Forum prawne (strona 920)

Odzyskanie gospodarstwa

Odzyskanie gospodarstwa rolnego po śmierci brata, które było moją własnością przez 16 lat.Czy będzie podział majątkowy pośród rodzeństwo i mamę
(kilermietek12345) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.8.22 0:0:0

Problem z TPSA

Pewnie dostałeś to w formie faktury korygującej? Oczywiście bedziesz musiał uregulować należność. W TPSA maja bałagan nie od dziś (też miałam problemy, ale w drugą stronę, oni mi byli winni).
Billingi ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.8.21 21:21:19

rozprawa pojednawcza pilne

prawnik radził mi , abym poprosiła o pominięcie rozprawy pojednawczej, gdyż mąż powiedział mi że nie ma zamiaru stawić się w sądzie i celowo nie odbiera wezwań.Nie musiałam jednak tego robić-przyszedł ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.8.21 19:22:32

Dowód rej.

Mam pytanie zwiazane z wydaniem dowodu rejstracyjnego.Chodzi mianowicie o to że mam auto w leasingu i mialem stłuczkę, no i oczywiscie policja zabrała dowod rejestracyjny i oddała do wydziału komunikacji ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.8.21 0:0:0

Pozew o rozwód a przyjaciel

Dziękuje wszystkim. Trochę podniosło mnie to na duchu. Sama juz sobie zupełnie nie radze. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2004.8.20 19:0:33

ALIMENTY PROCENTOWO

nieprawda. Ja mam przyznane alimentyprocentowo. I nie mam tu znaczenia od jakiej kwoty. ja mam przyznane 25 procent z zastrzezeniem , "nie mniej niż......i tu kwota". To zabezpieczenie na wypadek gdyby ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.8.20 8:52:22

zmiany w zakresie dzialajnosci w sp z oo

dopiero po tejestracji w KRS i otrzymaniu NIP! - a NIP dostaje sie dopiero po otrzymaniu REGON :) ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.8.20 8:45:6

drugi dochód a potrącenia

Pracuje w firmie na cały etat ( umowa o pracę). Wypożyczam tej firmie prywatny samochód. CZy mogą wystąpić jakieś potrącenia z dochodu pierwszego. np kwota wolna od podatku
(leszek) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.8.20 0:0:0

NIEZNOSNA SZEFOWA

Tydzien uplynal a umowy jak nie bylo tak nie ma.Poczekam jeszcze troche(po wyplacie)poniewaz moge nie dostac kasy za przepracowany czas(mniemam )jesli chodzi zas o obowiazki,no coz,pokojowka jest pokojowka,ma ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.8.19 17:42:13

wspólny dług

Odpowiadacie za dlugi solidarnie, więc komornik może sciągnąć należność tylko z jednego z dlużników, który następnie ma prawo wystąpić z regresem do drugiego dłużnika o zwrot zapłacanej ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.8.19 13:30:14

zakonczenie umowy

Czy w przypadku rozliczenia sie Generalnego z Inwestorem z wykonania robot - ostatnia faktura wraz z zatrzymaniami gwarancyjnymi, zaplacona - stanowi, ze umowa jest zakonczona i Inwestor nie moze wiecej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.8.19 0:0:0

Hipoteka Legalna - Lekarstwo na NIEPLACENIE przez Genaralnego czy Inwestora

Szanowni Panstwo, Przekazuje Panstwu pewna informacje, ktorej wprowadzenie w Polsce pozwoiloby na uzdrowienie stosunkow - Inwestor - GWwykonawca- Powdykonawcy /dostwcy i inni uczstnicy procesu Inwestycyjnego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.8.19 0:0:0

"Oskarżyciel posiłkowy" - PILNE

Dzięki Elizo za odpowiedz, a czy wiesz albo ktoś może wie coś więcej na ten temat: jak na takiej sprawie wygląda, czy zazwyczaj się wygrywa czy przegrywa, no i ile może sobie życzyć pełnomocnik ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2004.8.18 18:6:48

Czy wystarczy zwykłe L4

Wystarczy L4, do sądu również, tylko w niektórych wypadkach (głownie jeżeli chodzi o pozwanego/oskarżonego) sąd domaga się poświadczenia przez biegłego lekarza. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.8.18 17:18:41

Wycofanie oskarżenia -pilnie proszę o pomoc!!!

prokurator wbrew zawartej ugodzie między sprawcą a poszkodowanym może prowadzić postępowanie karne dalej, pozdrawiam ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2004.8.18 12:48:35

Nieslubne dziecko

Iko, wysłałem Ci maila na adres podany na tej stronie, pozdrawiam ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2004.8.18 11:38:5

rozszerzenie współ. majątk. o 1 darowiznę

Dziękuję Ci za wskazówki. Jednak moje pytanie nadal pozostało bez odopwiedzi. Jeśli ktoś z Was jeszcze może mi pomóc to bardzo proszę. Dziękuję. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.8.18 8:16:49

ksiegowanie kosztów sądowych

Proszę o pomoc. Czy wpłatę dłużnika można zaliczyć na koszty sądowe, które są jeszcze nieprawomocne. Kiedy koszty sądowe są należne a kiedy wymagalne?
(polstow) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.8.18 0:0:0

nota Korygująca

Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 27 kwietnia 2004r. - Dz.U. z dnia 1 maja 2004r. nr 97 poz.971 - paragraf 21 ust.1-5 . ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2004.8.17 23:10:43

Darowizna -tabela

Jeżeli to nie sprawi problemu to poprosze o USTAWY o podatku od spatków i darowizn z lat 1975-2003. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.8.17 21:1:59

2004.8.17 19:25:4

alimenty a sprawa karna sprzed liku lat

Pisałem o tym, że staram się o obniżenie alimentów (straciłęm praće i urodziło mi się dzieckow mojej n owej rodzinie), była żona wniosła od razu pozew o podwyższenie alimentów, żródla ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.8.17 0:0:0

dziedzictwo

Prosze,o porade jak mam uzuskac pełne prawa do domu po moich dziadkach,ktorzy nie sporzadzili testamentu ,a jest x spadkobiercow.Nadmieniam,ze w tym domu nikt poza dziadkami i moimi rodzicami nie mieszkal.Dom ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.8.17 0:0:0

zobowiążania wobec ZUS

nie wie tego nikt - z 95 roku mam zadłużenie i nadal mi je potrącają ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.8.16 23:34:11

posiedzenie sadu

Wlasnie w tym rzecz ze bylo to tylko zawiadomienie o takim osiedzeniu, jeszcze lepsze jest to, ze bylo napisane NIEOBOWIAZKOWE wiec z jakiej racji mam im placic tyle kasy? nigdy chyba nie zrozumiem prawa... ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.8.16 20:27:0

zawieszona działalność gospodarcza a kredyt na firmę

wkor, dzięki za odpowiedź.
Kredyt był zaciągnięty przez męża (obecnie byłego).
Ponieważ szukały go różne osoby, którym był winien pieniądze, postanowiłam sprawdzić, czy kredyt jest spłacony, ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.8.16 19:48:34

Czy można zwolnić dyscyplinarnie pracownika, który wcześniej wypowiedział umowę o pracę zawartą na czas nieokreślony?

Moim zdaniem nie, bo pracownik złożył pierwszy. Problem tylko, jak przez okres wypowiedzenia pracownik rorbi jakieś "numery" rzeczywiśćie i jednoznacznie podpadające po "dyscyplinarkę", np. pije ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.8.16 12:55:9

Czy od wynajmu turystom jest taki sam podatek jak od wynajmu np. studantom?

Mam mieszkanie i chciałabym wymajmować w okresie wakacji turystom, a poza okresem wakacji studentom. Nie wiem jak to zalegalizować i jakie są opłaty i podatki.

(Ewal) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.8.16 0:0:0

Orzeczenie Trybunalu Konstytucyjnego

A czego konkretnie dotyczyło to orzeczenie? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.8.15 14:32:12

Błagam o pomoc! Ile czasu ma bank na odpowiedź na pismo

Jestem po rozwodzie. W czerwcu zainteresowałam się kredytem, który wziął mój były mąż na firmę. Otrzymałam odpowiedź,że kredyt nie został spłacony. Zadzwiniłam do zespołu kredytów trudnych, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.8.15 0:0:0

Alimenty, kto musi płacić

wy jesescie prawie stale w 'amoku'a zwlaszcza jak pojawi sie na polu widzenia jakas' 'laska'........ ... Zobacz wątek

7 odpowiedzi

2004.8.14 19:39:49

Skarga Pauliańska i SM

Skargę pauliańską możesz wnieść do sądu cywilnego, ale będzie ciężko.. Jeśli udowodnisz, że sprzedaż miała na celu pokrzywdzenie wierzycieli (czyli ciebie) i że strony wiedziały o tym (skoro ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.8.14 10:4:3

Umowa o dzieło a VAT

Przeczytaj dokłądnie nową ustawę o VAT, generalnie, jeśli nie prowadzisz działalności, to um o dzielo VAT nie podlega. Tylko, ze tam jest straznie skomplikowana sprawa co to działalność, chodzi ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.8.14 9:59:25

obowiązki banku wobec poręczycieli

Mąż zaciągnął kredyt obrotowy na firmę. Ustanowiono hipotekę zwykłą na dom, który jest współwłasnością moją, mojej matki i jego. Przy podpisywaniu umowy powiedziano mi, że będę informowana ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.8.14 0:0:0

nie otrzymywałam monitów z banku

Mąż zaciągnął kredyt obrotowy na firmę. Ustanowiono hipotekę zwykłą na dom, który jest współwłasnością moją, mojej matki i jego. Przy podpisywaniu umowy powiedziano mi, że będę informowana ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.8.14 0:0:0

niesłuszne alimenty?

a przywilej odwiedzania tez mu pozostawilas czy to tez juz nadalas swojemu obecnemu? Powtarzam, napisalam ze alimenty sa niesluszne jesli dziecko ZOSTALO PRZYSPOSOBIONE a nie tylko ma zmienione nazwisko. ... Zobacz wątek

11 odpowiedzi

2004.8.13 18:47:34

Rozwód polki z niemcem

Wiecej informacji mozesz znalezc na forum "Polacy w Niemczech" Gazety Wyborczej- ktos tam juz poruszyl ten watek. Z tego co wiem nawet po rozwodzie Twojemu mezowi moze przyslugiwac prawo wspoldecydowania ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.8.13 18:38:10

alimenty z Bułgarii

mam podobną sprawę tyle że ojciec to Francuz pracujący w Estonii. Prawnik powiedziął mi że teoretycznie jest to możliwe ale praktycznie to nie. Nie ma żadnej możłiwości ściągniecia tych Panów ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.8.13 11:26:53

!!!Kontrola rejestracji obiorników RTV!!!

Witam. Pytanie krótkie: czy upoważnieni pracownicy Rejonowych Urzędów Pocztowych mają prawo wejść do mieszkania osoby fizycznej aby przeprowadzić kontrolę rejestracji odbiorników RTV???
(Yazeen) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.8.13 0:0:0

zwolnienie bez wypowiedzenia

Pracownik od 1.07 nie zgłasza sie do pracy ,przez rozgardiasz przy remontowaniu biura całkiem zapodziały mi sie jego papiery jak go teraz mogę zwolnić
(szymek61) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.8.13 0:0:0

samochód z zagranicy w Polsce - użyczenie. I co dalej?

"...Czyli auta muszą być zarejestrowane w Polsce..." ??? Moim zdaniem powyższy przymus jest niekonieczny. Skoro fundacja otrzymała je w "użyczeniu" do tego, aby koszty ich utrzymania mogły być w ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.8.12 22:25:9

choroba psychiczna a prawo pracy...

Z własnego doświadczenia wiem, że czasami sąd też wykazuje cechy ludzkie. Gdybym ja była osobą poszkodowaną (tj tą oskarżoną o krsdzież i zwolniona, czyli zniesławionoą), to w TYM przypadku ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.8.12 20:29:26

dodatek a malzenstwo

moze ktos jeszcze wie cos na temat dodatku na dzieci przeciez zwiazek malzenski bede zawierala z mezczyzna obcym dla dzieci i nasze dochody nie przekrocza kryterium na osobe czyli 504 zl ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2004.8.12 16:55:8

Czy komornik powinien powiadomić

Komornik powinien cię powiadomić o rozpoczeciu egzekucji. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.8.12 7:59:42

Ochrona użytkownika

Czy istnieje w Polsce asocjacja lub inny zespół dla ochrony praw użytkownika, kdzie można zwrócić się z oskarżeniem na nieucciwą firmę. Chodzi o niepoprawny remont samochodu, który aczkolwieg ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.8.12 0:0:0

co jets bardziej korzystne ???/

to zależy od tego czy masz jakieś koszty do odliczeń. jeśli nie to raczej opłaca się ryczałt ale to tez musisz obliczyć. niestety nie ma na to pytanie trafnej odpowiedzi jeżeli nie usiądziesz ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.8.11 14:5:43

jak wycofac oskarzenie ?

dziękuję bardzo za pomoc :) ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2004.8.11 13:51:21

dzilalnosc

Chcilbym zalozyc dzialalnosc gospodarcza,handel na targach.Nie wiem gdzie mam sie udac po pozwolenia.Od czego mam zaczac.
(oltic) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.8.11 0:0:0

dni wolne od pracy od tak sobie

Poinformujcie o tym fakcie Państwową Inspekcje Pracy. Takie postępowanie jest niezgodne z przepisami prawa pracy.
Niestety pracodawcy często tak robią z uwago na fakt, iż pracownikowi i tak zależy ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.8.10 14:11:56

intercyzaa

...w zasadzie to żadnych specjalnych: akt ślubu (chyba zupełny), dowody osobiste i tyle. Sam też spisywałem. Rozdzielnośc majątkowa będzie obowiązywała od dnia podpisania aktu notarialnego. Oczywiście ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.8.10 11:25:42

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika