e-prawnik.pl Porady prawne

jakie powody do zmiany nazwiska?

Odpowiedzi w temacie ()

alicja9

25.7.2011

czy trzeba mieć jakieś konkretne powody do zmiany nazwiska? Chcę zmienić nazwisko na mojej matki, bo nie utrzymuje kontaktu z moim ojcem, czy to wystarczy?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

mikes1

2011-07-26 14:11:15

Wydaje mi się, że zmiana na nazwisko matki ze względu na brak kontaktu z ojcem jest wystarczającym powodem. Tylko należy we wniosku dokładnie opisać uzasadnienie.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

  • Potrzebuje rady! jak zmienić nazwisko?? Witam:) Mam problem ponieważ mam 17lat i bardzo chce zmienić nazwisko! ale nie bardzo wiem jak sie za to wszystko zabrać. Czy nowe nazwisko musi sie zaczynać (...) czytaj dalej»

  • Zmiana nazwiska Po slubie przyjelam nazwisko meza ale teraz chcialabym powrocic do nazwsika panianskiego. czy jest to mozliwe jesli nadal jestesmy malzenstwem? czy mam skladac wniosek w Urzedzie Stanu (...) czytaj dalej»

  • Zmiana nazwiska dziecka Mam nieślubne dziecko. Uznałem to dziecko lecz dziecko nosi nazwisko swej matki, bo tak zostało to ustalone. Jeśli matka dziecka wyjdzie za mąż to czy dziecko przybiera nazwisko (...) czytaj dalej»

  • Zmiana imienia Będe wdzięczna za informacje do kogo powinnan się zgłosic w sprawie zmiany swojego imienia. Czy to zakres prawa cywilnego? Czyli do prawnika zajmującego się pr. cywilnym? Chciałabym (...) czytaj dalej»

  • Nazwisko dziecka Witam! Dziewczyna ma dziecko z człowiekiem, z którym nie zawarła związku małżeńskiego. Mieszkają osobno, dziewczyna z rodzicami. Większe zaiteresowanie pociechą przejawia babcia (...) czytaj dalej»