Forum prawne (strona 924)

Czy może widzieć się z dzieckiem???

Ale jeśli np. ojciec jest niezrównoważony i leczył się w szpitalu psychiatrycznym a także był karany za pobicie?To też sąd wyrazi zgodę na jego spotkania z dzieckiem jeśli od kilku lat nie ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.6.2 9:2:41

kody dzialalności dla organizacji wyższej użyteczności

Zamierzamy zarejestrować Stowarzyszenie Partnerstwa pomiędzy miastami w Polsce i Niemczech jako organizację wyższej użyteczności publicznej. Gdzie powinienem szukać kodów działalności, które ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.6.2 0:0:0

komornicy prywatni

"Prywatni komornicy", jak ich nazwałeś podlegaja takim samycm przepisom jak każda osoba, tak więc nie mają jakiś szczególych praw, a dłużnika mogą jedynie prosić o spłatę należności i nie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.6.1 12:14:20

urlopy okoloczn.

możesz je wykorzystać teoretycznie kiedy chcesz, np jeden dzień na tydzień pprzed podgrzebem a drugi np. na dzień pogrzebu. tak samo jak z dniami wolnymi np. z tytułu ślubu. Jednoznacznego przepisu ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.5.31 16:3:1

URLOP WYCHOWAWCZY

1. Zasiłku wychowawczego nie przyznaje się na trzy lata. Zasiłek przyznaje się na 12 miesięcy po złożeniu niezbędnych dokumentów.
2. Prawo do urlopu przysłyguje wszytkim w jednakowym wymiarze ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.5.31 9:24:59

na co zwracać uwagę przy zakupie mieszkania

Sprawdź najpierw czy nie ma obciażeń w Spółdzielni, każ okazać sobie zaświadczenia (aktualne ) z gazowni, elektrowni, TPSA, Idź do radcy prawnego, który skonstruuje umwoę sprzedazy tak, że ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.5.31 7:46:0

DLUG.PYTANIE

Plan jest niezły ale zanim go wcielisz w zycie wyjedx na wakacje i to dokładnie przemyśl 35 tys. funtów to znowu nie tak wiele ..... ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.5.30 18:36:10

Trwałość decyzji

Sursum corda! Polecam wspaniałe opracowanie B.Adamiak/ J. Borkowski - Komentarz postepowania administracyjnego wyd. 5 wydawnictwa C.H. BECK - Miałem podobne problemy, ale z tym materiałem nie zgodniesz. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.5.30 14:44:9

2004.5.30 13:46:23

prosze o informacje

z tego co wiem to o odszkodowanie owa pani moze się ubiegac w momencie kiedy złoży wypowiedzenie iż zwalnia sie z winy pracodawcy bo ten naruszył rażąco warunki pracy i płacy.nastepuje to ze skutkiem ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.5.28 10:11:9

urzad skarbowy - raty, komornik......

Czesc! W skrocie opisze pewnien problem i bede bardzo wdzieczny za pomoc. Spolka cywilna zostaje skontrolowana (juz zamknienta) ....czesc faktur zostaje wyrzucona z ksiegowosci. Przychodzi decyzja o zaplacie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.5.28 0:0:0

Podal nasz adres a nie swoj

Policja nie ... a zgłoszenie faktu do prokuratury ? Można czy nie warto bo stwierdzi niską szkodliwość czynu ? ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.5.27 22:0:25

Czy mogę już zdjąć kratkę?

Czy przy sprzedaży samochodu nabytego z homologacją ciężarową w 2000r, (ktory teraz nie spelnia wymagań wg wzoru do odliczania VAT od paliwa) będę musiał naliczyć i odprowadzić do US podatek ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.5.27 20:45:3

Czy pracodawca ma prawo karać pracownika finansowo

Mało informacji żeby móc odpowiedzieć. Polecam przeczytanie DZIAŁ V Kodeksy pracy (dostępny w inernecie), ale ogólnie rzecz biorąc, jezeli dołożyłeś należytej staranności w wykonywaniu obowiązków ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.5.27 15:30:1

Chce sie oczyscic z dlugow

Rozwod za obopulna zgoda niezgodnosc charakterow. Pozostawilem zonie mieszkanie nie staralem sie o opieke nad 1 z 2 dzieci alebowiem jestem umowiony z byla zona ze zaopiekuje sie jednym z nich kiedy tylko ... Zobacz wątek

27 odpowiedzi

2004.5.27 0:0:0

Co dalej po otrzymaniu NIP

Samo wystąpienie do Urzędu Skarbowego o nadanie numeru NIP nie powoduje obowiązku podatkowego. Obowiązek taki powstaje dopiero wtedy gdy podatnik osiąga jakikolwiek dochód (np. z umowy o pracę, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.5.26 23:0:4

koszty dzialalnosci gosp.

Jeśli chodzi o pierwsze pytanie. Niestety koszt polisy ubezpieczenia na życie właściciela nie może być kosztem działalności gospodarczej. Kosztem takim jest koszt, który ma wpływ na prowadzenie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.5.26 22:31:37

Testament?

Jeśli chodzi o testament to można rozporządzać w nim tylko własnym majątkiem. Nie można w testamencie przenieść własności z polisy. Firma ubezpieczeniowa po śmierci osoby ubezpieczającej nie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.5.26 22:17:52

rozprawa!!!Pilne

mam stawic sie do zakladu karnego 02.06.2004. jak moge tego uniknac??? ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2004.5.26 21:42:34

czy sad powiadamia zaklad pracy???

Byłam kiedyś w podobnej sytuacji i nic takiego nie miało miejsca to nie lezy w interesie sądu. Zakład pracy może domagac sie takiego zaświadczenia od pracownika ale zdaje sie ze jestes juz pracownikiem ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.5.26 14:2:46

Wspólny dom

Rodzice mieszkają razem z siostrą i jej rodziną. Kilka lat temu rodzice przepisali notarialnie na siostrę cały dom, zastrzegając sobie prawo dożywotniego mieszkania na parterze. Niestety, ze względu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.5.26 0:0:0

Dopłaty bezpośrednie

Nie mogę znależć informacji na temat wysokości dopłat bezpośrednich
(zbyszekturek) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.5.26 0:0:0

PODZIAŁ A ALIMENTY

Tak, moze potracic zalegle alimenty. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.5.25 13:48:37

odpowiedizalnosć żony za długi męża

ja np wiem że nikogo w tym panstwie nie interesuje ile masz dzieci i jak żyjesz to jest brutalne i prawdziwe..dlaczego nie zrobiłaś przed rozwodem ustania wspólnoty majątkowej np wstecz aby nie być ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.5.25 10:42:24

osoby zgłoszone do wspołnego zamieszkania a nie majace jeszcze meldunku---jakie sa ich prawa>b łagam o rady i sugestie sprawa na ostrzu noza.....

Otrzymaliśmy przydział na mieszkanie czynszowe z zasobów TBS.Mąż podpisał umowę przyrzeczenia zawarcia umowy najmu a do wspólnego zamieszkiwania wyznaczył naszą trzyosobową rodzinę.Po tym jak ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.5.24 0:0:0

a co z prawami autorskimi?

Dzieki wielkie za podpowiedz! Myslalem ze nikt mi juz nic nie odpisze:) Tak jak mi poradzilas wyslalem emilka do tego zwiazku. Pozdrawiam i jeszcz raz dziekuje:) ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.5.23 23:14:42

Zakup samochodu w krajach UNii

nie mają prawa liczyc i nie liczą od innej kwoty niz podana na umowie czy fakturze... ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.5.23 18:32:0

rewaloryzacja hipoteki

Ile może wynosić suma hipoteki która w 1969 roku wynosiła 312.500 starych złotych.Jakie są sposoby rewaloryzacji.
(sławek) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.5.23 0:0:0

Unieważnienie małżeństw kościelnego co i jak postąpić?

Jestem po rozwodzie z byłą żoną dwa lata nie mieliśmy dzieci nasze małżeństwo trwało 2 lata i nigdy nie byliśmy razem nigdzie zameldowani mieszkaliśmy gożej jak nażeczeni róznie troche tu ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2004.5.23 0:0:0

renta zagraniczna

Mój ojciec posiada zagraniczną rentę australijską.Czy moja mama w razie śmierci ojca będzie mogła z niej korzystać?
(Tesa) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.5.23 0:0:0

Mieszkanie komunalne i spoldzielcze

z tego co sie orientuję, jeśli jesteście państwo małżeństwem to przysługuje Wam tylko jeden stosunek najmu. Nie możecie państwo posiadac dwóch tytułów prawnych do lokalu typu spółdzielcze, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.5.21 15:22:8

PILNE - ROZWOD!!!

witam..zamierzam zlozyc pozew o rozwod..maz juz wyrazil zgode..mamy dwoje dzieci ale nadal mieszkamy razem..tyle ze w osobnych pokojach..maz ze starszym synem ja z mlodszym..procz dzieci nic nas nie laczy..nie ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2004.5.21 14:56:45

wspólny majatek?

napiszcie cos proszę... ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.5.21 14:3:42

Rozwód a spadek

Wielkie DZIĘKI. Po tej pani można spodziewać się wszystkiego. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.5.21 8:59:52

Ważne pytanie!!!

Jak i gdzie można sprawdzić kto przejął majątek po przyzakładowej spółdzielni która została rozwiązana wraz z likwidacją zakładu???
(endi) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.5.21 0:0:0

Kontrakt menedżerski a VAT

Menedżer powinien też wiedzieć jakie liczby padną w najbliższym losowaniu Lotto ... ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2004.5.20 15:7:52

INTERCYZA W DRUGĄ STRONĘ

sam koszt umowy majątkowej małżeńskiej rozszerzającej wspólność to ok.600 zł, ale jesli w gre wchodza nieruchomosci to wiążą sie z tym dodatkowe koszta zwiazane z wpisem Pani do księgi wieczystej, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.5.19 23:31:35

dziecko-proszę o pomoc

Sąd rodzinny w którym ta sprawa się toczy powiedział że ojciec też ma prawo mieć dziecko,a że córka jast zameldowana u mnie to nie ma znaczenia,tak też powiedziała policja ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2004.5.19 13:57:34

Świadczenia przedemerytalne

Może ktoś podpowie mi jak rozumieć ustawę mającą obowiązywać od sierpnia 2004 r o świadczeniach. Mój problem to - żona moja (56 lat)od 1993 r do czerwca 2003 r. przebywała na rencie chorobowej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.5.19 0:0:0

zwolnienie par 52

Czy jeżeli pracodawca zwolniłmnie z par 52 a ja jestem na zwolnieiu lekarskim to czy przysługują mi swiadczenia z ZUS u i jak długo moge byc na zwolnieniu
(stivi) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.5.19 0:0:0

Prośba o pomoc w napisaniu pozwu o rozwód

To bardzo trudna decyzja ale jeżeli chcesz zrobić to szybko wybierz opcję bez orzekania o winie ew. jeżeli chcesz walczyć wynajmij detektywa i zdobądź dowody Zawsze będzie to dla Ciebie trudne ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.5.18 9:21:55

Nowelizacje??

Na wstepie nadmienie ze jestem zielony w tym temcie. Sprawa dotyczy nowej ustawy o Vat z 2004, dowiedzialem sie ze nowelizacja tej ustawy jest w trakcie tworzenia, pytanie pierwsze: czy ktos cos sylaszal ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.5.17 0:0:0

DLACZEGO??

napisz dokładnie o co CI CHODZI WZÓR POZWU CZY POTRZEBUJESZ PORADY? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.5.16 17:7:18

****jutro będzie po wszystkim,prosze

Została zawarta ugoda,ale ja wszystko przemyślałam i ktoś wycofał sie z pomocy czyli moje plany ugodowe są nierealne co mam zrobić wyrok uprawomocni się jutro.co mogę zrobić
(teresa) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.5.16 0:0:0

obrót ziemią rolną

Ustawa o kształtowaniu ustroju rolnego z lipca 2003 roku. Powinnaś być rolnikiem indywidualnym, prowadzić rodzinne gospodarstwo rolne, mieszkać w gminie, na terenie której jest położona nabywana ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.5.15 23:25:51

Testament a spadkobiercy ustawowi

Jeśli należysz do kręgu spadkobierców ustawowych po zmarłym - przysługuje Ci prawo do zachowku (spłata w gotówce 1/2 wartości tego, co należałoby się Tobie, gdyby nie było testamentu). Tylko ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.5.15 23:6:35

Trwały rozkład pożycia.

Dzięki. Nie sypiamy od 2 lat razem a od 1,5 roku nie ma więzi gospodarczej. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.5.15 16:52:29

spadek apodatek od użytkowania wieczystego

czy w przypadku otrzymania w spadku gruntów użytkowanych wieczyści e opłaca się podatek ???
(ztbrzu) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.5.15 0:0:0

MAM DZIECKO Z OBCOKRAJOWCEM JAK UDOWODNIC MU OJCOSTWO,

Mam 1,2 miesieczne dziecko z obcokrajowcem ktory unika odpowiedzialnosci. JAk mam mu udowodnic ojcostwo i starac sie o alimety? Dziecko ma moje nazwisko.
(Monika) ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2004.5.15 0:0:0

Chcą odebrac wnuczce mieszkanie babci wlasni rodzice

"przepisala mi mieszkanianie jako darowizne" a nie testamentem, czyli to co podarowała za życia nie wchodzi do masy spadkowej ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2004.5.14 15:25:54

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika