Były chce zabrać dziecko.

Odpowiedzi w temacie (0)

paula1987

3.7.2017

Witam, pilnie poszukuję odpowiedzi na moje troski. Mam z byłym już partnerem 2,5 miesięczną córkę. Rozstalismy się na dniach, a wcześniej zostawiłam dom rodzinny i wyjechałam do niego prawie 500km. Teraz chce wrócić w swoje strony, gdyż tu nie mam nikogo i bardzo mi ciężko. Niestety ojciec dziecka powiedział, że zrobi wszystko by odebrać mi córkę i on nie wyraża zgody na jej wyjazd tak daleko. Tak więc moje pytanie brzmi czy mam się czego obawiać? Czy może mi ją zabrać? Faktem jest że kiedyś lubiłam wyjścia i nie stronilam szczególnie od alkoholu. Ale teraz od roku nie miałam go w ustach, palenie też dawno rzuciłam (jeszcze przed ciążą). On ma mieszkanie własne (tzn kredyt) a ja niestety nie. Panicznie boję się odejść, ale on wykańcza i poniza mnie psychicznie i nie chcę mieszkać tak daleko od osób u których mam wsparcie.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 25.3.2015

  Urlop macierzyński - Najważniejsze informacje o urlopie macierzyńskim

  W ostatnim czasie weszło w życie wiele nowelizacji prawa pracy, regulujących na nowych zasadach uprawnienia zawiązane z macierzyństwem przysługujące pracownikom. Wydłużono okresy pozostawania (...)

 • 1.2.2010

  Zmiana nazwiska lub imienia - Jak zmienić nazwisko?

  Z pewnością nikt nie chciałby mieć nazwiska, którego brzmienie wywołuje drwiące uśmiechy wśród znajomych. Niestety zdarza się dość często, że czyjeś nazwisko lub imię może (...)

 • 19.5.2016

  Urlop ojcowski - Kiedy przysługuje urlop ojcowski i w jakim wymiarze?

  Pracownicy – ojcowie, mogą korzystać z urlopu ojcowskiego od 2010 roku. Instytucja ta została wprowadzona do Kodeksu pracy ustawą z dnia 6 grudnia 2008 roku o zmianie ustawy - Kodeks pracy oraz (...)

 • 14.11.2012

  Podatek dochodowy od osób fizycznych w 2013 r.

  W dniu 11 listopada 2012 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej podpisał uchwaloną przez Sejm w dniu 24 października 2012 r. ustawę o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. (...)

 • 12.11.2012

  Urlop wychowawczy - zasady przyznawania

  Pracownicy przysługuje urlop macierzyński w wysokości od 20 tygodni w przypadku urodzenia jednego dziecka przy jednym porodzie i 31 tygodni w przypadku urodzenia dwojga dzieci przy jednym porodzie, (...)