Forum prawne

Co sądzicie na temat takiego uzasadnienia wyroku

co sadzicie o takim uzasadnieniu wyroku jak poniżej. Osobiście nie mam czasu aby się w to bawić dalej. Jednak prawo widać że jest po jednej stronie:
"
Na ulicy xxxx ustawione są znaki drogowe D-19 "postój taksówek" i D20 "koniec postoju taksówek", stanowiące o początku i końcu postoju taksówek. Znaki ustawione są po prawej stronie jezdni. Zasady oznakowania miejsca przeznaczonego na postój taksówek określa pkt. 5.2.19 załącznika nr 1 do Dziennika Ustaw nr 220, poz 2181 z dnia 23.12.2003r. zatytułowanego "szczegółowe warunki techniczne dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunki ich umieszczania na drogach". Przepisy te stanowią, iż znaki D-19 i D19a powinny być wykonane jako dwustronne. W omawianej lokalizacji projektant drogi i zarządca ruchu na drodze zdecydowali o zastosowaniu jednostronnego znaku D-19 uznając, iż takie rozwiązanie nie powinno mieć wpływu na organizację ruchu, gdyż omawiany znak umieszczony w przeciwną stronę do kierunku najazdu ( dwustronny ), może mieć znaczenie jedynie dla pieszych, którzy poszukują postoju taksówek. ( pismo ZDiT k.45, zeznania świadka M. P. k. 37 )

"

po pierwsze - dla mnie irracjonalne jest wytłumaczenie że dwustronność znaku jest istotna jedynie dla pieszych. A co jakby był żadnostronny?

po drugie - dziwi mnie to że z zeznań świadka M.P ( strażnik miejski ) wynika że zarządca drogi tak postanowił umieścić znak na tej drodze. Ja nie słyszałam takich słów gdy zeznawał ponadto w chwili zatrzymania ten strażnik nie znał takich wymogów co do dwustronności znaku. Powiedział tylko tylko że znaki powinny byc dwustronne ale nie muszą - słowo klucz.



2016.11.17 8:49:6

Odpowiedzi w temacie: Co sądzicie na temat takiego uzasadnienia wyroku (1)

Sąd przychylił się do opinii Zarządcy drogi który zadecydował że dwustronność tabliczki jest istotna jedynie dla pieszych.
Ja uważam, że nie stanełabym na miejscu postoju dla taxówek gdyby ten znak był dwustronny. Zjeżdżając z przeciwnego pasa ruchu znak postoju taxi dla mnie był niewidoczny, co spowodowało opisywane skutki. Nie jest dla mnie też tłumaczeniem że powinnam zapoznać się ze znakami po przeciwnej stronie - bo gdyby znak był dwustronny to nie doszło by w ogóle do zaistniałej sytuacji.

Ponadto jeśli zarządca drogi uznał ze znaki postoju taxówek są dla pieszych to powinien w takim razie dla kierowców umieścić znaki zakazu postoju wraz ze strałkami.
Prosze o informację, czy jest sens wnosić apelacje i powoływać się na moje powyższe spostrzeżenia?

dostałam mamndat w wysokości 100zł i nie jest to dla mnie problem. Po prostu chcę aby ten postój taxi był prawidłowo oznakowany gdyż masa kierowców daje się w te sidła złapać a straż miejsca ma łatwy zarobek.

2016.11.20 14:20:12

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika