się" tego komornika, jednak tak napraycie, mam nieacone rachunki. Czy ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2004.7.29 0:0:0

Proces niemiecko-polski

Sprawa przedstawia sie nastepujaco: niemiecka firma swiadczaca uslugi adwokackie zawiera kontrakt z polskim zleceniodawca, ktory nastepnie nie uiszcza oplaty za uslugi. Jakie postepowanie musi podjac niemiecka ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.7.29 0:0:0

pozbawienie władzy rodzicielskiej czy zakaz kontaktów z dzieckiem

Złożyłam pozew o rozwód i o pozbawienie męża władzy rodzicielskiej.Myślałam, że pozbawienie jest jednoznaczne z zakazem spotykania się z córką.Dowiedziałam się właśnie, że osoba pozbawiona ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2004.7.29 0:0:0

podział bez rozwodu

Podaj go na alimenty na dziecko i złóż pozew do sądu rejonowego wydział cywilny o zniesienie wspólnoty majątkowej. Co prawda po tej sprawie jego wypłata będzie jego , a twoja twoją, ale będzie ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.7.28 22:21:28

Rozwód a chec przejecia przez powodkę mojego mieszkania zakladowego.

Chcę się rozwieźć z żoną. Mamy dom a ja wspólnie z ojcem prowadzę sp.j.
Moi rodzice sprzeciwiają się mojej decyzji.
Jak się od nich wszystkich uwolnić.Czy jako współnik ojciec może robić ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.7.28 11:27:8

Dlugi meza

A nie ma mozliwosci orzeczenie o nieodpowiadaniu za dlugi meza? ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.7.28 7:48:2

Renta rodzinna (znowu)

W maju skończyłem 25 lat będąc na 3 roku studiów gdzie nauka trwa 3,5 roku. Zgodnie z ustawą nie skończyłem 25 lat na ostatnim roku studiów. Czy Zus przedłuży mi rentę na te ostatnie pół ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.7.28 0:0:0

pilnie poczesuje pomocy nie wiem, co mam zrobić j

Witam pilnie poczesuje pomocy nie wiem, co mam zrobić jesteśmy z żona pięć lat po ślubie. Nasz związek od samego początku opierał się na kłamstwie, po prostu moja żona nabrała mnie na ciążę, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.7.27 0:0:0

urlop szkoleniowy

Witam poruszam temat dla mnie bardzo wazny - co mam zrobic, gdyż mam podpisaną z firmą umowę i firma skierowala mnie na dalsze ksztalcenie, czyli automatycznie mam 49 dni urlopu a fimra nie chce mi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.7.27 0:0:0

jak to załatwić !!!!!!!!!!!

Dzieki Pitrek za odpowiedź. Tata otrzymywał informacje i od Zus-u i od US ze są prowadzone postępowanie restrukturyzacyjne ale on to jednym słowem zlekceważył. Nic sobie z tego nie robił. Jedyne ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.7.26 13:15:57

modyfikacja oprogramowania komputerowego

to zale|y od umowy licencyjnej producenta i warunków korzystania z oprogramownaia jako freeware'u, jesli cie to interesuje umiesc info na serwerze www.gry-online.pl, a powiniene[ dosta nieco informcji ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.7.26 12:8:41

Prośba o pomoc

W 2000r. sąd zasądził od męża alimenty na dzieci. Nigdy dobrowolnie nie zapłacił ani złotówki chciaz pracował i dużo zarabiał (po 5, 6 tys. miesięcznie). Komornik nie mógł ściągać alimentów, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.7.26 0:0:0

Polisa-a wysokosć wyplaconych pieniedzy

Brat nalezal do Grupowego Ubezpieczenia na Zycie TYP-P w PZU ZYCIE SA,potracono Mu kladki 40,75 zl. Zmarl na zawal,wyplacono polise jak za smierc naturalna 29.06.2004r.Bedac 28.06.2004r.wPZU Pani powiedziala ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.7.26 0:0:0

Znieważania

Dziękuję za odpowiedz. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.7.24 20:20:45

Ponowna rejestracja pojazdu

Od razu zaznaczam, że nie jestem w tym specjalistą, ale po mojemu jeśli pojazd jest sprawny technicznie, ma aktualne badanie techniczne to chyba tak. No chyba że nie spełnia jakiś norm technicznych ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.7.24 15:42:5

#DEWASTACJA MELINA i SĄSIEDZI#

Jedyna rada - kilkakrotnie wezwać policję. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.7.24 15:23:10

ile czasu ma ZUS na wypłacenie zaległych pieniedzy??

W moim przekonaniu jeśli wyrok przywołanego sądu jest już prawomocny i faktycznie w sentencji zobowiązuje ZUS do wypłaty zaległych świadczeń to nie powinno być problemu (zakładam, iż wyrok ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.7.24 8:24:30

rozwód a zaliczenie

Nie wiem czy dobrze zrozumiałam? - nie jesteś jeszcze zobowiązany przez sąd do płacenia alimentów? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.7.23 19:31:4

Pobicie przez znane osoby

jeżeli masz zrobioną obdukcję lekarską możesz sprawę wnieść do prokuratury albo na policję jeżeli w obdukcji lekarskiej biegli orzekli art. 157par.1KK jeżeli jeszcze nie masz takiej obdukcji ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2004.7.23 15:1:53

moja mściwa eks chce mnie wyrolować!

Posłuchaj tem mściwe baby takie są. To że macie rozwód bez orzekania o winie nie oznancza że ona ma prawo do mieszkania. Wnieś pozew do sądu o ustalenie kontaktów dziecka z matką w miejscu zamieszkania ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2004.7.23 8:4:18

podział majątku a mienie przesiedleńcze

Czy jeżeli w trakcie trwania małżeństwa zarabiałem pieniądze za granicą i za nie kupiłem na przykład samochód i przywożąc go na tzw"mienie przesiedleńcze" mam się teraz nim z byłą ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2004.7.22 0:0:0

Własność przez zasiedzenie

Miszkamyw domku jednorodzinnym wraz z corka i
wnuczka. Maz jest wlascicielem 1/2 domku.
Zrobil kapitalny remont,jak bedzie liczone do splaty
jego brata ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2004.7.21 15:29:15

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika