Forum prawne (strona 927)

Samochód na niemieckich numerach

Witam, czy ktoś z Forumowiczów orientuje się czy po 1/05/2004 będzie można swobodnie i zgodnie z prawem poruszać się po Polsce autem na niemieckich numerach, bez obecności jego niemieckiego właściciela ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.4.11 0:0:0

NAKAZ ROZBIÓRKI BUDYNKU

Sprawdź, czy ten KTO z Urzędu Miasta każe rozbierać ma rangę Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego oraz zapisy w ewentualnym nakazie rozbiórki - tylko prawomocna decyzja na ten temat jest do ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.4.9 21:58:45

Seperacja a mieszkanie lokatorskie

W sierpniu opuscilam mieszkanie lokatorskie po 30 latach malzenstwa zostawiajac meza alkoholika.wymeldowalam sie czasowo i z maloletnim synem mieszkam u córki.wnioslam o seperacje i alimenty.dzis kolejna ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.4.9 0:0:0

NIP UE,a dotychczasowy NIP

152 PLN - zaplac za rejestracje VAT UE
przyda sie pielegniarkom : 203-152=51 deficyt
... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.4.8 15:40:40

Od kiedy alimenty

racja, faktycznie to powinno byc ujęte w wyroku bo z reguły należa się od złożenia pozwu ale czasem sąd zadecyduje inaczej ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2004.4.8 15:10:6

szef zlodziejem pomocy

Szef uciol mi dniowke bez powodu ibez wczesniejszego poinformowania (dniowke tj.11h)wiaze mnie z nim umowa na caly etat
(jamajka79) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.4.8 0:0:0

Rozrzutny tata

Jak to grosze? W naszym kraju ludzie pracuje caly miesiac za 600-1000zl i to po studiach! Tak wiec nie badzmy tacy pazerni, te pieniadze powinny wystarczyc na wszystko a tak na marginesie to facet ma juy ... Zobacz wątek

11 odpowiedzi

2004.4.7 14:51:58

Nie płacenie za czynsz i media

I tak wsadzi go pani do więzienia za niepłacenie alimentów prawda?Tam będzie miał spokój od pani i sfeminizowanych sądów.Chciałbym usłyszeć wersje tego faceta.Postanowienie co do alimentów ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.4.7 11:39:4

Spadek do australii....

Problem: moja matka zmarla, pozostawiajac mieszkanie bez testamentu. spadkobiercami sa: moje 2 siostry[zamieszkale w polsce] i ja[mieszkam w australii]- [ojciec zmarl wczesniej]. sprawy okalajace: [1] ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.4.7 0:0:0

Wyłudzenia rent

Sędziowie, prokuratorzy, policjanci i inni skorumpowani urzędnicy państwowi oraz ich rodziny to główni biorcy rent i wszelkiego rodzaju dóbr, na które często w ogóle nie opłacają żadnych składek. ... Zobacz wątek

14 odpowiedzi

2004.4.6 21:19:45

Ślub z "bankrutem"

Witajcie! Moze ktos z Was wie, czy po slubie z Anglikiem w Niemczech, bede odpowiadala za jego dlugi zaciagniete przed naszym slubem. On jest oficjalnie w Niemczech uznany za "bankruta" (insolvent) ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2004.4.6 0:0:0

Świadczenie przedemerytalne lub emerytura

Mając 46 lat życia zwolniono mnie z pracy z przyczyn zakładu. Pracowałam 19,5 roku, na rencie chorobowej byłam 5,5 roku - zabrano mi rentę, a teraz byłam na zasiłku dla bezrobotnych 6 m-cy. Mam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.4.6 0:0:0

Zarzut formalny i pełnomocnik-prosze o pomoc

Jestem w trakcie pisania sprzeciwu wobec sądowego nakazu zapłaty.pisze go w imieniu mojego dwudziestokilkuletniego syna, ktory ogolnie mowiac jest ubezwlasnowolniony, bowiem cierpi na chorobe psychiczną.(scislej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.4.5 0:0:0

Żona w ciąży niepracuje, mieszkanie a wojsko

No właśnie czy mogą mnie wziąźć do wojska?? Żona w 2 miesiącu, nie pracuje, mamy świeżo wyremontowane mieszkanie. Czy wojsko bedzie je opłacać i dawac mojej żonie pieniądze??
(gacek) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.4.5 0:0:0

Anulowanie zakazu wjazdu do krajow UE

gdzies ty to wyczytala, dopiero jak polska wejdzie do ukladu panstw Schengen, a to jeszcze potrwa,
to jest rowniez napisane na stronie gazety wyborczej, szukaj:zakaz wjazdu do niemiec ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.4.4 19:33:22

Ciaza i swiadczenia

droga anis jak najszybciej zatrudnij sie tylko wtedy i tylko wtedy beda nalezał ci sie zasiłek wychowawczy .te 6 miesiecy koniecznie musi byc abys nabyła prawa do tego urlopu . taka sama sytuacje miałam ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.4.4 12:44:44

Zakończenie działalności gospodarczej - ryczałt

Ja mam taki sam problem, w moim urzędzie powiedziano mi że się skałada NIP 1 i NIP 3, ale jak wypełnić NIP 1 proszę o pomoc... dziękuję ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.4.2 11:28:40

CHCĘ BY KOMORNIK WSZEDŁ MI NA RENTĘ!!! - jak to zrobić?

niech syn wystąpi z pozwem o alimenty, z wyrokiem sądu zgłosi się do komornika, zobowiązania alimentacyjne mają pierwszeństwo, dochód może byc zajęty do 60%, tylko czy to się wam będzie opłacać? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.4.1 13:36:22

Jejku potrzebuje pomocy !

trudno ci pomóc jeśli nie piszesz o co chodzi, pozwów jest setki, o co chcesz pozywać i kogo? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.3.31 10:24:49

Podstawa wystawienia faktury.

Witam, czy można wystawić komuś fakturę tylko na podstawie tego, że przesłał zamówienie na usługę przez formularz www? Formularz www nie ma żadnych zabezpieczeń i może wypełnić go każdy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.3.30 0:0:0

PRZEKWALIFIKOWANIE DZIAŁKI ROLNEJ NA LETNISKOWĄ

Czy wiesz może ile trwa takie przekształcenie i ile kosztuje?
Też chcę to zrobić i nie bardzo wiem od czego zacząć. Jednak jest to konieczne (tak mi się przynajmniej wydaje), aby móc cokolwiek ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.3.29 19:28:33

Odprawa - kiedy?

Czy prawo do odprawy przysluguje gdy pracownik sam wypowiada umowe o prace lub umowe rozwiazuje za prozumieniem?Jakie sa zasady udzielania odprawy?
(patrycjaa) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.3.29 0:0:0

Szkoła detektywów

Mój syn chce uczyć sie w policealnej szkole detektywów i pracowników ochrony mienia. Wykładane sa tam przedmioty prawnicze. Jakimi kwalifikacjami muszą sie legitymowac wykładowcy tych przedmiotów? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.3.29 0:0:0

Jak zmusic komornika

Wszystko jasne tylko mam jszcze jedno pytanie czy komornik ma obowiazek obliczania sobie wielkosci pozostalego zadluzenia do splaty czy np.bank mo obowiazek przekazywania komornikowi takiej wiadomosci. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.3.28 11:59:34

Odpowiedzialność zarząu spółki

Poszukuję PILNIE jak najwięcej materiałów dot. odpowiedzialności KARNEJ ZARZĄDU SPÓŁKI Z O.O.
(marta) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.3.28 0:0:0

Przerejestrowanie samochodu

Zmieniłam miejsce zamieszkania na inne województwo ale zameldowania stałego nie. Zameldowałam sie czasowo w nowym miejscu i zastanawiam sie czy mogę przerejestrować swój samochód zgodnie z miejscem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.3.28 0:0:0

Sąd dał termin następnej rozprawy za 4 miesiące, czy można to zmienić

Uczestniczę w sprawie o dział spadku.Pod koniec marca odbyła się pierwsza rozprawa a następną sąd wyznaczył na koniec lipca.Jestem bez środków do życia nie mogę się zameldować mimo, że w ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.3.27 0:0:0

Intercyza po ślubie

Możliwość darowizny już rozważałam, wiąze się to z kosztami aktu notarialnego, zmian w księdze wieczystej, itd. Rozważam też drugą możliwość: podpisuję intercyzę i kupuję mieszkanie (spłdzielcze ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.3.26 10:44:50

Zwrot kosztów leczenia

Uległem wypadkowi przy pracy. Czy mogę i na jakiej podstawie prawa ubiegać się od zakładu pracy zwrotu kosztów leczenia.
(Jurek) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.3.26 0:0:0

Umowa o dzieło - pytania

Witam serdecznie Po krotce postaram sie przedstawiac moj problem Wykonuje dla pewnej firmy projekty. Niestety z uwagi na niedostarczenie mi pozostalych niezbednych do wykonania dziela materialow nie jestem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.3.25 0:0:0

Spadek - rozprawa, podzial majatku

Ojciec dwojga obecnie juz pelnoletnich dzieci majacych rozne matki (z jedna byli malzenstwem, z druga nie tworzyli malzenstwa) zostawil po sobie mieszkanie. Mieszkanie to przypada dzieciom, kazdemu po ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.3.25 0:0:0

Wyjazd za granice

Mam dziecko z tzw. wolnego związku, dziecko zostało uznane przez dziecka ale przez ojca. Jednak przez ciążę i przez pierwsze 4 lata nie interesował sie dzieckiem. Alimenty były płacone różnie, ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2004.3.25 0:0:0

Odmowa zaplaty mandatu PKP

2 pytania: a)gdzie moge znalezc informacje na temat postepowania sadowego po odmowie przyjecia mandatu i mozliwosci apelacji od jego wyroku (jakie przepisy to reguluja?) b)czy 1)niewpisanie do mandatu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.3.25 0:0:0

Zaświadczenie o zarobkach przy wniesieniu pozwu o rzwód

normalny druk z zakładu pracy, grunt aby były odpowiednie podpisy i pieczątki zakładu pracy i osoby która zaświadczenie wydała ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.3.24 16:18:3

Prawo do dziecka małżonka

jeśli dziecko nie zostało przez ciebie prawnie przysposobione to jest twoim pasierbem, czyli nie masz wobec niego władzy ani praw rodzicielskich; jednak nie sądzę aby to cię ograniczało w chodzeniu ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.3.24 16:15:16

Oświadczenia majątkowe

Jakie są konsekwencje niezłożenia oświadczenia majątkowego przez emeryta ?
(janek) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.3.24 0:0:0

Dziedziczenie renty powypadkowej

Proszę o udzielenie mi odpowiedzi na nurtujący mnie problem.Z góry bardzo serdecznie dziekuję. Mój ojciec dostał rentę po wypadku w kopalni 19 lat temu. Renta ta wynosi obecnie około 1700 zł miesięcznie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.3.24 0:0:0

Chce sie zrzec swojej czesci spadku

Chcialabym zrzec sie na korzysc matki swojej czesci do majatku po ojcu. Jak to zrobic zeby matka poniosla z tego tytulu jak najnizsze koszty? (Nie ma podzialu majatku i raczej nie bedzie robiony-ze wzgledu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.3.24 0:0:0

Dowody w sądzie

chyba sąd się zoriętuje, że na pojednawczej nie potrafił podać powodów twojej winy a potem nagle mu się przypomniało jaka byłaś zła.Życzę powodzenia. ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2004.3.23 15:13:3

Czy mam prawo do adwokata z urzędu

Co za kretyn użył mojego nicka? Anca ma rację, nie masz dużych szans, ale próbować możesz. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2004.3.23 2:6:46

Urlop macierzyński a umowa o pracę

Jestem nauczycielem. Z moim pracodawcą podpisałam umowę na rok, tj. do końca sierpnia. Od lipca do około końca października będę na urlopie macierzyńskim. Pracodawca wyraził wolę zatrudnienia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.3.23 0:0:0

ZUS/odmowa spłaty zadłużenia w ratach

Jest dług, złożone dokumenty z prośbą o spłatę w ratach, wskazany współmałżonek z którego wynagrodzenia (stałego, umowa o pracę) można wyegzekwować należność i - odmowa... z powodu złej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.3.23 0:0:0

Powództwo przeciwegzekucyjne

Witaj Zizi Chcę wystąpić z powództwem przeciwegzekucyjnym (art 840 kpc) przeciwko tytułowi wykonawczemu z klauzulą, wystawionemu przez Urząd Skarbowy.Jako zarzut chcę przedstawić do potrącenia ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.3.22 21:36:56

Czy moge odmowic podpisania aktu oskarzenia?

Sprawa jest dla mnie bardzo nie mila i jednoczesnie stresujaca,poniewaz moj znajomy mial firme z ktorej ukradl pieniadze i jak prawo nakazuje teraz siedzi czekajac na sprawe.Istotnym dla mnie punktem jest ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2004.3.22 0:0:0

PROBLEMY ZE SKŁADAKAMI

SAMOCHODY ZŁOŻONE Z IMPORTOWANYCH CZĘŚCI . ZAREJESRTOWANY W WYDZIALE KOMUNIKACJI- A POTEM URZĄD CELNY WSZCZĘCIE I DOPŁATA- NSA . JAK WALCZYĆ ABY WYGRAĆ I ODZYSKĆ KASĘ ?
(ROBOCOP III) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.3.22 0:0:0

Pytanie o nagrodę

jeżeli chodzi o służbę wojskową nie jest wliczana do jubileuszy, czyli 38 lat pracy nagroda nie przysługuje. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2004.3.21 22:57:36

Ojciec i syn

Ojciec podstępnie zabrał mi syna i oddał go na wychowanie swoim rodzicom. Mnie nieumożliwiają kontaktu z synem , wręcz go izolują.Buntują przeciwko mnie, nawet nie dają syna do tel. Nie ma żadnego ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2004.3.21 0:0:0

Wlasnosc towaru

Witam, Pan Kowalski zaplacil firmie(od razu zanim dostal towar) "Kowalski dystrybucja" za towar + prowizja za uslugi firmy , "Kowalski dystrybucja"(firma "KD" kupila wtowar ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.3.21 0:0:0

Alimenty z renty?

Oboje z żoną pobieramy renty chorobowe, które w pewnej części zajęte są przez komornika w związku z długami, które posiadamy. W tej sytuacji nie jesteśmy w stanie udzielać żadnej pomocy materialnej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.3.21 0:0:0

Rozwod-pomocy

Nie przejmuj się tym co pisze ten pan samarytanin względem psychopaty. On chyba nie doznał znecania się i nie ma pojęcia co to znaczy być ponirzana i bita.Dziecko trzeba ratować , co ojciec alkocholik ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2004.3.20 18:23:59

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika