Bardzo proszę o pomoc w sprawie...

Odpowiedzi w temacie (2)

antek21

5.1.2012

Od 25 lat zamieszkujemy dom który został przyznany tacie przez zakład pracy.Regularnie płacimy comiesięczny czynsz.Od ponad roku tata jest bez pracy,ponieważ został zwolniony przez ów zakład będąc na chorobowym .Obecnie pozostaje bez żadnych świadczeń,tzn.bez zasiłku bez dosłownie niczego,ma raptem 200 zł zapomogi z gminy, stara się o rentę bo przez okres 25 lat pracy w tym zakładzie bardzo podupadł na zdrowiu! A teraz najlepsze: Ponieważ umowa na wynajem kończy się 31 stycznia,Zakład pracy wystąpił o przetarg na zamieszkany przez nas dom.Od 1-go stycznia podniósł czynsz o 100%. Chcą się nas po prostu pozbyć z tego mieszkania! Czy w zaistniałej sytuacji grozi nam eksmisja? Czy przysługuje nam jakikolwiek lokal zastępczy w momencie gdybyśmy przegrali przetarg? Mam młodszego brata który się jeszcze uczy:/ Będę bardzo wdzięczny za jakakolwiek pomoc

Nie znalazłeś odpowiedzi?

antek21

2012-01-05 21:11:52

Chciałbym jeszcze zapytac czy istnieje mozliwosc wykupu tego mieszkania,jest to leśniczówka i znajduje sie w parku narodowym.

Przemek

2018-03-27 11:54:33

Witam mam pytanie staram się z żoną i 5dzieci o mieszkanie z urzędu miasta od 12lat i cisza pani naczelnik cały czas wspomina że rodzice dostali mieszkanie i nie wiemy już co mamy z tym zrobic

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 1.10.2018

  Kryterium dochodowe 2018 - Kryteria dochodowe w pomocy społecznej od 1 października 2018 r.

  Rada Ministrów zaproponowała podwyżkę kryteriów dochodowych uprawniających do świadczeń z pomocy społecznej.

 • 1.12.2018

  VAT na leki weterynaryjne nie wzrośnie

  Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że nie zgodzi się na podwyżkę VAT na leki weterynaryjne. Pozytywnie odniósł się zaś do planów obniżenia VAT na chleb i na niektóre artykuły (...)

 • 26.2.2019

  Większa pomoc de minimis w rolnictwie

  Z 15000 euro do 20000 euro w okresie trzech lat podatkowych zwiększona została pomoc de minimis dla jednego przedsiębiorstwa prowadzącego działalność w zakresie produkcji podstawowej produktów (...)

 • 7.5.2014

  Czy wiesz, ile kosztuje pomoc prawnika?

  - Kiedy idziemy do lekarza? - Kiedy coś nas boli bądź jesteśmy chorzy. - Kiedy idziemy do prawnika? - Kiedy nie da się już nic zrobić w sprawie, termin na złożenie pisma czy podpisania ogromnej (...)

 • 6.11.2018

  Duża pomoc dla ofiar przestępstw

  Do setek tysięcy Polaków pokrzywdzonych przestępstwem trafi pomoc na niespotykaną do tej pory skalę. Dzięki wielkiemu programowi Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister (...)