Niestawienie się POZWANEGO przed Sądem

Odpowiedzi w temacie (1)

BEATNGU

22.2.2010

Witam, Sytuacja jest taka: 1. Kilka lat (!) po umorzeniu świadczeń alimentacyjnych, pozwanemu zarzuca się niesłuszne pobieranie alimentów. 2. Pierwsza rozprawa miała miejsce i została odroczona "z terminem z urzędu" m.in. z powodu licznych braków dokumentacji. 3. Odpis sprawy został dostarczony pozwanemu przez Policję. Należy w tym miejscu wspomnieć, że zarzut jest błędny, niezasadny i nieprawdziwy. Jednym z zarządzeń Sądu jest ustalenie numerów przeszłych spraw i egzekucji, które POTWIERDZAJĄ niesłuszność zarzutu i "same się bronią" tzn. udowadniają zarówno zasadność pobierania alimentów jak i ich egzekucji - prawomocnym wyrokiem Sądu. Prawdopodobnie nastąpi kolejna rozprawa (w nieznanym jeszcze terminie) i tu 2 pytania: 1. Czy i jakiego typu karę/kary/konsekwencje może narzucić Sąd Rodzinny pozwanemu za niestawienie się na rozprawie? 2. Czy istnieje możliwość, że po zobaczeniu przeszłych wyroków, Sąd jeszcze w trakcie czasu odroczenia sam uzna zarzut za niedorzeczny i w ogóle już do żadnej dalszej rozprawy nie dojdzie? Z góry dziękuję za odpowiedź

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Lucy

2017-03-19 11:36:21

Witam! MM wstawić się w sądzie ale okoliczności powodują, że nie mam takiej możliwości. Sprawa ,, podobno'' dotyczy zamknięcia konta bankowego i uregulowanie płatności (trzy raty) po zmarłym 3 lata temu. Podobna jak twierdzi żona zmarłego nie mogła zamknąć konta i nie mam pojęcia czy spłaciła ostatnie raty. Czy moja obecność jest konieczna? Jeśli nie to jakie będą konsekwencje jeśli nie będę na rozprawie. Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 16.3.2017

  Kurator dla nieznanego z miejsca pobytu

  Wskazanie adresu zamieszkania pozwanego jest niezbędnym elementem pozwu. Jednakże przecież nie zawsze mamy możliwość wskazania tego adresu, z uwagi na okoliczność, iż go nie znamy i nie mamy możliwości (...)

 • 22.12.2009

  Kiedy wydanie wyroku zaocznego jest dopuszczalne i jak się od niego odwołać?

  Wyrok zaoczny przeważnie jest wyrokiem uwzględniającym powództwo, może jednak być także wyrokiem je oddalającym. Zaoczny charakter wyroku zależy od braku udziału pozwanego w postępowaniu. (...)

 • 5.10.2016

  Do którego sądu złożyć pozew o zapłatę?

  Dochodząc swojej należności, musimy oprócz zebrania odpowiednich dowodów, sformułować odpowiednie zapisy w pozwie. Jednym z najistotniejszych jego elementów, jest wskazanie Sądu (...)

 • 2.10.2012

  Czy wiesz co może być dowodem w Twojej sprawie (przed sądem cywilnym)?

  Wiedza o istnieniu niektórych rodzajów dowodów, jakie mogą być powoływane przed sądem jest dość powszechna. Któż z nas nie wie, iż można przed sądem przedstawiać dokumenty, powoływać świadków (...)

 • 2.8.2018

  Zmiana terminów przedawnienia roszczeń

  Chcąc dochodzić naszych roszczeń zawsze musimy pamiętać o terminach przedawnienia. Jest to istotne, albowiem upływ terminu przedawnienia, może spowodować wyłączenie możliwości dochodzenia przed (...)