e-prawnik.pl Porady prawne

Instalacja gazowa w mieszkaniu spóldzielczym

Odpowiedzi w temacie ()

neuron81

29.7.2011

Witam serdecznie. Mieszkam w mieszkanku spółdzielczym. Mieszkanko ma 37 m2. W tamtym roku zdecydowałem się na remont a dokładnie na wymianę pieca węglowego na ogrzewanie gazowe. Mieszkanie ma przyłącze gazowe, podłączony był junkers jednofunkcyjny do ogrzewania wody . Wiec chciałem go zastąpić piecem 2-funkcyjnym. Od spółdzielni dostałem zgodę, od gazowni warunki , zrobiłem opinie kominiarską oraz wykonałem projekt instalacji aby go złożyć w Starostwie Powiatowym w Będzinie. I tu zaczęły się moje problemy. Projekt został odrzucony ponieważ: 1. nie ma opisu energetycznego mieszkania !! (mieszkanie 37 m2) 2. Nie ma podpisu drugiego projektanta. Konsultując się z moim projektantem stwierdził że taki projekt energetyczny wykonuje się ale nie przy przeróbkach przekraczających 10 % wartości budynku (tak go zrozumiałem) Powiedział mi że pierwszy się z czymś takim spotkał. Czy Starostwo Powiatowe ma rację ? Dodam że instalacja została wykonana .Zostały sprawdzona i działa bez problemu już prawie 9 miesięcy. Z tego co słyszę to starostwo nie ma racji. A mnie się nie widzi płacić za następny projekt z projektem energetycznym. Proszę o pomoc

Nie znalazłeś odpowiedzi?

mrozowskim

2011-07-30 10:56:53

Na fanaberie urzędnicze jest bardzo prosty sposób. Proszę wystąpić do Starostwa Powiatowego z pisemnym wnioskiem o podanie podstawy prawnej wymagań, które stawiają. Ja też robiłem instalację gazową w moim domu i wystarczył mi jeden projekt. Natomiast wtedy jeszcze nie funkcjonowały świadectwa energetyczne dla nieruchomości. Może coś się zmieniło w tym zakresie. Ale generalnie odpowiedź z Starostwa Powiatowego z podaniem podstawy prawnej będzie można skonsultować z kimś, kto się zna na tym. Natomiast Starostwo Powiatowe może całkowicie zmienić zdanie, jeśli będzie musiało uzasadnić swoje stanowisko. W kontaktach z urzędami można śmiało zakładać, że ma się do czynienia z niedouczonymi debilami zatrudnionymi po znajomości.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

  • wewnętrzna instalacja gazowa Witam ! Proszę o pomoc i podpowiedź - Czy wewnętrzna instalacja gazowa (od gazomierza do poszczególnych odbiorników gazu ) stanowi własność wraz z lokalem ? Czy jest (...) czytaj dalej»

  • Usunięcie gazu z łazienki i przedłużenie rury w kuchni Dzień dobry, pisze bo już mam mętlik w głowie i kompletnie nie wiem co w końcu powinnam robić. Sprawa dotyczy mieszkania w budynku wielorodzinnym (...) czytaj dalej»

  • brak gazu i ogrzewania Witam. Mam problem i proszę o poradę. Wynajmuję mieszkanie w kamienicy, w której jest właściciel. Płacę 400 zł. czynszu za 2 pokoje, kuchnię i malutką łazienkę. Zanim (...) czytaj dalej»

  • Wynajem mieszkania donos Witam. Sprawa wygląda tak wynająłem mieszkanie 02.02.2013 podpisując tak zwaną umowę smieciową. W dniu 10.03.2013 zaczadziłem się podczas kąpieli trafiłem do szpitala (...) czytaj dalej»

  • Inwestycje z funduszu remontowego Witam. Mam mieszkanie własnościowe w bloku, w którym znajduje się 6 mieszkań: 4 mieszkania są własnością Urzędu Miasta (mieszkania komunalne) a 2 są własnościowe. (...) czytaj dalej»