Ochrona Danych Osobowych a newsletter

Odpowiedzi w temacie (0)

jakub.kosla

6.12.2012

Mam pytanie do mądrzejszych od siebie dotyczące rejestracji bazy danych. Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś chętny do wyjaśnienia mi tej kwestii :-) Dwie sytuacje na jednej stronie www: 1. Formularz kontaktowy: użytkownik wypełnia pola "imię", "e-mail" oraz "treść pytania". Serwer nie zbiera tych danych do pliku tylko natychmiast generuje e-mail, który trafia na skrzynkę administratora strony. Formularz ma charakter jedynie narzędzia do zadawania pytania z poziomu strony. 2. Newsletter: użytkownik może zapisać się do newslettera podając dane w polach "imię" i "e-mail". Dane nie znajdują się jednak na serwerze strony, bo cały silnik newslettera oparty jest na serwisie świadczącym usługi związane z generowanie mailingów, np. http://mailchimp.com/. Starałem się trochę doczytać w temacie i, jeśli dobrze rozumuję, powyższe rozwiązania eliminują konieczność podpisywania umowy o przechowywaniu danych osobowych z firmą hostującą samą stronę. Pozostaje jednak kwestia rejestracji w GIODO. Jak powinno to wyglądać w wariancie przeze mnie opisanym? Czy np. formularz kontaktowy, mający przecież charakter zwykłego maila, wymaga regulaminu, polityki prywatności i rejestracji w GIODO? Jak w świetle prawa wygląda sprawa serwisów mailingowych (polskich czy zagranicznych). Akurat mailchimp.com to firma brytyjska, więc UE. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 24.1.2019

  Kogo skontroluje Urząd Ochrony Danych Osobowych w 2019 roku?

  Zgodnie z zatwierdzonym przez Prezesa UODO rocznym planem kontroli sektorowych, w 2019 roku UODO zweryfikuje przetwarzanie danych osobowych w takich m.in. obszarach, jak: telemarketing, (...)

 • 21.11.2018

  Dane inspektora ochrony danych powinny być łatwo dostępne

  Przetwarzający dane osobowe muszą wyznaczyć inspektora ochrony danych (IOD) oraz powiadomić o tym fakcie Prezesa UODO. Podmiot, który wyznaczył inspektora ochrony danych, powinien (...)

 • 6.4.2018

  Dane osobowe obywateli będą lepiej chronione

  Rządowy projekt ustawy o ochronie danych osobowych, przygotowany przez ministra cyfryzacji, ma sprawić, że dane osobowe Polaków będą lepiej chronione.

 • 14.6.2018

  Jak rozumieć i stosować podejście oparte na ryzyku?

  Zgodnie z RODO, każdy podmiot musi samodzielnie oceniać ryzyko, jakie przetwarzanie danych osobowych może spowodować dla praw i wolności osób, których te dane dotyczą. Dla (...)

 • 15.3.2018

  RODO - czyli co?

  Dnia 25 maja 2018 roku we wszystkich krajach należących do Unii Europejskiej zacznie być stosowane Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych 2016/679 (RODO).