e-prawnik.pl Porady prawne

Pomocy - spadek

Odpowiedzi w temacie ()

-

29.3.2001

Jakie sa podstawy prawne jesli chodzi o dziedziczenie mieszkania wlasnosciowego po rodzicach, rodziece zapisali je na jedno dziecko czy inne dzieci maja prawo do czesci tego mieszkania???
(czesio)

Nie znalazłeś odpowiedzi?

hardgor

2001-04-07 16:55:41

pytania? czy mieszkanie wchodziło do majątku wspólnego rodziców, czy było raczej własnością jednego z rodziców. czy rodzice sporządzili odrębne testamenty, gdyż jest zakaz testamentów wspólnych dopiero po podaniu tych danych można bliżej ustosunkować się do pytania

*****

2005-02-09 11:24:27

Jakie sa podstawy prawne jesli chodzi o dziedziczenie mieszkania wlasnosciowego po rodzicach, rodziece zapisali je na jedno dziecko czy inne dzieci maja prawo do czesci tego mieszkania???

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

 • JAK ODZYSKAĆ pozostawione w mieszkaniu byłego męża rzeczy i przedmioty osobiste? W trakcie procesu o rozwód wyprowadziłam się z mieszkania mojego męża zabierając tylko część rzeczy. Pozostałe (...) czytaj dalej»

 • POMOCY !! Bank wypowiedział mi umowę kredytu Zaczne od początku. Miałam linie kredytową w PKO BP na 6.000 zł. Rok temu przeprowadziłam sie do innego miasta i na konto w banku nie było żadnych (...) czytaj dalej»

 • ZUS i zadłużenie Witam Proszę o rade w nast sprawie; Prowadziłem kiedyś firmę, która okazała się niewypałem, w ten sposób dorobiłem się mnóstwa długów, wtym zaległości w Zusie obecnie (...) czytaj dalej»

 • pomocy Witam.Na początku opiszę moją sytuację w której się znalazłam..A więc mieszkam z dziećmi ( 7 lat i 3 latka ) u swoich dziadków wraz z moim pełnoletnim bratem i niestety z byłym partnerem (...) czytaj dalej»

 • Pomocy! Pomocy! Witam na wstępie pisze ze jestem tu nowy i jeśli źle trafiłem z postem to proszę mi powiedzieć. Mam ogromny problem z postawienie budynku gospodarczego. Sprawa wygląda tak: mam (...) czytaj dalej»

 • POMOCY !!! Witam szukam pomocy ! Bliska mi osoba została zatrzymana. Była ofiara w zdarzeniu. Chłopak z kolega bronił mienia (samochodu ) zostal pobity , zagazowany w wyniku czego stracił przytomność (...) czytaj dalej»

 • POMOCY Witam Serdecznie Nazywam sie Grzegorz piszę w pewnej sprawie a raczej szukam pomocy dla mojej starszej Siostry. Przestaiwe sytuacje : Siostra jest od 3 lat mężatką, mają 3 letnia córkę, (...) czytaj dalej»

 • pomocy Dzień dobry prosze pilnie o porade co mam zrobić , jwstwm wychowanką domu dziecka urodziłam sie z nie wielką niepełnosprawnością ale mimo to wyszłam za mąż ,nie spełna dwa lata temu (...) czytaj dalej»

 • pomocy!! witam mam powazny problem. moi rodzice chca odebrac mi dziecko. mam 22 lata i studiuje, moj synek ma 2 latka a jego ojciec nie zyje. obecnie jestem w zwaiazku z mezczyzna ktory w przeszlosci mial (...) czytaj dalej»

 • POMOCY!! Mam maly problem. Moja byla dziewczyna podala mnie o alimenty oki nic strasznego ale wiem ze ma w rodzinie kogos wysokiego postawionego w swiecie sadu ( prezesa sadu najwyzszego) i czy moge starac (...) czytaj dalej»

 • POMOCY !!!!!!!!! 2 członków zarządu pobierało sukcesywnie (40 czekami) gotówkę z banku, nie wpłacali jej do kasy Spółki z o.o., twierdząc że są Zarządem i to ich odpowiedzialność- później (...) czytaj dalej»

 • ++++POMOCY++++ PROSZĘ POMOCY CHCĘ WYJECHAĆ ZA GRANICE A DZIECKO MA UREGULOWANE KONTAKTY W OBECNOSCI KURATORA I MOJEJ Z DZIADKAMI CO MAM ZROBIC A MAM WYJECHAC 1,07 2004 (krysia) czytaj dalej»

 • Pomocy! Witam, ostatnio miałam wypadek samochodowy. Podkreśle, ze nigdy wcześniej nie miałam, żadnej styczności z policja a tym bardziej z jakimkolwiek wypadkiem, a prawojazdy mam juz 5 lat. Wypadek (...) czytaj dalej»

 • Pomocy!!! Proszę niech mi ktoś pomoże bo już nie daję rady!! Moi rodzice się zadłużyli i większość zadłużenia wynika z wzięcia gotówki u "pożyczkodawców niebankowych"(nie wiem czy mogę (...) czytaj dalej»

 • pomocy witam, Parę miesięcy temu psy złapały mnie z ziołem raczej z liściami, miałem tam ok.0.5 g i lufke . Wyszło potem jeszcze za sadziłem, udowodniono 1 krzak konopi przemysłowej kupionej (...) czytaj dalej»

 • pomocy otoz co mi grozi jesli na komendzie powiedzialem falszywe zeznania a w sadzie powiem prawdziwe czytaj dalej»