Nagroda jubileuszowa a podwyżka

Odpowiedzi w temacie (1)

Zielonkawa

2.5.2019

Dzień dobry. W kwietniu nastąpiła podwyżka z nadpłatą począwszy od 1 stycznia. W marcu dostałam nagrodę jubileuszową za 25 lat pracy. Zatem mam pytanie czy nie powinnam dostać wyrównania nadpłaty do nagrody jubileuszowej w związku z podwyżką. Bardzo serdecznie dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie. Iwona

Nie znalazłeś odpowiedzi?

JPCompliance

2019-05-08 23:20:40

Szanowna Pani, w tym przypadku wyrównanie, o którym Pani pisze jest jak najbardziej zasadne. Podstawą do wypłaty wynagrodzenia jest uposażenie otrzymywane z tytułu umowy. Kwestia tego kiedy faktycznie wypłacono podwyżkę nie ma tak naprawdę znaczenia (istotny jest moment jej formalnego dokonania przez pracodawcę) W razie pytań odnośnie szczegółowych informacji lub sposobu wnioskowania o wyrównanie zapraszam do kontaktu: jpc.desk@gmail.com

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 13.6.2014

  Jak wysoki jest abonament RTV w innych krajach UE?

  W Polce czeka nas kolejna podwyżka w 2015. Od nowego roku będziemy płacili 232,20 zł rocznie. To dużo czy mało? Jak wygląda to w innych krajach UE?

 • 16.11.2017

  Młodzi lekarze uzyskali podwyżki

   Weszło w życie rozporządzenie Ministra Zdrowia, które reguluje wysokość miesięcznego wynagrodzenia lekarzy rezydentów. To oznacza, że wynagrodzenia młodych lekarzy wzrosną.

 • 23.8.2018

  Najniższa krajowa 2018 - ile wynosi najniższa krajowa brutto i netto?

  Wzrosła najniższa krajowa. Od 1 stycznia 2018 roku pracowników otrzymujących minimalne wynagrodzenie za pracę czeka podwyżka. Płaca minimalna wzrośnie wtedy do 2.100 złotych. To o 5% i jednocześnie (...)

 • 6.4.2012

  Przyrzeczenie publiczne

  Jest to jednostronne oświadczenie woli dłużnika, który w drodze ogłoszenia publicznego przyrzeka nagrodę za wykonanie oznaczonej czynności. Publiczność ogłoszenia oznacza, iż powinno ono (...)

 • 16.5.2019

  Zaniechanie poboru PIT

  Zaniechaniem poboru podatku dochodowego od osób fizycznych objęto dochody (przychody) z tytułu nagród za przyczynienie się do szybkiej likwidacji np. choroby afrykańskiego pomoru świń (...)