Forum prawne

Groźba karalna - Art.190kk

Witam!!! Za kilka dni czeka mnie rozprawa w sądzie grodzkim, jestem oskarżona o to, że do sąsiada kierowałam groźby karalne. Jest to nieprawdą, ponieważ to ja go oskarżyłam o kierowanie do mnie gróźb karalnych i został za to sąsiad ukarany grzywną. Przypuszczam, że on chce się na mnie za to zemścić. A poza tym w trakcie przesłuchania policja pobrała ode mnie odciski palców i byłam fotografowana a ja jestem osobą o bardzo dobrej opinii wśród sąsiadów. A w sprawie, w której ja oskarżyłam sąsiada (były już przeciwko niemu sprawy o pobicie i groźby, ale wszystkie były umarzane) nie była mu robiona daktyloskopia ani zdjęcia. Na jakiej podstawie policja może pobrać odciski palców i fotografować. Bardzo proszę o pomoc i o powiedzenie mi jak mam się bronić, bo nie stać mnie na adwokata. Z góry bardzo dziękuję!!!

2004.12.13 0:0:0

Odpowiedzi w temacie: Groźba karalna - Art.190kk (2)

Ja miałem podobna sprawe. Robiono mi odciski palców - daktyloskopie ale nie fotografowano mnie. Byłem oskarzony o grożenie smiercia sasiadowi ( co było zresztą nie prawdą) Prokurator wydał opinie że oskarżenia sąsiada są bezpodstawne i sprawę umożono. Po 6 mięsiącach dostałem pismo z policji o ponowna daktyloskopie!! mimo opini prokuratora o mojej niewinności. Odmówiłem i skierowano sprawe do sądu. Mam jutro na 16:45 więc relacje tu umieszczę w dniu jutrzejszym. Pozdrawiam

2005.1.18 14:18:8

Jestes podejrzanym to maja prawo Ci sciagnac odciski i Cie sfotografowac, przeciez to moze pomoc w sprawie, tj, to sa dowody Twojej winy i niewinnosci tak jak alibi etc. a podejrzenie policja wysuwa z zeznan sasiada. Proste

2005.2.11 20:5:26

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika