Forum prawne

MANDAT 1000 zł

Witam , z góry zaznaczam że jestem nowy na forum . Chciałbym opisać swoją historię z dnia dzisiejszego i poprosić o ewentualne porady co dalej zrobić.

No to zaczynamy ,

Dziś około godziny 18:30 wybrałem się na stacje paliw , niestety wjazd na nią nie jest najprostszy z możliwych . Trzeba objechać mały kawałek miasta ale to w całej histori nie jest najistotniejsze . Żeby skrócić sobie drogę pojechałem przez teren hotelu oraz marketu ( tereny prywatne ) . Niestety pech chciał że nasi dzielni stróże prawa są wszędzie tam gdzie nie są potrzebni . Panowie milicjanci ( Mercedesem Sprinterem ) zasłonili mi znak zakazu wyjazdu z marketu ( wiem że ten znak tam jest , i byłem na tyle bezczelny że na ich oczach wyjechałem z parkingu ) . Gdy tylko przekroczyłem znak panowie w długą za mną podjechali pod sam dystrybutor , kazali mi przygotować dokumenty , prawo jazdy , dowód rejestracyjny i oc . Z uwagi na to że mam plastikową tablice z przodu pojazdu nie przyznałem się że mam oc i dowód rejestracyjny . Pan policjant po dość ostrej wymianie zdań stwierdził że wypisze mi mandat karny w kwocie 1000 zł za jak to stwierdził zbiór wykroczeń , powiedziałem mu że chyba troszkę przegiął bo mandat za znak to 250 i 5 pkt oraz za każdy z dokumentów to po 50 zł , chwila namysłu ( i tak wiedziałem że go nie przyjmuje ) powiedziałem mu żeby wypisał mandat po , przyszedł z druczkiem zadowolony , uśmiechnięty , myślał że frajera znalazł i po kolejnej ostrej wymianie zdań wrócił do radiowozu i zaczął wypisywać skierowanie sprawy do sądu ( tam też mu niczego nie podpisałem ) .

Moje pytania to :

1 . Jeżeli nie przyjąłem mandatu to sprawa trafia do sądu i będzie to rozpatrywane zaocznie czy normalnie będę mógł przyjść się bronić ??

2 . Czy działa na moją korzyść w tym wypadku to że znak był zasłonięty przez radiowóz ??

3 . Czy jeżeli bez świadków i po cichu powiedziałem policjantowi że jest je***** kretynem i powinien rowy kopać a nie mundur nosić to grozi mi coś za to??

4 . Jeżeli policja jest na terenie prywatnym i ma miejsce na tym terenie "wykroczenie" to czy nie jest przypadkiem tak że raczej nie mogą nic zrobić??




Prosił bym o szybkie udzielenie mi odpowiedzi .

Z góry dziękuję Smile

2016.12.3 0:21:41

Odpowiedzi w temacie: MANDAT 1000 zł (4)

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika