Forum prawne (strona 931)

Do Mikawi-rozwód

skoro oboje chcecie rozwodu, zgadzacie się aby był to rozwód bez orzekania o winie to... nie widzę problemu. Nie macie dzieci, więc odpada kwestia alimentów, ustalania kontaktów itp itd. Jedyną ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.1.19 13:44:29

Oswiadczenie notarialne w celu ugodowego podzialu majatku dorobkowego a rozne miasta zamieszkania...

Chcialabym zapytac o sprawe oswiadczenia notarialnego dotyczacego "ugodowego" podzialu majatku...Mieszkam obecnie w miejscowosci odleglej o 500 km od miejsca zamieszkania mojego bylego meza.Doszlismy ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2004.1.18 0:0:0

2004.1.17 19:14:36

Nie ma spadkobierców do mieszkania. Po jakim czasie przechodzi to na właśność Skarbu Państwa lub Gminy?

Zanim podejmie Pan jakiekolwiek kroki powinien Pan najpierw sprawdzić księgę wieczystą prowadzoną dla tej nieruchomości (o ile jest urządzona), aby upewnić się czy zmarła była ujawniona w tej ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.1.17 3:3:19

problemy notarialne

W listopadzie roku 2003 we Wroclawiu zostal podpisany dokument, akt wlasnosci, pomiedzy obywatelami: USA i Polski.Obywatel USA na stale zamieszkuje w NY State,obywatel Polski we Wroclawiu.Dokument ( Deed) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.1.17 0:0:0

sp zoo sprzedaz

czy jest możliwość sprzedania sp zoo . Spolka nia pracowała jest czysta bez obciązen. Jesli mozna sprzedac to za ile?
(kzalozyk) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.1.17 0:0:0

Rozwód, co jak...

Czy mogłabyś napisać czy już jesteś po rozwodzie, czy nadal w tym tkwisz? Mam podobną sytuację i chciałabym wiedzieć co na to sąd. ... Zobacz wątek

10 odpowiedzi

2004.1.16 12:52:45

Mandat PKP

Możesz to zrobić samodzielnie bez niczyjej pomocy. 1) Wpisz w wyszukiwarce internetowej hasło: "kalkulator odsetkowy" 2) Kliknij na pierwszą lepszą stronę 3) W kalkulatorze wybierz obliczanie odsetek ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.1.16 3:58:18

DAROWIZNA SPRZED LAT

Właściwie możecie sobie z tatą pogratulować wykołowaliście Urząd Skarbowy. Obowiązek podatkowy uległ juz dawno temu przedawnieniu.
Pewne wątpliwość może tutaj jednak nasuwać przepis art. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.1.16 3:28:46

pieniadze na szkole

Mam znajomego ktory studiuje.jego rodzice mieszkaja razem.ojciec ma kupe kasy ale odmawia pomocy finansowej synowi ktory nie ma pieniedzy na to aby studiowac.Ostatnio kolega(nie ma dobrych ukladow z ojcem)zaczal ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.1.15 9:50:51

Czy można wynajac adwokata do zlozenia wniosku o rozwod?

Niuska,nie zgodze sie z Toba..ja zostalam zwolniona z kosztow na wstepie sprawy..tylko aby tak sie stalo zlozylam wraz z pozwem wniosek o zwolnienie z kosztow sadowych a Pani Sedzia po rozpatzreniu go ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2004.1.14 22:58:51

rozwod a prawa rodzicelskie

Jeżeli dobrze sprawujesz rolę ojca mogą jedynie ograniczyć Ci prawa co do współdecydowania o wyborze szkoły, leczenia i miejsca zamieszkania dziecka. Kontaktów z córka matka nie może Ci ograniczać. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.1.14 11:58:6

Nietrzeźwy aktualny mąż

0,48 - miligramów, czy promili? Bo od tego zależą "scenariusze". ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.1.14 8:56:29

Zażalenie na postanowienie sądu

czy tyczy się to też tematyki własności mieszkania? a w zasadzie infomacji odnośnie zwrotu z podatku za kupno mieszkania własnościowego. jeśli mieszkanie zostało kupione w 1998 roku i przez 5 ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2004.1.14 8:17:37

Jak uchronic dzieci przed utrata ojca!

Powiem ci, jak to wygląda teoretycznie. Powinieneś się zgłosić do kuratora sądowego i przedstawić mu/jej swój problem - będziesz miał podkład do ewentualnego dalszego postępowania. Następnie ... Zobacz wątek

15 odpowiedzi

2004.1.14 0:27:23

Nagrody jubileuszowe

Jakie obowiązują zasady wypłacania nagród jubileuszowych w spółkach z o.o. Bardzo proszę o pomoc i ewentualne podanie gdzie tych przepisów szukać ?
(szbyszko) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.1.14 0:0:0

Nadzór pedagogiczny

zatrudnienie na stanowisku wizytatora , czy to jest służba cywilna , nawiązanie i rozwiązanie stosunku pracy
(andi) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.1.14 0:0:0

Małżenstwo a mieszkanie

jak sam piszesz ...wspolwlasnosc..czyli sam sobie odpowiedziales na zadane pytanie..Pozatym nie napisales jak dlugo byliscie malzenstwem bo jak pewnie sie orientujesz tzw.podzial pol na pol nastepuje ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.1.13 16:46:52

Rozwod-koszmar

Ryba..Bylam w bardzo podobnej sytuacji i powiem Ci szczerze iz ulegloscia nic nie zdzialasz.Wierze Ci ze ani psychicznie ani fizycznie nie masz juz sily ale czlowiek to takie "bydlatko" :) ktore jednak ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.1.13 15:11:48

czy powinienem pokrywać jakieś koszty

po zakupie samochodu z komisu przejechałem nim 18km rozleciał się silnik czy powinienem pokrywać jakieś koszty w związku z tym zdarzeniem jeśli nie to co mam zrobić jeśli właściciel nie będzie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.1.13 0:0:0

Mąż wziął pożyczkę bez mojej zgody !

niestety jeżeli nie macie rozdzielności majątkowej to jeżeli twój mąż nie będzie mógł spłacić pożyczki ty będziesz musiała się tym zająć, podobnie gdybyście wzieli rozwód to także ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.1.12 17:25:19

POMOZCIE przyszlej mamie!

zus wyplaca pracodawce a zasilek dla samotnej matki od maja bedzie przyslogiwal pracujacej i bezrobotnej matce.powodzenia ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.1.12 9:41:25

Zwrot opłaty za nie wykonaną usługę

Umówiłam się z adwokatem, że będzie reprezentował mnie w sądzie na sprawie rozwodowej, a teraz chcę zrezygnować z jego usług, czy mam prawo domagać się zwrotu części opłaty, jaką otrzymał ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.1.12 0:0:0

Odzkodowanie od ZUS

Witam, prosze o informacje w jaki sposob (i czy w ogole mozna) domagac sie odszkodowania za zlamanie nogi na schodach do ZUS. Czy kwote odszkodowania ustala sie dowolnie czy reguluja to jakies przepisy? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.1.12 0:0:0

Gdzie można szukac pomocy

Sprawa pewnie znana wielu osobom. zakup nowego mieszkania u developera. po zasiedelniu okazuje się ze lokal jest wadliwie wykonany. Brak szczelności akustycznej ścian. Gdzie mozna szukać pomocy gdy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.1.11 0:0:0

Czy można zerwać umowę najmu

Bardzo proszę o pomoc w nastepujacej sprawie. Razem z mężem posiadamy dom usługowo mieszkalny (parter i pietro została przeznaczona na wynajem, poddasze na mieszkanie) Od momentu wykończenia mieszkania ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.1.10 0:0:0

Wznowienie Postępowania Sądowego

W jakich dokumentach można poszukać wzór wnowienia postępowania do sądu ubezpieczeń społecznych na prawomocny wyrok w/w sądu.
( marian47) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.1.10 0:0:0

Ekwiwalent za dzień wolny od pracy

W dniu 1 listopada tj.dniu ustawowo wolnym od pracy nasza firma pracowała.wiec pracodawca powinien wypłaćic ekwiwalent pieniężny lub za ten dzień udzielić dnia urlopu nasz pracodawca udzielił dnia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.1.9 0:0:0

Zmiana warunków pracy -płacy

od 19.02.2002r do 19.02 2007r posiadam umowe na 1/2 etatu,lecz od 01.04.2002r dostałam zmiane umowy na cały etat do 31.12.2003r w chwili obecnej jestem w ciąży i od 04.12.2003r przebywam na zwolnieniu ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.1.8 20:51:50

DŁUGI A ROZDZIELNOŚĆ

Była dokładnie w takiej samej sytuacji przeprowadziliśmy rozdzielność majątkową i nie płacę za niego żadnych zobowiązań zrób to jak najszybciej kiedyś słyszałam od jakiegoś znajomego że ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.1.8 14:11:35

SAMOCHÓD Z KOMISU

Mój ojciec chce kupić auto z komisu, kóry jest przy salonie Daewoo. Zostawił już zaliczkę, złożył swoje dokumenty, komis dał mu kartę wozu i tablicę rejestracyjną i okazało się, że 3 letni ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.1.8 0:0:0

ile gotówki mogę dostać za fakturę

W jakiej wysokości mogę odebrać gotówkę od klienta za towar. Od jakiej kwoty musi być regulawana płztność przelewem?
(d d) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.1.8 0:0:0

Sp. z o o. KIEDY ODPOWIADAJA WSPOLNICY??

Dziekuje bardzo za odpowiedz. Bozenna ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.1.7 22:52:12

??? PROBLEM Z BADANIAMI DNA

Sprobuj w prywatnych laboratoriach. Mi kumpel opowiadal o firmie co sie nazywala test DNA czy jakos tak. Podobniez sa profesjonalni i maja jakies wypasione kontrole wewnetrzne. Sa tez na pewno inne firmy ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.1.7 16:52:50

Postanowienie sadoaw

Sąd w swoim postanowieniu powołał się na fakt, który nigdy nie został przedstawiony przez strony oraz świadków w całym procesie sądowym. Sąd mógł ten fakt poznać tylko w prywatnej rozmowie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.1.7 0:0:0

Bezwzgledność prawa polskiego(spłacanie podżyrowanych kredytów)

Może warto złożyć pozew przeciwko kredytobiorcom już teraz podstawą byłby wyrok sądowy dla twojej mamy, komornik mógłby zająć majątek kredytobiorców i w ten sposób odzyskałybyście choć ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.1.6 12:1:3

Rozdzielność (rozdzielczość) majątkowa - wszysto

Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego na temat rozdzielności (rozdzielczości) majatkowej. Interesuje mnie przede wszystkim rozdzielność w małżeństwie i jak to jest jeśli jedno z małżonków ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2004.1.6 0:0:0

Kto moze pomoc mi w odp na takie pytanie??

Jaki jest wyjatek odpw. za zobowiazania wspólników przy sp.z o o?? Kiedy i za jakie zobowiazania osobiscie odpw osobiscie wspolnicy??
(Bozenna) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.1.6 0:0:0

Odpowiedzilność członków zarządu za zobowiązania spólki

Czy mamy do czynienia z bezskutecznością, gdy postępowanie nie zostało przeprowadzone prawidłowo lub na żądanie wierzyciela nie zajęto wszystkich ruchomości,lecz tylko przez niego ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2004.1.5 23:21:56

Premia gwarancyjna na zakup garazu??

Czy mozna wykorzystac premie gwarancyjna z ksiazeczki mieszkaniowej na zakup garazu??
(adam_m1) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.1.5 0:0:0

CZY ZA NIE ZAPŁACENIE GRZYWNY I KOSZTOW MOGE ISC SIEDZIEC?

Możesz - art.75 par.2 kk i masz obowiązek zawiadomić kuratora - art.169 par.3 kkw. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2004.1.4 16:52:27

DOWODY ??????

Marku - dzięki, że przeczytałeś i podpowiedziałeś. Mam nadzieję, że mi się uda - o czym Cię powiadomię. Na razie czekam na pisemne uzasadnienie. Pozdrawiam serdecznie ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.1.4 15:55:51

Słowna obraza publiczna

Czy wysłanie obrazliwego smsa , bez grózb , może mieć skutki prawne? Mam na myśli tak w praktyce. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.1.4 15:43:48

Odprawa pośmiertna

Po śmierci brata jego dorosły uczący się syn z pierwszego małżeństwa dostał 1/2 odprawy pośmiertnej z zakładu pracy brata i zrzekł się spadku. Pozostał po bracie nieduży dług zaciągnięty ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.1.4 0:0:0

Zawieszona działalność gospodarcza a podpisanie umowy o dzieło

Witam serdecznie. Mam pytanie - od maja mam zawieszoną działalność gospodarczą i chciałbym nawiązać umowę o działo - Czy mogę to zrobić - oczywiście nie z tytułu zawieszonej działaności, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2004.1.4 0:0:0

Czy komornik wejdzie mi na pensje jak zapłacę mniej alimentów?

Jeżeli będziesz płacił tylko połowę alimentów, wówczas żona napewno skieruje sprawe do komornika, który może max. zająć 60 % poborów. W Twoim przypadku wystarczy, że zajmie 400 zł + ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2004.1.3 17:25:16

Rozdzielnosc majatkowa

Wiec tak jestesmy juz pare lat po slubie i chcielismy miec rozdzielbnosc majatkowa jak przeprowadzic ta sprawe dodam ze oboje tego chcemy
(vani) ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2004.1.1 0:0:0

Jak sprzedac udziały w spółce z o.o.?

W pierwszej kolejności należy zapoznać się z treścią umowy Spółki w zakresie zasad zbywania w niej udziałów.
W mojej Spółce jest to tak szczegółowo przedstawione, że aż strach się ich ... Zobacz wątek

7 odpowiedzi

2003.12.31 12:2:17

Zabranie wladzy rodzicielskiej w zwiazku nie formalnym

dzieki za odpowiedz. Wlasciwym dla mnie sadem jest sad w Polsce poniewaz ja i moje dziecko jestesmy zameldowani w Polsce mimo iz na stale mieszkamy w Niemiec. Twoja odpowiedz nie jest za bardzo pocieszajaca. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2003.12.31 11:29:32

Reklmacja sprzetu komputerowego

Nie rozumiem. Skoro kupiłes płytę w maju to powinna miec min 2 lata gwarancji, jesli była kupowana w Pronoxie to powinna byc wymieniona, chyba że pronox nie ma umowy gwarancyjnej z ich dostawcą, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2003.12.29 22:28:9

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika