Co się znajduje w dziale trzecim Księci Wieczystej

Odpowiedzi w temacie (1)

-

28.4.2003

Czy w dziale III k.w. są inni wierzyciele oprócz sukcesorów, np. osoby otrzymujące zachowek od spadkobiercy testamentowego ? Czy te zobowiązania spadkobiercy dotyczące osób dla których należy się zachowek muszą być ujęte w tym dziale k.w. ?
(maxd)

Nie znalazłeś odpowiedzi?

1984

2004-02-05 17:34:32

czego nie zamieścisz tego nie będzie

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 10.8.2011

  Księgi wieczyste - założenie i wpis do księgi wieczystej

  Założenie księgi wieczystej następuje na wniosek osoby uprawnionej. W wyjątkowych sytuacjach założenie księgi wieczystej może nastąpić z urzędu np. po otrzymaniu przez sąd zawiadomienia o (...)

 • 14.9.2014

  Hipoteka przymusowa - czym jest i jak ją ustanowić?

  W obrocie gospodarczym nierzadko spotyka się nieuczciwych kontrahentów. Dlatego też popularnym i skutecznym sposobem na zabezpieczenie swoich interesów jest stosowanie stworzonych ku temu (...)

 • 24.2.2018

  Jak korzystać z internetowej przeglądarki ksiąg wieczystych?

  Księgi wieczyste, zgodnie z art. 25[1] ust. 1 ustawy z dnia 6 lipca 1982 r. o księgach wieczystych i hipotece prowadzone są w systemie teleinformatycznym. Od 2003 r. trwa proces przenoszenia (...)

 • 27.1.2016

  Kupujemy mieszkanie - u notariusza

  Wizyta u notariusza to ostatni etap procedury zakupu mieszkania i etap konieczny - przeniesienie własności nieruchomości bez zachowania formy aktu notarialnego jest nieważne. Przy dokonywaniu czynności (...)

 • 16.7.2017

  Co grozi za pomawianie przedsiębiorstwa?

  Kto rozpowszechnia nieprawdziwe lub wprowadzające w błąd wiadomości o przedsiębiorstwie, w szczególności o osobach kierujących przedsiębiorstwem, wytwarzanych towarach, świadczonych usługach (...)