e-prawnik.pl Porady prawne

Odzyskiwanie podatku z zagranicy

Odpowiedzi w temacie ()

Baflo

19.12.2004

Ostatnio zajalem sie sprzedaza sprzetu rtv pochodzacego z Bosni. Slyszalem o czyms takim jak odzyskiwanie VAT'u za towar z zagranicy. Domyslam sie, ze nawet gdyby udalo mi sie podatek ten odzyskac, to zmuszony bede zaplacic clo, gdyz Bosnia jak wiadomo nie jest w Unii europejskiej. Prosze mnie pokierowac, co musze zrobic prowadzac taki (prywatny) interes.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

  • Mam pytanie, jak to jest z zwrotem podatku z zagranicy, jeżeli pracowało się legalnie? Jakie są warunki na zwrot nadpłaconego podatku? Słyszałem też że jest możliwość otrzymania jakiegoś dodatku? (...) czytaj dalej»

  • Witam mam pytanie. Właściwie to dwa pytania. Czy o zwrot podatku można się ubiegać samemu, bez pośrednictwa profesjonalnych firm oraz czy aby móc się ubiegać o zwrot podatku, trzeba pracować (...) czytaj dalej»

  • Witam. Mam kilka pytań dotyczących adopcji z zagranicy: 1. Czy jest możliwość adoptowania dziecka z Afryki bądź Azji. 2. Z jakimi krajami Polska podpisała umowę dot. adopcji. 3. Jakie są (...) czytaj dalej»

  • Witam jaki podatek muszę zapłcić w sytuacji, gdy kupuje auto z zagranicy? z góry dziękuję za pomoc czytaj dalej»

  • Czy strace zwrot podatku związany z umową zlecenie? Pracowałem na umowe zlecenie w 2010 roku i z tego tytułu będe miał zwrot jakieś 500-1000 zł, w 2010 roku również pracowałem za granicą dokładnie (...) czytaj dalej»

  • Witam, jestem lekarzem i prowadzę Indywidualną Praktykę Lekarską, jestem zwolniony z podatku VAT. Chcę rozszerzyć działalność o sprzedaż samochodów sprowadzonych z zagranicy, czyli auto-handel. Czy (...) czytaj dalej»

  • Pisze z zagranicy i mam pytanie. Mieszkam w niemczech i polski Zus przesyla mi rente tu do niemiec. W polsce z tej renty zostaje mi potracane 19 % podatku. Czy moge sobie np. z tego podatku odliczyc koszty (...) czytaj dalej»

  • Dzień dobry, Chciałabym prosić o poradę odnośnie podatku od kursu. Kurs , teoria , przeprowadzony przez osobę z zagranicy. Ja prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą , nie jestem płatnikiem (...) czytaj dalej»

  • Rozliczenie z zagranicy. Witam chciałabym się dowidzieć czy brat pracując za granicą mianowicie w Holandii musi się rozliczać w Polsce skoro już tam się rozliczył. Z góry dziękuje za pomoc. czytaj dalej»

  • Witam. Chciałabym sie dowiedzieć czy za przelew z zagranicy wysokości 10 tys Euro muszę odprowadzić podatek a jak tak to jaki(i jakiej wysokości)? Pieniądze na moje konto przesyła kolega, mam (...) czytaj dalej»