BADANIA DNA

Odpowiedzi w temacie (0)

Magdallena75

8.6.2019

Witam. Od roku czasu toczy się sprawa o zaprzeczenie ojcostwa z powództwa prokuratury przeciwko mojemu bratu, mojego byłej zonie i jego domniemanemu synowi. W chwili, kiedy syn miał 17 lat okazało się, że nie jest on biologicznym dzieckiem mojego brata- pierwsze badania DNA. Wtedy już od kilku lat brat był po rozwodzie z żoną. Z inicjatywy syna zostały zrobione kolejne badania, kiedy osiągnął wiek 18 lat, wtedy też obaj zdecydowali się wystąpić do prokuratury o zaprzeczenie ojcostwa- chłopiec sam chciał tym zmusić matkę do powiedzenia prawdy na temat jego biologicznego ojca. Niestety do chwili obecnej najprawdopodobniej tej prawdy nie zna, a matka nadal wypiera się jakoby nie był on biologicznym dzieckiem brata. Oczywiście brat cały czas płaci alimenty. Do tego matka chłopca załatwiła mu zaświadczenie o niepełnosprawności umysłowej- co oczywiście nie jest prawdą. Po olbrzymiej batalii sądowej i przekabaceniu syna przez matkę sąd wyznaczył termin badań DNA. Jednak badania te mają zostać przeprowadzone w mieście w którym urzęduje adwokat z pełnomocnictwa matki i syna. Został również ustalony dogodny dla matki i syna termin badań w Zakładzie Medycyny Sądowej po konsultacji adwokata matki z biegłym sądowym. Mamy olbrzymie obawy, że mimo wykonania dwóch badań DNA z wynikiem zaprzeczającym ojcostwo brata te kolejne mogą być sfałszowane i zmataczone. Obawy te uważamy za zasadne, gdyż kilka lat temu sprawa o alimenty syna powinna się toczyć w mieście zamieszkania brata a adwokat matki zrobił wszystko, żeby odbyła się w mieście w którym teraz mają być przeprowadzone badania DNA. Podczas tamtej sprawy sąd bez żadnych podstaw zostały podwyższone i tak już wysokie alimenty. Jeśli tylko badania zostaną sfałszowane to matka domniemanego syna zrobi wszystko, żeby płacił on na niego alimenty do końca życia. Proszę o pomoc w imieniu brata, swoim i całej naszej rodziny, bo wszyscy jesteśmy już bezsilni wobec tej niesprawiedliwości. Moje pytanie brzmi: Czy jest możliwość wniesienia prośby do sądu o zmianę miejsca przeprowadzenia badań DNA? Również prośby, aby odbyły się one w dogodnym dla domniemanego syna terminie?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 17.1.2019

  Zmiany dla przebywających na zwolnieniach lekarskich

  Z dniem 1 stycznia 2019 r. na ubezpieczonych nałożony został obowiązek informowania o miejscu pobytu w czasie przebywania na zwolnieniu lekarskim. Nastąpiły również zmiany w zasadach zawiadamiania (...)

 • 13.3.2019

  Jak długo pobieramy emerytury?

  Polacy żyją coraz dłużej, co oznacza, że coraz dłużej pobierają emerytury.

 • 8.12.2004

  Obowiązek przeprowadzenia badań lekarskich pracowników

  Zdrowie pracowników jest dobrem nadrzędnym w całym prawie pracy. Dlatego też rozpoczęcie pracy poprzedza obowiązkowe badanie lekarskie. W trakcie trwania stosunku pracy badania te powinny być (...)

 • 20.9.2017

  Czym zajmie się Komisja Nadzoru Audytowego?

  Komisja Nadzoru Audytowego (KNA) będzie realizować nowe zadania w zakresie nadzoru nad firmami audytorskimi. Zgodnie z wymogami Unii Europejskiej KNA przejęła niektóre zadania realizowane (...)

 • 18.3.2019

  Spada liczba osób bezdomnych w Polsce

  W połowie lutego już po raz piąty przeprowadzono Ogólnopolskie badanie liczby osób bezdomnych. Pracownicy ośrodków pomocy społecznej, organizacji pozarządowych, wolontariusze, (...)