e-prawnik.pl Porady prawne

gdzie mam się udać dążąc ku prawdzie?

Odpowiedzi w temacie ()

abc alimenty.pl

18.8.2010

Witam. [color=#FF0033][b][size=large]Jak, gdzie odwołać się ? gdzie mam się udać dążąc ku prawdzie?[/size][/b][/color] Powodem wniesienia pozwu było niedotrzymanie deklaracji przy rozliczeniu majątku "Jak trzeba będzie to pomogę" a gdy zwróciłam się o pomoc finansową mąż odmówił. Rozdzielność majątkowa której mąż chciał została podpisana notarialnie. Mąż się wyprowadził a rozliczenie notarialne dokonane było dokonane w późniejszym terminie. Chcąc uregulować swoją sytuację prawną wystąpiłam z pozwem o rozwód z winy męża.Na pierwszej rozprawie zmieniłam na separację z orzekaniem winy męża. Powodem zmiany było to, że dowiedziałam się po wniesieniu pozwu iż można uzyskać to co chcę (alimenty) również przez separację. Jestem katoliczką. Mąż w odpowiedzi na mój pozew wniósł o separację z mojej winy i zasądzenia kosztów wszelakich. Na pierwszej też rozprawie zmienił żądanie na rozwód z orzekaniem winy (mojej) To, że mąż mnie zdradzał podniosłam. (ja dowody miałam jasne). Moi świadkowie zeznali to ze słyszenia ode mnie a jeden ze świadków słyszał od swego współmałżonka że mąż ma kobietę. .Mąż zaprzeczał ,że (cyt.)" nie związał się z żadną kobietą." Natomiast podawał preparowane fakty na okoliczność mojej winy zarówno on jak też jego świadkowie (głównie zasłyszane od niego) i fakty niezaistniałe. Dużo trudu włożyłam aby przedstawić w sądzie dowody i świadków które zaprzeczały zarzutom. Sąd rozwiązał małżeństwo z winy obojga małżonków i oddalił koszty. Zasądził zwrot połowy kwoty za wniesiony przeze mnie pozew. Nie czuje się winną. Mąż jest adwokatem teraz ze względu na zdrowie które udokumentował nie może pracować zeznaje dokumentując lekarskim zaleceniem swój stan. Jest w spółce Kancelarii Radców Prawnych. Wiedziałam, że będzie bardzo trudno udowodnić mężowi winę. Mam umiarkowany stopień niepełmosprawności ze względu na ruch i parę schorzeń emeryturą 1056 zł i trochę pieniędzy z rozliczenia ( wzięłam tylko to co wniosłam do małżeństwa) Miałam adwokata i czułam, że nie była przygotowana do spraw. Mąż jest znany i lubiany w gronie prawników. Ma też szerokie znajomości. Wyrok został odczytany na sprawie 16.08.2010r. Faktem jest, że po udowodnieniu zdrady mężowi powiedziałam, że chcę separacji. (jedno z uzasadnień sądu)Musiałam dojść do siebie bo było to dla mnie szokiem. Mąż unikał rozmów i z powiedział, że z życia towarzyskiego nie zrezygnuje. Wyprowadził się (drugie z uzasadnień) nie zatrzymywałam męża. Jeszcze nie mam odpisu wyroku z uzasadnieniem i nie pamiętam co jeszcze w uzasadnieniu jest,

Nie znalazłeś odpowiedzi?

iza12014gmail.com alimenty.pl

2010-09-02 18:02:13

w naszym kraju prawdy nie dojdziesz,,,,,ręka rękę myje,,,,wiem coś na ten temat,,,,

abc alimenty.pl

2010-09-03 21:29:50

Izo dzięki za odzew. art 135 ok tylko, że mąż wykazał brak możliwości zarobkowych. Majątek jaki posiada ukrył we współwłasności z matką a możliwości zarobkowe w zaświadczeniach lekarskich. (renty jako poważnie chory nie bierze) utrzymuje się z 10% udziału w spółce sc Radców Prawnych (3500zł)

iza12014gmail.com alimenty.pl

2010-09-08 15:59:17

to te 3500 to jego dochód rozumiem? to wnieś o procentowe alimenty od tej kwoty ,to gorsze rozwiązanie ,bo raptem się okaże że on ma dochód 2% udziału albo że udziały są zbyt niskie itd itp,ale możesz o z 50 proc wnieść

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

  • Alimenty na dorosłe dziecko Dwa lata temu rozwiodłem się z żoną, płacę alimenty na nią i dwójkę dzieci. Na każdego po 500zl. Moja córka jest już pełnoletnia w tym roku pisała maturę, którą (...) czytaj dalej»

  • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam u (...) czytaj dalej»

  • Presco atakuje!!! co robić? Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" i sam nie wiem co mam (...) czytaj dalej»

  • Ograniczenie władzy rodzicielskiej Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy razem, ale (...) czytaj dalej»

  • Alimenty dla byłego współmałżonka Jestem po rozwodzie. Mój mąż został uznany winnym rozpadowi małżeństwa. Moja sytuacja finansowa uległa pogorszeniu. Chciałabym wystąpić o alimenty na swoją (...) czytaj dalej»