Forum prawne (strona 917)

TEKSANSKA MASAKRA - alimenty

A kogo winiłabyś gdyby Twój ukochany był nosicielem HIV? Naucz się używać głowy, kto Cię utrzyma jeśli On się powiesi? Potrafisz zarobić na siebie? Własną karierę możesz rozpocząć od ... Zobacz wątek

8 odpowiedzi

2004.9.30 14:43:23

Do Strassburga PRAWNIKA szukam, najlepiej z okolic Trójmiasta

Jako bezrobotny (nie z własnej winy) zostałem zmuszony do płacenia ogromnych alimentów na rzecz dzieci. Bo kiedyś zarabiałem dobrze. SR nie dostrzega jakie przemiany następują w naszym kraju i ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.9.30 14:2:28

Wynagrodzenie zasądzone wyrokiem sądu pracy

oczywiscie że dobrze postapileś. Sady zasądzaja w kwocie brutto mimo szczegółowych wyliczeń. Co prawda podatek pracownik może rozliczyć samodzielnie w terminie do 30 kwietnia nastepnego roku (zaklad ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.9.30 13:56:27

podwojne opodatkowanie

witam, mam pytanie, moj ojciec odziedziczyl spadek po jakiejs ciotce ze stanow, rok temu zmarl i spadek przeszedl na nas jego dzieci, spadek wlasnie ulega opodatkowaniu w stanach, a urzad skarbowy twierdzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.9.30 12:11:28

Rozwod-podzial majatku...?

Gdy urodzilam syna staralam sie o mieszkanie z zakladu pracy.Dostalam go w 1992 roku.Zameldowalam siebie i syna i tam mieszkalam.Wyposazylam i wyremontowalam go sama.Pod koniec 1993 roku zamieszkal ze ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.9.30 10:34:19

Rekrutacja

Czy ktos z Was sie moze orientuje czy podczas procesu rekrutacji firma ma prawo zadac od nas takich danych jak nr pesel i serii DO?? Prosze o odpowiedz . Pozdrawiam:) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.9.29 0:0:0

Wyrok Sądu Najwyższego

Poszukuję wyroku Sądu Najwyższego z dnia 11.08.1999r Sygn. akt I CKN 367/99; OSN z 2000r zeszyt 3 poz. 48 Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawim ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.9.28 0:0:0

Apelacja - PILNIE PROSZĘ O POMOC!!!

Ten sam problem . Mam dokładnie ten sam problem, dostałam odpis apelacji wniesionej przez ex, i nie wiem co z tym fantem zrobić. Nie wiem , może Ty wiesz czy jak sie nie ustosunkujesz na piśmie, to ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2004.9.27 17:41:4

Proszę o poradę!!

Jestem na urlopie wychowawczym do końca roku. Orzeczenie o niepełnosprawności mojego dziecka kończy się na koniec tego roku. Najprawdopodobniej dostanę wówczas wypowiedzenie z zakładu pracy. Czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.9.27 0:0:0

Dodatek z tytułu samotnie wychowującego dziecka

Student może ubiegać się o: 1). stypendium socjalne ( tylko dla studentów w trudnej sytuacji materialnej) jeżeli dochód ( netto) na osobę w rodzinie nie jest wyższy niż 569 zł. Rektor uczelni ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2004.9.26 19:35:42

Kryteria naruszen praw i wolnosci jednostki??

Nie czyta Pan, bądź ma Pan problemy ze zrozumeiniem tekstu. Nigdzie nie naposałam, że Pana dziwczyn się nie uczy i nie wątpiłam w to, że jest dobra. Podnosiłam jedynie zarzut, iż "idzie ... Zobacz wątek

11 odpowiedzi

2004.9.25 15:26:6

Szukam pomocy - zadluzenie

Hej , psotarma sie przedstawic istote sprawy w duzym skrocie:

w listopadzie 2002 roku zamowilem w neti usluge BDI - dostep do internetu , lacze o przeplywnosci 0.5 mbit , napiew zestawiono mi je jako ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2004.9.24 21:49:53

PASZPORT MAŁOLETNIEGO DZIECKA

Spróbuj jak najszybciej wspomnieć o fakkcie zabrania paszportu- potem moze być za późno...ex mojego męża prawdowpodobne uciekła za granicę porywajac dziecko...w kazdym razie zniknęła na dobre, ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.9.24 20:20:52

jak sie rozwiesc?

Dopóki jesteś jako koleżanka, i nikt o tym nie wie, to wydaje mi sprawa prosta. Rozwód przeprowadza sie obecnie ok 4 mcy, Dziewczyna powinna wnieść o rozwód bez orzekania o winie, powołując sie ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2004.9.24 17:55:57

Czy ta sprawa jest do wygrania?!!!!

teoretycznie powinieneś wygrać, ale moja sąsiadka jest w podobnej sytuacji, tylko że u niej chodzi o mieszkanie. Niestety ona sprawę przegrała. Przepisy są tak zawiłe, iż radzę ci bez adwokata ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2004.9.24 14:58:58

Opieka nad dzieckiem.

Niestety tatuś dziecka nie płaci alimentów. Żona miała je zasądzone - jednak nie z funduszu, a od niego. Udała się więc do komornika, a on ją odesłał do MOPS-u bo nie może ich ponoć ściągnąć. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.9.24 9:50:52

RZECZOZNAWCA POWOŁANY PRZEZ KOMORNIKA!!!

Rzeczoznawca bez powiadomienia może sobie, co najwyżej pochodzić wzdłuż płotu, chyba że właściciel wyrazi na to zgodę. A osoba trzecia bez wyraźnego upoważnienia ze strony właściciela nie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.9.24 8:47:22

kradziez i własna głupota

Zgadzam się z Anią! Idź na Policję i nie bój się rodziców. Powiedz im. Na pewno będzie awantura, lecz myślę, że Ci pomogą. Lepiej jak się dowiedzą od Ciebie. Przerwiesz w ten sposób ten ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.9.24 8:26:17

Czy po rozwodzie moge nabyć nieruchomość?

Serdecznie dziękuje Elizo za odpowiedz ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.9.24 7:52:13

ubezpieczenie a szital

Zarejestruj się jako bezrobotna w Urzędzie pracy. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.9.24 7:31:18

Terminy dostarczenia polisy

1.Ubezpieczyciel dostarczył polisę OC po terminie kilku tygodni. Teraz domaga się zapłaty z powodu braku pisemnego wypowiedzenia umowy, które wysłałam mailem wraz ze skerowanym załącznikiem mojego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.9.24 0:0:0

Pozew o wynagrodzenie

Pozwałem firmę o wypłatę wynagrodzenia. Początkowo pracowałem w pozwanej firmie. Umowa została rozwiązana na zasadzie porozumienia stron. Następnego dnia po rozwiązaniu umowy, zawarłem umowę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.9.24 0:0:0

Nakaz płatniczy

Jak nałożyć na osobe mieszkającą w moim domu jednorodzinnym / zameldowaną jako jedyną w tym domu / nakaz płatniczy?
(aga) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.9.24 0:0:0

Omowa przedwstępna

Od roku mieszkam ze strszą osobą (72 lata) w mieszkaniu spółdzielczym (meldunek na stałę), Pani chce wykupić mieszkanie i mi je sprzedać w tym celu musze zapłacić za wykup a nastepnie podpisać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.9.24 0:0:0

Podatek od sprzedaży

Proszę o skorygowanie mojej wiedzy na temat podatku od czynności cywilnoprawnej przy sprzedaży mieszkania stanowiącego odrębną nieruchomość. Czy jest to sprzedaż opodatkowana 2%

(chemart) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.9.24 0:0:0

ROZDZIELNOŚĆ MAJĄTKOWA - Proszę o raę !!!

Witam, proszę o radę bo mam pewien problem: czy w chwili uprawomocnienia się wyroku rozwodowego następuje - rozdzielność majątkowa?, czy to jest osobna sprawa. Proszę o podpowiedż na ten temat ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2004.9.24 0:0:0

Ostatnia sprawa rozwodowa-prosze o pomoc!

Tzw.ostatnia sprawa rozwodowa zakanczajaca separacje miala odbyc sie w listopadzie-sad przyslal jednak pismo,ze jedno z dzieci 'nie przeszlo pomyslnie'tzw.testu psycholigicznego i sprawa zostaje przelozona ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.9.24 0:0:0

co może komornik

Z zasady przyjmuje się, że wyposarzenie nieruchomości jest własnością właściciela nieruchomości, chyba że przyzna sie do nich ktoś inny, dlatego nie musisz się martwić o rachunki. A co do ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.9.23 23:2:8

CZY JEST TO JUZ PRZEDAWNIONE !!!!!

o ile dobrze domniemywam to chodzi o wpis uzupełniający przy zarzutach. Zdaje mi się, że Pani dostała nakaz zapłaty w postępowaniu nakazowym i wniosła zarzut dlatego sąd wezwał do uiszczenia ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2004.9.23 22:57:38

Odwołanie darowizny - kiedy?

Z rażąca niewdzięcznością mamy do czynienia np. w sprawie o pobicie, ale też np. wtedy kiedy darczyńca chorował, a obdarowany się nim nie opiekował. To są tylko przykłady, owa niewdzięczność ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2004.9.23 16:55:19

WYMELDOWANIE i co dalej?

witam z tego co piszesz wynika , że siosrta nie mieszkała pod wskazanym adresem w związku z tym właściciel mieszkania miał prawo wnieść do urzędu podanie o wymeldowanie , myślę że Urząd wystawił ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2004.9.23 15:18:37

Co moga nam zrobić?

Równiez przyglądam się Pana wypowiedziom, z chęcia je czytam i mam nadzieje, że w końcu będą tu odpowiadały właśnie takie osoby, mające choć niewielkie pojęcie o prawie;-)
Mniemam, że ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2004.9.23 14:23:38

przedsiębiorca nie chce uwzględnić reklamacji

niestety to kiepski dowód, ale jeżeli iałaby Pani choć ich ulotke reklamową, na której jest podany ten 5letni okres to już jest dobrym dowodem. Jeszcze raz radzę iść do rzecznika praw konsumenta. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2004.9.23 14:11:21

Podatek od sprzedaży mieszkania

W związku ze sprzedażą mieszkania w okresie krótszym niż 5 lat i przeznaczeniu kwoty na cele mieszkaniowe nie płace podatku jeżeli złoże oświadczenie w US w terminie 14 dni. Jeżeli tego nie ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.9.23 7:18:43

imprezy huczne po 22.00

Jeżeli hałas jest tak uciążliwy, że zakłóca ci życie - to możesz powoływac się na tzw. zasady współżycia społecznego. Całe prawo cywilne jest oparte na przepisach kodeksu itd, ale jeżeli ... Zobacz wątek

10 odpowiedzi

2004.9.22 23:0:24

Odszkodowanie za pomówienie

Przemyślałem jednak to jeszcze raz. Twoja odpowiedź oparta jest o kodeks cywilny. A przestępstwo{pomówienie} popełniono w rozumieniu kodeksu karnego, dajmy na to naprzykład w oparciu o art.234 k.k. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2004.9.22 22:43:43

Bezrobotna

Dziekuje wszystkim za wypowiedzi.
Niestety nie mam nikogo kto mógłby mnie zameldowac tymczasowo.
A moze ktos jest chetny?
Mieszkam w Warszawie. Mysle ze moge zaplacic za te uprzejmosc rozsadna kwote. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2004.9.22 14:55:13

Ciężarowy czy osobowy

Jeżeli w Niemczech samochód był osobowy combi. A jest to Isuzu Trooper terenowy dla 4 osób. W Polsce na pierwszym przęglądzie został zakwalifikowany jako ciężąrowy. W urzędzie celnym poinformowali ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.9.22 0:0:0

Działalność Gospodarcza_jak zatrudnić pracownika?

Zatrudnij ją najlepiej na 1/8 etatu (albo dowolną część, ale nie więcej niż 1/4, bo Ci się nie opłaca). Będzie miała ubezpieczenie, do wysługi emerytalnej będzie jej się liczyło w takiej ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.9.21 13:47:4

Separacja a spadek

Nie wiem. Jak mówi prawo lecz moim zdaniem tak. Idź lepiej do adwokata. Trzeba się dowiedzieć czy był testament. Mało danych napisałaś. Separacja to nie Rozwód. A wspólność była zniesiona. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.9.21 13:27:54

ALIMĘTY_ JENY

Jeżeli zadasz sprawę do Komornika zrobisz wrednie. Czy wzięłaś czas jaki poczta potrzebuje na dostarczenie przekazu. W wyroku jest okres dostarczania alimentów. Wystarczy, że w tym okresie mąż ... Zobacz wątek

10 odpowiedzi

2004.9.21 12:23:34

SPRAWA KARNA A ALIMENTY, POMÓŻCIE

Zakładaj pozew o alimenty i wyjaśnij w uzasadnieniu i Sądzie tak jak opisałaś na Forum. Dostaniesz alimenty. Tylko uważaj żeby Twój małżonek nie udowodnił Ci, że nie chcesz pracować. Jak masz ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.9.21 7:44:3

rozwod prosze o pomoc

Dostanie rozwód. Musi udowodnić, że nastąpił trwały rozpad związku. Co jak widać z długiej nieobecności męża. Niech Ona powie, że podczas tej nieobecności poznała innego i się z nim spotyka. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.9.21 7:18:45

Sąd musi dążyć do zachowania rzeczy w całości

Jesli jest sprawa o podział współwłasności to sąd ( o ile się orientuję) musi dążyć do podziału fizycznego nieruchomości. Jeśli na drodze stanie jakaś rzecz niepodzielna ( dajmy na to garaż, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.9.21 0:0:0

Cachunek uproszczony

Czy rachunek uproszczony wystawiony przez gospodarza prowadzącego agroturystykę (do 5 pokoi nie musi prowadzić żadnej dokumentacji) musi posiadać NIP i pieczątkę? Czy bez tych danych można zaksięgować ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.9.21 0:0:0

UWŁASZCZONE DOMKI!!

Mam domek ktory kiedyś należał do społdzielni ale teraz domki zostały uwłaszczone i mam ksiege wieczystaa ale zmienił sie prezes społdzielni i wymyślił sobie ze trzeba płacić komorne do społdzielni ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.9.20 0:0:0

emerytura dla cudzoziemca

Jak liczy sie lata pracy kobiety, ktora jest Rosjanką, wyszla za mąz za Polaka, mieszka w Polsce od 15 lat, jest w wieku uprawniajacym do wczesniekjszej emerytury. Czy liczy się lata pracy przepracowane ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.9.19 0:0:0

Noze.......

takie same jak widelców i łyzaek są ograniczenia....buchahaaaaaaaaaaaa........ ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.9.18 19:13:11

Alimenty raz jeszcze - pomocy!

a czemu w ogole facet ma ci placic kase? dupy mu nie dajesz, nie ma wspolzycia....jak cie nie stac na dziecko, to oddaj do osrodka adopcyjnego i tyle. i nie badz bezczelna. ... Zobacz wątek

25 odpowiedzi

2004.9.17 14:5:46

Alimenty od rodziców a studentka która będzie mamą...

Owszem nie traci alimentów od przyszłego Tatusia lecz od rodziców tak. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2004.9.17 12:46:38

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika