obowiązek meldunkowy

Odpowiedzi w temacie (4)

laszlo-hi89

23.1.2012

Hej, mam pytanie. Wyprowadziłem się z rodzinnego domu, studjuje na drugim końcu polski. Teraz wynajmuje mieszkanie. Moi rodzice wymeldowali mnie w miedzyczasie z rodzinnego domu. Czy musze sie teraz zameldowac na tym mieszkaniu na którym mieszkam czy moge tylko np tu przyjmowac poczte jak na adresie korespondencyjnym. W dowodzie mam cał czas stary adres zameldowania. Radźcie;)

Nie znalazłeś odpowiedzi?

opok

2012-01-23 11:58:55

musi sie pan zamedlowac, jest taki obowiazek prawny.

marysia29

2012-01-23 13:01:00

Art. 10 pkt. 1 ustawy o ewidencji ludności i dowodach osobistych, nakazuje panu zameldowac sie jak najszybciej.

bozydar1

2012-01-23 14:40:12

no i zmiana dowodu pana czeka, inaczej jak sie ktos zorjentuje to bedzie problem za poslugiwanie sie nie waznym dokumentem.

giovana

2012-08-02 17:23:03

witam, mam taki problem i nie bardzo wiem jak to rozwiązać. Otóz postanowiłam sprzedac mieszkanie własnosciowe ponieważ zawsze marzyłam o zamieszkaniu w wiekszym miescie. W obecnym mieszkaniu jestem zameldowna ja i córka. Córka wynajmuje mieszkanie w miescie gdzie studiuje i jest to drugi koniec Polski. I teraz co moge zrobic poniewaz pieniazki ze sprzedazy chcialabym umiescic na lokacie bankowej na rok a w tym czasie wynajac sobie mieszkanie w tym miescie, do ktorego zamierzam wyjechac. Nie chce pochopnie kupowac mieszkania ale pomieszkac, porozgladac sie i wyszukac cos naprawde dla siebie dogodnego a tego nie da sie na odległosc. Co z meldunkiem w czasie gdy przez ten rok bede wynajmowac mieszkanie? Nie kazdy wlasciciel na to sie zgodzi a gdzies zameldowana byc musze. To samo córka. Z chwila sprzedazy mieszkania a nastapi ona do konca sierpnia musze juz wiedzic co powinnam zrobic i jak to wyglada od strony prawnej. Rodzicow juz nie mam, reszta rodziny zagranica wiec meldunek u nich odpada. Pozdrawiam i bardzo dziekuje za odpowiedz.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 6.9.2017

  Obowiązek meldunkowy pozostaje

  Pozostawiając obowiązek meldunkowy, zaproponowano istotne uproszczenia przy jego realizacji – od 1 stycznia 2018 r. przewidziano możliwość elektronicznego meldunku, czyli bez konieczności (...)

 • 11.8.2018

  Jak zameldować się w nowym miejscu przez Internet?

  Gdy ktoś postanowi zmienić miejsce zamieszkania, powinien pamiętać, że nie musi iść do urzędu, aby się wymeldować. Przez Internet może też zameldować się w nowym miejscu.

 • 19.5.2017

  Obowiązek meldunkowy obywateli polskich

  Obywatel polski przebywający na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej jest obowiązany wykonywać obowiązek meldunkowy określony w ustawie o ewidencji ludności. Obowiązek meldunkowy polega (...)

 • 3.8.2011

  Obowiązek meldunkowy

  Obowiązek meldunkowy jest obowiązkiem administracyjnym. Nie ma związku z prawem do nieruchomości, pod adresem której nastąpiło zameldowanie. Każda osoba powinna mieć jedno miejsce zameldowania (...)

 • 8.1.2018

  E-meldunek - czyli jak wypełnić obowiązek meldunkowy z domu?

  Zmieniasz miejsce zamieszkania? A może przyjechałeś lub wracasz z zagranicy i nie masz meldunku w Polsce? Pamiętaj, żeby się zameldować. Teraz to prostsze niż kiedykolwiek. Każdy, kto mieszka (...)