Czy ogłosić upadłość

Odpowiedzi w temacie (1)

Tomasz99

21.10.2004

Jestem wspólnikiem w spółce jawnej, od zawsze byłem motorem działań spółki (dzaiała 11 lat wcześniej jako s.c.), drugi wspólnik pracuje na etacie w przemyśle i przychodzi do spółki 2-3 razy w tygodniu na 2-3 godziny, zrobi perę rzeczy w serwisie technicznym i nie inyteresuje się sprawami innymi spółki.Obecnie spólka jest zadłużona u dostawców i w banku. Aktywa spółki pokrywają około 50% zadłużenia, Ja wspólnikowi proponuję, żeby wpłacił kwotę około 1/3 zadłużenia, to ja przejmę całość pozostałego zadłuzenia i poprowadzę dalej firmę ale już jednoosobowo(likwidacja spółki). Zapewniam go zostanie zwolniony z długów pozostałych. on chyba uwaza że sprawa się rozejdzie po kościach i nie będzie obciążony spłatami długów, ponieważ ja mam dom (z kredytem hipotecznym), on tylko samochód do spółki z córkami, mieszkanie lokatorskie ipracę z pensją ok 2,5 tys. Spólka powinna być podana do upadłości, ale wg mnie to nic nie da bo długi i tak musimy spłacić a wniosek zostanie w sądzoie odrzucony. Co mam w tej sytuacji zrobić, czasu jest już bardzo mało, poniewaź zaczęły się juź windykacje, niedługo mozemy mieć komorników. Czy mogę wpłacić 50% wartości wynikającej z bilansu i wystąpić ze spółki i zostawić cały problem wspólnikowi ? czy coś innego ?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

i

2018-01-08 00:06:43

Jeśli ktoś znajduje się w stanie niewypłacalności, proponuję umorzyć wszystkie długi w ramach upadłości konsumenckiej. Jest to tak naprawdę jedyna droga do umorzenia wszystkich zobowiązań, których dłużnik nie jest w stanie spłacić. Nie ma innej drogi poza spłatą, albo umorzeniem części zobowiązań w ramach układu z wierzycielami. Z dniem ogłoszenia upadłości dłużnik uzyskuje odprężenie albowiem żaden z wierzycieli nie może już windykować dłużnika. Wierzytelności mogą co najwyżej zostać zgłoszone do masy upadłości. Wszystkie postępowania egzekucyjne zostają zawieszone i umorzone z mocy prawa. Na zakończenie postępowania dłużnik zostaje oddłużony ze wszystkich długów. Dłużnik nie musi posiadać żadnego majątku, a wszystkie koszty w takim wypadku pokrywane są ze skarbu państwa. Jest to najprostsza droga do rozpoczęcia nowego życia. Jeżeli są Państwo zainteresowani upadłością konsumencką proszę skontaktować się z nami pod numerem telefonu: 515587191, lub poprzez naszą stronę http://icta.pl/uslugi. W przypadku wątpliwości, które pewnie się pojawiają, albo innych pytań również zachęcamy do kontaktu. Czekamy na Twój kontakt.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 23.11.2015

  Podwykonawcy w procesie inwestycyjno-budowlanym.

  Podwykonawca jest „najsłabszym ogniwem” w procesie inwestycyjnym. Pokazały to nam wydarzenia ostatnich lat. Na największych inwestycjach infrastrukturalnych realizowanych w Polsce to właśnie (...)

 • 23.5.2005

  Podstawy ogłoszenia upadłości

  Instytucję upadłości wprowadzono do systemu prawa, aby zabezpieczyć interesy wierzycieli danego podmiotu, gdy pojawia się możliwość, że nie otrzymają zwrotu należnych im wierzytelności. Postępowanie (...)

 • 30.11.2004

  Dwa rodzaje upadłości dłużnika

  Prawo upadłościowe przewiduje dwie procedury przeprowadzenia upadłości dłużnika. Wybór procedury uzależniony jest od postanowienia w sprawie ogłoszenia upadłości. Sąd upadłościowy może (...)

 • 11.10.2018

  Okres wypowiedzenia - Ile wynosi i kiedy możliwe jest skrócenie okresu wypowiedzenia?

  Regulacje Kodeksu pracy przewidują zasadniczo dwa wypadki, których możliwe jest skrócenie okresu wypowiedzenia. Pierwszy wynika z art. 36 § 6 k.p., zgodnie z którym strony mogą (...)

 • 30.11.2004

  Postępowanie w sprawie upadłości

  Postępowanie upadłościowe składa się z dwóch etapów. W pierwszym w postępowaniu w sprawie upadłości, sąd analizuje sytuację dłużnika oraz stwierdza, czy w ogóle, a jeśli (...)