Forum prawne (strona 918)

18-latek co z nim zrobic ?

Tak jest. Zagrozić, a jak nie pomoże koniec z jedzonkiem, niech sobie kupuje. A jak nie pomoże spakować rzeczywiście walizy. Co do obowiązku alimentowania nie zagranicy jej wytyczającej. Smutne ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.9.17 11:4:7

Oskarżony - SPRAWA KARNA -PROSZĘ O POMOC

Przytoczę Państwu w czym rzecz; dzis odbyła sie 2 sprawa karna za znecanie przeciwko mężowi,pierwsza sie nie odbyła poniewaz mąż gdzies wyjechał i nie znam miejsca jego pobytu, więc wezwania ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2004.9.17 0:0:0

wypadek samochodowy za granicą

Wynająłem firme transportową aby sprowadziła mi samochód z Niemiec. Podczas powrotu uleglismy powaznemu wypadkowi, w wyniku którego zarówno mój samochód jaki samochód firmy transportowej uległy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.9.17 0:0:0

mieszkanie komunalne - czy mogą mi je zabrać?

Mój mąż, jest zameldowany w mieszkaniu komunalnym , które zamieszkiwał mój wujek. Wujek zmarł a mój mąż nie ma praw najemcy i w związku z tym administracja zarządła od nas płacenia podwójnego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.9.17 0:0:0

art.206 współposiadanie

W czasie trwania małżeństwa otworzyliśmy zakład fryzjersko-kosmetyczny kożystając z pomocy finansowej moich rodziców, zapisaliśmy działalność na żonę bo jest fryzjerką teraz żona twierdzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.9.17 0:0:0

Pozew rozwodowy ??? Co jest napisane ???

jeśli nie jestem z mężem od 18 lat nie mamy dzieci czy szybko dostanę rozwód ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2004.9.16 17:59:57

ubezwłasnowolnienie dłużnika

Osoba ubezwłasnowolniona powinna mieć ustanowionego przes sąd kuratora, który byłby upoważniony do dokonywania w jej imieniu czynności prawnych. Osoba ubezwłasnowolniona nie traci zdolności prawnej, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.9.16 13:58:54

ALIMENTY? Sąd zrobi co zechce !

Załóż Sprawę ponownie uzasadniając to podejrzeniem o kumoterstwo i daj wniosek o przeniesienie sprawy w rejon przez Ciebie wyznaczony. Z drugiej strony są jeszcze wyższe Instancje Sąd Wojewódzki, ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2004.9.16 13:41:8

Bank lamie Umowe, skandal

Od pewnego czasu z konta firmowego sa pobierane kwoty (od 50 do 100 PLN). Firma zwrócila się do Dyrektora Placówki o podanie podstawy. Dyrektor poprostu nie odpowiada, kilka pism zostaly bez odpowiedzi. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.9.16 0:0:0

Modele skargi konstytucyjnej w panstwach europejskich??

Prosze pilnie o pomoc w sprawie modeli skargi konstytucyjnej w panstawach europejskich oprocz Polski Informacji tych potrzebuje moja dziewczyna na egzamin w poniedzialek wiec czasu jest malo. Prosze o ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.9.16 0:0:0

komonik a pobory

Zapomniałem dodać że mam długi z bankructwa
działalnosci gospodarczej (wiadomo US chce mojej głowy na tacy).Obecnie pracuje na czarno ale chce pracowac legalnie alimenty córce płacę
sam bez ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.9.15 23:33:18

VAT-7 - Sr.trwałe

Urząd Skarbowy oczywiście może wezwać podatnika do przedłożenia keserokopii dokumentów stwierdzajacych zakup środka trwałego wykazanego w dekl.Vat. Służy to weryfikacji czy dany środek trw. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.9.15 20:30:54

PZU zwleka z wypłatą odszkodowania z tytułu OC

od 3-miesięcy zwleka z wypłatą odszkodowania Warta.mimo wysłanych pism ż.enujący to ubezpieczyciel ... Zobacz wątek

7 odpowiedzi

2004.9.15 20:15:15

2004.9.15 16:40:6

Rozwód...pomóżcie

Sprawa Karna niech toczy sie swoim trybem, w pozwie rozwodowym podaj sygnature akt ww. sprawy i opisz czego ona dotyczy. Jesli zas chodzi o alimenty mozesz wystapic o ZABEZPIECZENIE POTRZEB do sadu rodzinnego... ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2004.9.15 16:5:22

obcokrajowiec-alimenty

Sądem właściwym do wniesienia pozwu jest sąd właściwy miejscowo z uwagi na fakt zamieszkiwania dziecka, czyli Pani najbliższy sąd rejonowy. Sprawa o alimenty zwolniona jest z opłaty wpisu sądowego. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.9.15 11:50:12

alimenty i co dalej

no własnie mam ten sam problem, tatunio nie płaci od roku bo stwierdził, że nie musi, na papierku jest bezrobotny a ja sporo zarabiam...i skoro jestem "milionerką" i tak wybrałam....co zrobic z takim? ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2004.9.15 7:54:3

Ubezp.chorobowe

Opłacałam ZUS . po terminie w związku z tym od 1999 r. nie podlegam dobrowolnemu ub.chor. jednak składki opłaciłam. Chciałabym zwrócić się do ZUS-u o zwrot nienależnie wpłaconych kwot ale nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.9.15 0:0:0

Darowizna pryw. na klub .

Czy darowizna osób prywatnych na klub sportowy jest opodatkowana, czy istnieje suma która można podarować klubowi. CZy wymagana jest w tym przypadku umowa darowizny i rejestracja jeje w US.
(Rafał) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.9.14 14:51:6

Badania lekarskie (przyjęcie dopracy)

Bardzo proszę o jak najszybszą odpowiedź na powyższe pytanie... ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2004.9.14 13:4:46

Mieszkanie po ojcu

Dziiękuję za odpowiedż, niestety z tą darowizną nie jest łatwo, teściowie dbają tylko o jednego syna.Przecież alkoholikowi trzeba pomagać i użalac się nad nim. A kiedy ich zabraknie musi mieć ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.9.14 11:38:51

2004.9.14 10:45:59

Jak zostać biegłym sądowym

idź do Sądu Okręgowego na swim terenie. Tam dostaniesz wykaz dokumentów do złożenia. Składasz dokumenty i czekasz. Średni co kwartał przyjmują nowych biegłych. Potem dostajesz decyzję Prezesa ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.9.11 18:45:36

AUTO W KREDYCIE BANKOWYM

Z tego co sie orietuje samochod jest wlasnascia banku i nie moze byc zrobiony podwojny zastaw.US nie moze tego zrobic gdyz auto nie jest twoja wlasnoscia. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.9.11 9:13:33

Prawo a postepowanie Sadu.

Czekałam na uzasadnienie wyroku z zakresu prawa pracy 4 miesiące . Mam 7 dni na zlożenie wniosku o sporządzenie wyroku z uzasadnieniem od ogloszenia sentencji wyroku - jesli terminu nie dotrzymam ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.9.10 17:48:47

SAMOTNA CZY NIE

Jeżeli matka wyszła powtórnie za mąż, to dziecko ma ojczyma i nie jest juz wychowywane przez samotną matkę lecz w pełnej rodzinie. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.9.10 15:10:4

SEPARACJA CZY MOŻE ROZWÓD

Gula. Sąd zasądza alimenty wtedy gdy sytuacja finansowa małżonka uległa snacznemu pogorszeniu i wtedy gdy taki małżoneg pozostaje bez środków do zycia. Po drugie nie musisz wycofywać sprawy o ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2004.9.10 8:23:21

podatek od wynajmu studentom

podobno można się wyłgać od tego podatku zawierając tzw. umwowę użyczenia. Ale z US lepiej byc w porzo. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.9.10 7:45:31

SPÓLNOTA MIESZKANIOWA

Tak, zebranie właścicieli. To wy zarządzacie nieruchomością, nie zarząd ani administrator. To sa jedynie wykonawcy uchwał podjętych większością głosów przez właścicieli lokali w budynku. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.9.9 14:11:19

komornik skarbowy ściga za długi wspólnika

W jakiej ustawie jest mowa o komorniku skarbowym?Według ustawy o egzekucji administracyjnej, czynności takowe wykonują poborcy skarbowi lub egzekutorzy...
Jakub
... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2004.9.9 10:35:25

sankcje karne

Czy sa jakies sankcje karne dla obcokrajowca,ktory przebywal w Polsce nielegalnie.a teraz chcialby wrocic do swojego kraju?Chodzi o kraj bylego ZSRR.
(abc) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.9.9 0:0:0

obowiązki opiekuna świetlicy szkolnej

ja oraz kolega z pracy wypełniamy etat świetlicy szkolnej. ( jest nas tylko 2 do prowadzenia zajęć swietlicowych ). Ja mam uprawnienia do sprawowania takiej opieki, on nie posiada takowych. 1. na jakiej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.9.9 0:0:0

Mienie przesiedlenia

od 15 lat mieszkam w Niemczech.
Teraz chce wrocic do Polski.
Czy na terytorium UE obowiazuje clo za mienie przesiedlenia? ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.9.8 17:13:31

Wspólnota mieszkaniowa - remont

Wspólnota mieszkaniowa może ingerować tylko w część wspólną budynku lub w mieszkania w przypadku awarii mającej wpływ na część wspólną budynku tj. stropy, ściany zewnętrzene, piony kanalizacyjne, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.9.8 15:5:48

SPRYTNY DEWELOPER

Witam w gronie walczących o swoje prawa! Moze już załawiłeś wszystkie formalności, bo minęło kilka miesięcy od twojego zapytania. Lecz szczerze wątpię, bo sama przez to wszystko przeszłam. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.9.8 14:56:31

Konkubinat a pozniej sprawy spadkowe .

Jeżeli nie będziesz miała w testamencie swojego partnera zapisane, że ty dziedziczysz to możesz zapomnieć o wszelkich dobrach nawet nabytych za twoje pieniądze, chyba że masz na to dowody - rRadzę ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.9.8 14:20:53

Niesolidny Developer

Masz częściowo pecha, jak większość osób kupujących u developera. To co możesz zrobić to składać do DEVELOPERA pisma o usunięcie usterek - wad budowlanych. Rób to wszystko na piśmie, abyś ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.9.8 12:56:28

Nowelizacja ustawy o swiadczeniach rodzinnych

Czy w związku z nowelizacją ustawy o świadczeniach rodzinnych możliwe jest otrzymanie dodatku alimentacyjnego pomimo przekroczenia kryterium dochodowego 612 zł, czy przy każdym przekroczeniu (nawet ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.9.8 0:0:0

Deweloper - daleko idące cwaniactwo

Dużo osób kupuje mieszkania od deweloperów, każdy w jakiś sposób czuje się wykorzystany, część próbuje walczyć w sądach, ale jakoś nie ma nigdzie żadnych informacji, ani stron internetowych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.9.8 0:0:0

VAT po 1 maja 2004

Czy sprzedając działkę budowlaną to ja - jako sprzedawca mam obowiązek odprowadzic podatek VAT, czy ma to zrobić nabywca?

(Zbigniew) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.9.8 0:0:0

Formularze

Jaki formularz nalezy wypelnic i dostarczyc do Urzedu Skarbowego po otrzymaniu darowizny? Gdzie taki formularz znalezc? Co oprocz tego nalezy dostarczyc?
(Wilk) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.9.8 0:0:0

kombinacje i alimenty

Nie musisz składac żadnych dodatkowych papierów. Poprostu mówisz na sprawie że chcesz 400 zł alimentów. To twój mąż może sie póxniej starac o ich obniżenie ale dopiero po roku od uprawomocnienia ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2004.9.7 10:46:12

Pożyczka - kradzież

Istotne w tym wszystkim jest jakie było zabezpieczenie tej pożyczki. Istotne dla łatwiejszego lub trudniejszego przeprowadzenia postępowania. Generalnie musisz wystąpić do sądu o wydanie nakazu ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.9.7 10:31:15

Sprzedaż własnego produktu.

Możesz wykonać to dla kogoś w ramach umowy o dzieło ale spisanej z tym kimś konkretnym, możesz otworzyć własną działaność, jeżeli chcesz oferować to wszystkim "z ulicy". I w jednym i w drugim ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.9.7 10:27:16

KOMORNIKJAK WSTRZYMAĆ EGZEKUCJE KOMORNIKA w USkarbowym-

KOMORNIK ZAJĄŁ VAT-zakład prowadzi produkcje sezonową i od VII-XI brak produkcji to i obrotów. Kkomornik zabiera zwrócony VAT np. w VII kiedy firma nie ma żadnych innych źródeł na pokrycie ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.9.7 8:4:42

Absolwentka ubezpieczona

W czerwcu tego roku oboniłam pracę mag na studiach dziennych. Do kiedy (miesiąc)jestem ubezpieczona w NFZ.Według art 10 ust 6: 4 miesiące po skończeniu studiów, czyli 4 miesiące po czerwcu czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.9.7 0:0:0

STUDENCI UDZIELAJĄ PORAD PRAWNYCH

No adres taki jak wypowiedz wyzej. Wejdz na teren UW na Krakowskim Przedmieściu 26/27 teraz jeden z budynkow nazywa sie "stary wydzial prawa" zapytaj kogos o ten wydzial na pewno 80% ludzi bedzie wiedzialo.Wejdz ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2004.9.6 13:11:42

CO GO WYSTRASZY!!!!!!!!

Witaj, spróbuj złożyć: Doniesienie do Prokratury i wnieść o ściganie za notoryczne uchylanie się od płacenia alimentów na dzieci...
Krótko napisz kiedy miał zasądzone te alimenty w jakiej ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.9.6 11:20:19

Blacharz mnie straszy...!!

Przede wszystkim expertyza z PZMOT-u czy innego legalnego experta od aut wykazująca ,że samochód został źle naprawiony np. użycie starych cześci zamiast nowych, kitowanie zamiast wymiany itd.. Kopię ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.9.5 16:58:5

SPRAWA KARNA A ALIMENTY

Czy w zwiazku z tym ze mąż ma sprawe karną w sądzie za znęcanie się nade mną, mam szanse na ubieganie sie od niego alimentow, poniewaz ja nie pracuje ,nie mam zadnych dochodów, a od męża nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.9.5 0:0:0

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika