Forum prawne

Instalacja gazowa w mieszkaniu spóldzielczym

Witam serdecznie.
Mieszkam w mieszkanku spółdzielczym. Mieszkanko ma 37 m2. W tamtym roku zdecydowałem się na remont a dokładnie na wymianę pieca węglowego na ogrzewanie gazowe. Mieszkanie ma przyłącze gazowe, podłączony był junkers jednofunkcyjny do ogrzewania wody . Wiec chciałem go zastąpić piecem 2-funkcyjnym. Od spółdzielni dostałem zgodę, od gazowni warunki , zrobiłem opinie kominiarską oraz wykonałem projekt instalacji aby go złożyć w Starostwie Powiatowym w Będzinie. I tu zaczęły się moje problemy. Projekt został odrzucony ponieważ:
1. nie ma opisu energetycznego mieszkania !! (mieszkanie 37 m2)
2. Nie ma podpisu drugiego projektanta.

Konsultując się z moim projektantem stwierdził że taki projekt energetyczny wykonuje się ale nie przy przeróbkach przekraczających 10 % wartości budynku (tak go zrozumiałem) Powiedział mi że pierwszy się z czymś takim spotkał.

Czy Starostwo Powiatowe ma rację ?
Dodam że instalacja została wykonana .Zostały sprawdzona i działa bez problemu już prawie 9 miesięcy.

Z tego co słyszę to starostwo nie ma racji. A mnie się nie widzi płacić za następny projekt z projektem energetycznym.

Proszę o pomoc

2011.7.29 12:28:6

Odpowiedzi w temacie: Instalacja gazowa w mieszkaniu spóldzielczym (1)

Na fanaberie urzędnicze jest bardzo prosty sposób. Proszę wystąpić do Starostwa Powiatowego z pisemnym wnioskiem o podanie podstawy prawnej wymagań, które stawiają. Ja też robiłem instalację gazową w moim domu i wystarczył mi jeden projekt. Natomiast wtedy jeszcze nie funkcjonowały świadectwa energetyczne dla nieruchomości. Może coś się zmieniło w tym zakresie. Ale generalnie odpowiedź z Starostwa Powiatowego z podaniem podstawy prawnej będzie można skonsultować z kimś, kto się zna na tym. Natomiast Starostwo Powiatowe może całkowicie zmienić zdanie, jeśli będzie musiało uzasadnić swoje stanowisko. W kontaktach z urzędami można śmiało zakładać, że ma się do czynienia z niedouczonymi debilami zatrudnionymi po znajomości.

2011.7.30 10:56:53

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika