Forum prawne (strona 915)

Naganne praktyki dostawcy internetu

generalnie uslugodawca sprzedajac szerokopasmowy dostep do internetu nei moze blokowac okreslonych stron chyba ze maja one charakter niezgodny z prawem wtedy moze zaistniec taka sytuacja. Nie wiem w jaki ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.11.15 11:26:38

parkowanie ,a wezwania strazy miejskiej do stawienia sie w celu wyjasnienia

na mojm podworku obwiazuje zakaz wiazdu,jest to teren zamkniety,pod znakiem jest tabliczka informacyjna ze nie dotyczy mieszkanców osiedla i nie dotyczy miejsc wydzielonych,na drodze wewnetrznej ponamalowywali ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.11.11 18:7:16

Czy główny najemca może mnie wymeldować?

Oczywiście, że może! Więcej - jeśli was wymelduje, to będzie płacić troszkę nizsze opłaty za te elementy, które zależą od ilości osób. A więc za wodę - jeśli nie płacicie z "licznika", ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2004.11.10 19:52:29

Jak dorwac dłuznika

Możesz bez tej umowy napisac pozew, ale wtedy nie przejdzie przez tryb uproszczony. Radzę Ci zgłosić sie do pozyczkodawcy z oficjalnym pismem o wydanie kopii, jako żyrnat jesteś stroną w sprawie, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.11.10 11:45:15

przedawnienie - zwrot prowizji do firmy ubezpieczeniowej

dziekuje, tak tez wlasnie zrobie, poczekam, ostatnio przyslali mi pismo ze jesli mnie nie stac na splate calego dlugu na raz to oni mi rozlaza to na raty, a jezeli nie odpowiem na to pismo to zwroca sie ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.11.10 11:16:43

weksel a dług

tak tylko wszystko mam na piśmi i wg tzw. zdrowego rozsądku, a pozatym to jest kredyt na samochód i zabrali mi go a ja uważam ze kredyt został splacony a pozostal mi jedynie weksel i co mam z tym ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.11.8 17:46:58

Swiadek - utajnienie danych osobowych - czy jest to możliwe ?

Art. 184. (86) § 1. Jeżeli zachodzi uzasadniona obawa niebezpieczeństwa dla życia, zdrowia, wolności albo mienia w znacznych rozmiarach świadka lub osoby dla niego najbliższej, sąd, a w postępowaniu ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.11.8 11:6:56

WSPÓŁWŁASNOŚĆ-POMOCY

Mam problem,którego nie moge rozwiązać i nikt nie potrafi mi niczego doradzić. Może Państwo będą potrafili mi pomóc, ... ,kupiłam mieszkanie na wsi. Dokładniej jest to część domu w którym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.11.7 16:43:11

Rada Nadzorcza- kwalifikacje kandydatów na członków

Podstawowe zagadnienia regulujące postępowanie kwalifikacyjne kandydatów na członków rad nadzorczych spółek Skarbu Państwa oraz dotyczące ewentualnego stosowania tych przepisów do spółek z ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.11.7 11:3:18

czy mozna z tym cos jeszcze zrobic?????

witam Chciałbym poruszyć sprawe mojego dobrego znajomego ktory aktualnie odbywa kare pozbawienia wolnosci. Sprawa ta dotyczy leczenia alkoholowego w zakladzie karnym.Z relacji tego znajomego wynika że ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.11.7 1:17:3

mam problem z ideą proszę o pomoc!

We wrześniu zeszłego roku podpisałem umowę z ideą w ofercie idea-mix. Oferta ta polega na tym że opłacam co miesiąc stałą stawkę 25pln. i tą kwotę mam do wykorzystania na rozmowy. Ponieważ ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.11.7 0:7:29

Żądania spoldzielni mieszkaniowej

Zgodnie z obowiązującym prawem, w Twoje księgi przychodów i rozchodow moga na pewno wglądac, w razie potrzeby, odpowiednie organy skarbowe i administracji publicznej, sąd lub prokurator. Nawet te ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.11.5 20:8:27

Co z mieszkaniem TBS po rozwodzie?POMOCY!

Żona wpłaciła kaucję, była najemcą, mąż głównym lokatorem, teść-partycypantem. Jakie prawo do lokalu ma żona po rozwodzie? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.11.5 15:10:1

Pomóżcie jak pokonać drogę po zasiłek

Bardzo dziękuję za rady - napewno się zainteresuję Pozdrowienia ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2004.11.5 13:13:25

skarga do WSA

Mam problem w pobliżu mojej posesji firma ERA chce postawić ponad 50 metrowy maszt telefoni komórkowej. W tej chwili postępowanie jest na etapie podtrzymania decyzji o budowie. Pozostaje jedynie skarga ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.11.5 13:10:30

Pomoc prawna "nieprofesjonalistów"

Ja akurat nie jestem w ogóle prawnikiem tylko ekonomistą. Uważam że aby wykonywać zawód adwokata lub radcy prawnego (czyli świadczyć odpłatnie usługi prawne) trzeba mieć uprawnienia, aplikacje, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.11.4 21:43:56

Pofinansowanie do studiów

Jeśli studia podyplomowe są o takim kierunku, który jest niezbędny w pracy prokurenta, a także jeśli da się udowodnić niezbędność odbycia takich studiów w działalności spółki to można ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.11.4 21:34:32

badania lekarskiea umowa-zlecenie

Odpowiedź na takie pytanie znaleźć można w przepisach dotyczących medycyny pracy (ustawa z 27.06.1997 o służbie medycyny pracy, tekst jednolity - Dz.U. z 2004, Nr 125, poz. 1317), gdzie w art. 5 ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.11.4 21:15:11

Czy jest ustalona pow. przysługującej mi piwnicy?

Nie ma takiej "ustawy' ani innego przepisu. przecież coraz częściej nie buduje się w ogóle piwnic (a np. garaże pod budynkiem). Jeśli masz piwnicę to się ciesz, ajej powierzchnię mierzy ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.11.4 14:17:26

Walka z U Skarbowym

Za szkodę wyrządzoną przez niezgodne z prawem działanie lub zaniechanie przy wykonywaniu władzy ppublicznej ponosi odpowiedzialnosć Skarb Państwa lub jednostka samorządu terytorialnego lub inna ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.11.4 12:43:50

Czy Zarząd ma prawo ...

Czy Zarząd spółki z o.o. mógł samodzielnie (bez zgody udziałowców) tworzyć inne nowe podmioty gospodarcze w których 100% udziałów posiada spółka macierzysta ? Zarząd chce poprzez głosowanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.11.3 19:56:46

jak rejestrować?

kupiłam samochód sprowadzany z Niemiec.Teraz zastanawiam się jak go zarejestrować.Jakie są korzysci wynikające z rejestracji na jedną osobę a jakie jeśli zdecyduję się go zarejestrować na 2(współwłasność).Generalnie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.11.3 19:47:22

Czy to prawda?

dlaczego niby nie można wrócić ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.11.3 14:45:14

Dlaczego traci alimenty moja narzeżona gdy zostanie moją żoną?!

Byc żoną to świadomy wybór, który oznacza dojrzałość kobiety. Dużą samodzielność, odpowiedzialność za przyszłe dzieci. Alimenty przysługują dzieciom, które są na utrzymaniu jednego z ... Zobacz wątek

8 odpowiedzi

2004.11.3 10:53:43

co dalej ?- jeśli wiesz napisz prosze

dostałam nakaz płatniczy za kredyt, ale zanim go otrzymałam nie wiedząc nic o toczacej sie sprawie spłaciłam kredyt.Nakaz opiewa jeszcze na odsetki i opłaty sadowe. co ja powinnam teraz zrobić? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.10.30 22:40:41

alimenty - spłata

nie nie będziesz musiała spłacać, będą umorzone pozdr. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.10.29 22:23:48

Co znaczy znalezc sie w niedostatku?

Niedostatek czy pogorszenie nie oznacza jeszcze przyznania wysokich alimentów. A już na pewno nie w kwocie przytoczonej. Znam wypadki gdzie nawet przy orzeczeniu rozwodu z winy współmałżonka sąd ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2004.10.29 18:19:56

Legalność Danych w Firmie

Witam. Ostatnio duzo czytalem o legalnosci oprogramowania itd.. i mam pewien proglem. Otoz pewna firma udostepnia swoje dyski abonentom ktorym swiadczy dostep do internetu. Na z i z tych dyskow ludzie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.10.29 17:7:29

Komu wpłacać alimenty - uprawnionemu czy jego matce?

Jeżeli dziecko skończyło 18 lat, to ono powinno otrzymywać pieniądze. Alimenty są zasądzone na dziecko, a nie na jego prawnego opiekuna, więc jak osiągnęłą pełnoletność, może samo nimi ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2004.10.29 14:45:20

suma oplat przy sprzedazy garazu

witam! a jaka bylaby suma wszystkich oplat przy sprzedazy garazu za 500zl jaki bylby koszt wpisu do ksiegi wieczystej i reszty oplat? Czy w tym wypadku nie lepiej by bylo taniej zrobic jakas darownizne?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.10.29 13:8:6

Sprzedaż garażu

witam! a jaka bylaby suma wszystkich oplat przy sprzedazy garazu za 500zl jaki bylby koszt wpisu do ksiegi wieczystej i reszty oplat? Czy w tym wypadku nie lepiej by bylo taniej zrobic jakas darownizne?? ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2004.10.29 12:59:27

2004.10.29 1:10:45

Samochód wydany przez sąd

Mam taki problem zakupiłem samochód i okazało sie że samochód ma fałszywy dowod rejestracyjny zakupiłem go na giełdzie od pośrednika i załozyłem sprawe w sadzie. Samochód był zarejestrowany ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.10.28 23:37:59

zbycie firmy na drodze ojciec - syn

Poszukuję informacji na temat procedury stosowanej przy zmianie właścicela firmy. Otóż w sytuacji, gdy ojciec zamierza przpisać prawa do firmy na syna obowiązują określone czynności. Interesuje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.10.28 18:20:19

reklamacja w TELE 2

czy ktos pamieta nr. sprawy w jakiej zapadl wyrok w tym miesiacu dot. praktyk nieuczciwej konkurencji jakich dopuscilo sie tele 2 wzgledem TPSA (uzywanie podobnego papieru firmowego i wprowadzanie kilentow ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.10.28 18:9:22

Spłacony kredyt walka o odetki

Jedyne, co możesz zrobić, to zażądać z banku udokumenowania za jaki okres i od jakich kwot mają być zapłacone odsetkui. Chociaż nie zda Ci się to na wiele, bo nie masz z czym tego porównać, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.10.28 6:36:56

Przekroczenie uprawnień przez prokuratora

W takiej sytuacji należało wnieść zażalenie do prokuratury. Teraz już tego zrobić się nie da, gdyż dawno upłynął termin jego złożenia. W kwestii przekroczenia uprawnień przez prokuratora, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.10.28 3:5:33

dom po rozwodzie

Bardzo serdecznie dziękuję.Dodaliście mi Państwo otuchy do dalszego działania. Pozdrawiam Wszystkich Zuzanna ... Zobacz wątek

8 odpowiedzi

2004.10.27 21:24:14

Potrzebuje informacji

Mam pyanie troche z innej beczki a mianowicie potrzebuje informacji o czym jest paragraf 5 i 6 w prawie karnym poniewaz mam do napisania referat i nie dostalem wiecej informacji na ten temat. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.10.27 15:50:14

SPŁACAM DŁUG JAKO PORĘCZYCIEL i w związku z tym....

Jeżeli spłacasz dług to na dowodach wpłat musi być Twoje imię i nazwisko, żebyś miał dokument, że to Ty spłacałeś a nie Twoja ciotka. Po spłaceniu wszystkich rat wnosisz sprawę do sądu ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.10.27 15:9:59

Egzekucja z dotacji UE

Czy dotacje srodków UE do jednostek finansów publicznych sa wyjęte spod egzekucji komorniczej? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.10.27 12:23:49

Budynek do rozbiórki - POMOCY !!!

Witam! Od 4 lat mieszkam w budynku przeznaczonym do rozbiórki ale po ostatniej ekspertyzje,która odbyła się w pażdzierniku 2004 roku a musiała wypaść nie korzystnie/zła ocena budynku/.Automatycznie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.10.26 19:58:13

Czy przedstawianie publicznie, danych osobowych dłużnika przez urząd skarbowy

lub innych organów windykacyjnych, w ogłoszeniu publicznym o licytacji ruchomości dłużnika , jest zgodne z prawem? Jeżeli jest tu jakiś prawnik niech rozwieje mi wątpliwości, (dotyczy ustawy o ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.10.26 19:47:14

Płace alimenty na dziecko z nieformalnego związku!

TEZ ZACZALEM DOCHODZIC DO TWOICH WNIOSKOW ALE DOBRZE WIEDZIEC ZE SA OSOBY KTORE ROZUMIEJA MOJE POLOZENIE!CZASEM CZUJE SIE JAK TREDOWATY I OJA RODZINA TEZ!! POZDRAWIAM GORACO!! ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2004.10.26 18:37:3

Czy zaakceptowano zmiany w 95 roku?

w 91 roku otrzymałem pozwolenie na budowę domku jednorodzinnego. w 95 roku zgłosiłem zmiany w projekcie do odpowiedniego urzędu. złożyłem pismo z prośbą o zaakceptowanie zmian, których powód ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.10.26 14:30:45

Prawo pracy - świadectwo ukończenia kursu

ewidentnie pracodawca nie ma prawa zatrzymywać zaświadczenia o ukończeniu kursu, ani żadnych innych świadectw, np. szkolnych, ponieważ w aktach osobowych zgodnie z prawem powinny się znajdować ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2004.10.26 14:20:19

Dodatek przejściowy tylko dla samotnych??

dodatek prajsciowy nalezy sie tylko tym co maja przysadzane alimenty.te kobiety co nie maja alimatuw widocznie jezeli nie skarzyly ojcuw dzieci to widocznie dostawaly tak kwote jaka chcialy. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.10.25 23:58:32

przedawnienie - czy to wogóle podlega przedawnieniu

wiem że dłużnikowi musi udostępnić - cały problem polega na tym że dłużnik jest wiekowy 78 lat i mieszka daleko 800km. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.10.25 10:0:11

Podział mieszkania spłacango na raty

Podział majątku - mieszkanie spłacane jest na raty Jestem matką 5 letniego dziecka rozwiedzioną od 2 lat. Wspólnie z byłym męzem posiadamy własnościowe M3. Jest to byłe mieszkanie zakładowe ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.10.23 14:1:45

TBS - jak to w koncu jest z wykupem?

a wcale że nie prawda, po około 20 latach wynajmu mieszkania od TBS jest szansa jego pierwokupu... Cena którą płacisz za mieszkanie wchodzą w nią od razu tj. raty spłaty tego mieszkania, więc ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2004.10.23 10:19:19

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika