e-prawnik.pl Porady prawne

Kupiłem mieszkanie(okazało się że z lokatorem)

Odpowiedzi w temacie (4)

-

27.10.2003

Co zrobić jak się pozbyć lokatora który jest zameldowany w moim mieszkaniu
(krzysztof)

Nie znalazłeś odpowiedzi?

prawnik

2003-11-02 11:34:20

Ale mieszka, czy tylko figuruje na papierze ? Kiedy ewentualnie się wyprowadził ? Ma jakiś tytuł prawny do tego mieszkania (np. umowa najmu, służebność itd.) ? prawnik@xl.wp.pl

DWa

2003-11-02 17:54:03

Miałem podobną sytuację, kupiłem mieszkanie, a po roku okazało się, że jest w nim jeszcze zameldowany jeden z byłych lokatorów. Złożyłem do UG wniosek o wymeldowanie lokatora. Przestawiłem sytuację: mieszkanie zastałem puste, nie było w nim żadnych rzeczy, nikt w nim nie przebywał, zameldowany nigdy się nie pokazał. Potem była wizyta dzielnicowego, który stwierdził, że ta osoba nie mieszka w moim lokalu, pisma z UG z zapytaniem czy wiem gdzie lokator przebywa, informacja z UG oposzukiwaniu tej osoby itd....Po dwóch miesiącach lokatorowi wyznaczono kuratora, odbyła się krótka rozprawa w sądzie i dostałem pismo o wymeldowaniu gościa. Przecież on faktycznie nie mieszkał tu już od kilku lat. Zyczę powodzenia i bez nerwów. Będzie OK.

_problem

2006-03-31 10:32:42

A co zrobic jak lokator mieszka?

david poznan

2007-07-12 11:19:49

to koniec,,,,,,mam taka sytuacje,jestem wlascicielem mieszkania.dostalem je od tescia ale z lokatorka ktora miala juz wyrok eksmisji,i komornika za nieplacenie. ale,,,,ma przyznany lokal socjalny(w poznaniu minimum oczekiwanie 10lat),,,nic nie mozna zrobic,sad wydal zakaz wstepu mojej osobie i innym do tego mieszkania!!!!baba jest nie do ruszenia!!!!!!!!!

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM