e-prawnik.pl Porady prawne

Sprzedaż garażu

Odpowiedzi w temacie ()

-

16.9.2004

Jakich moge sie spodzewac kosztow /podatek, notariusz/ od sprzedazy garażu. Garaż nabylam na drodze spadku 4 lata temu. Moj ojciec był jego włascicielem od wielu lat. Ale: grunt na ktorym garaż stoi objety jest wieczystą dzierzawa. Dziekuję.
(wartka)

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Pietrov

2004-09-24 11:32:05

Wszelkie opłaty związane z aktem notarialnym liczone są od ceny na jaką umówią się sprzedający i kupujący. Trzeba podać najpierw cenę i od tego sa liczone opłaty: Będzie napewno 2 % podatku a resztę opłat oblicze jak podasz cenę. Pozdro

Pietrov

2004-09-24 11:33:59

P.s - informacja o jaką pytasz jest bezpłatna w każdym sekretariacie notarialnym. Sprawy z tej dziedziny i wszelkie z nimi związane watpliwości są bezpłatnie rozwiązywane u notariusza. Ale jak chcesz to korzystaj z forum, pomogę.

grzerza

2004-10-29 12:59:27

witam! a jaka bylaby suma wszystkich oplat przy sprzedazy garazu za 500zl jaki bylby koszt wpisu do ksiegi wieczystej i reszty oplat? Czy w tym wypadku nie lepiej by bylo taniej zrobic jakas darownizne?? pozdrawiam i z gory dziekuje za szybka odpowiedz

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

  • Witam, Chciałabym wiedzieć w jaki sposób znieść współwłasność garażu. W trakcie małżeństwa zakupiony został garaż, małżeństwo bez rozdzielność majątkowej. Po pół roku od rozwodu (...) czytaj dalej»

  • Witam, Mam pytanko, może mi ktoś pomoże. Mam miejsce garażowe spółdzielcze własnościowe w garażu wielostanowiskowym. Spółdzielnia postawiła w moim garażu wielką gaśnicę a drugą powiesiła (...) czytaj dalej»

  • Sprawa dotyczy garażu, który stoi w granicy działki z sąsiadem. Niedawno zakupiłem wolnostojący dom jednorodzinny z owym garażem. W dokumntach nie znajduję zgody sąsiada na takie usytuowanie garażu. (...) czytaj dalej»

  • Witam, mam pytanie do osób będących w temacie. Otóż, posiadam mieszkanie na pewnym osiedlu w Warszawie. Do tego wykupione miejsce postojowe w garażu wielostanowiskowym podziemnym (przypisane do (...) czytaj dalej»

  • Witam ponad 20lat temu sąsiad otrzymał zgodę poprzedniego właściciela mojej działki na budowę garażu w granicy działki. Obecnie stara się o zmianę sposobu użytkowania budynku garażu na (...) czytaj dalej»

  • Chciałbym wynająć miejsce postojowe w garażu podziemnym. Nie wiem jak to zrobić, żeby wszystko było zgodnie z prawem (podatek?) Proszę o pomoc. czytaj dalej»

  • Witam! Czy mogę postawić garaż na 7a działce, tylko na zasadzie zgłoszenia do Urzędu Gminy? Czy muszę robić plany i projekt garażu? Proszę o porade! czytaj dalej»

  • Witam, zwracam się do państwa z prośba, o tuż, moja mama posiada następujący akt notarialny: "XXX i YYY małżonkowie NAZWISKO ustanawiaja nie odplatnie na rzecz MOJA MAMA dożywotną służebność (...) czytaj dalej»

  • Czy będę zmuszony do rozbiórki garażu? Sprawa dotyczy garażu, który stoi w granicy działki z sąsiadem. Niedawno zakupiłem wolnostojący dom jednorodzinny z owym garażem. W dokumntach nie znajduję (...) czytaj dalej»

  • Witam,kupiłem grunt pod budowę garażu 20 m2, który graniczy z pozostałymi garażami w jednym szeregu,czy powinienem mieć projekt budowy garażu?.Słyszałem ,że do 25 m2 nie potrzeba,czy to prawda...? czytaj dalej»