e-prawnik.pl Porady prawne

bezpłatna umowa zlecenie a US

Odpowiedzi w temacie ()

luckoski

5.9.2009

Czy należy zgłaszać do US umowę zlecenie jeżeli jest ona bezpłatna i zawarta między małżonkami? Jeżeli tak to w jakim czasie to zrobić? Z góry dziękuję za odpowiedź?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

adiuto

2009-09-13 08:50:17

Nie trzeba. Należy koniecznie pamiętać o zapisaniu w umowie że jest ona nieodpłatna. A tak na marginesie co to za zlecenie (żona prowadzi DG?) no bo chyba nie chodzi o trzepanie dywanu.

luckoski

2009-09-15 20:11:58

Prowadzę razem z żoną DG ale tylko małżonka jest w papierach a ja się staram o pracę w sądzie i napisałem sobie taką nieodpłatną umowę dla uwierzytelnienia doświadczenia zawodowego. Zlecenie jest na prowadzenie różnych spraw przedsiębiorstwa. W sumie bzdura ale wolę się upewnić aby nie mieć kłopotów. Dziękuję za odpowiedź.

adiuto

2009-09-24 16:49:41

Powodzenia z tym sądem. >>>

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

  • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. ALE PONOC TRZEBA PRZEPRACOWAC (...) czytaj dalej»

  • Umowa zlecenie a urlop Przez 3 miesiące odbywałam bezpłatną praktykę, teraz jestem zatrudniona na umowę zlecenie na cały etat. Studiuję zaocznie. Czy przysługuje mi urlop i jeśli tak to w jakim (...) czytaj dalej»

  • Umowa zlecenie-co trace Jestem zatrudniony w firmie ktora umika jak ognia zawierania umow stalych o prace.Wiec jestem zatrudniany na odnawialnych co miesiac umowach zleceniach.Pracodawca czasami skraca (...) czytaj dalej»

  • Umowa o dzieło. Czy wysyłając CV mogę zgodzić się już na podpisanie umowy ? Rozsyłałem CV by znaleźć jakąś prace na wakacje. No i łapałem się każdej oferty w mojej okolicy. Wysłąłem (...) czytaj dalej»

  • zadłużenie PLUS windykacja "Raport" Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później zadzwoniła (...) czytaj dalej»