e-prawnik.pl Porady prawne

Odstępstwo od MPZP

Odpowiedzi w temacie (2)

modrzew82

5.2.2012

Witam, proszę o pomoc w następującej sytuacji. Chcemy wybudować dom na wąskiej działce gdzie zabudowa będzie 4,5m od granicy działki. Prawo budowlane wymaga minimum 4m (czyli ten warunek spełniamy) natomiast gmina w MPZP zapisała aż 6m minimum od granicy działki. Czy możliwe jest uzyskanie odstępstwa od warunku 6m w MPZP spełniając kryterium 4m w prawie budowlanym - gmina odpowiada ze ustawa o MPZP nie przewiduje odstępstw natomiast wyszukaliśmy iż gmina Kościelisko na południu kraju takie odstępstwa wydaje. Czyli jest możliwość uzyskania odstępstwa od MPZP i dostać pozwolenie na budowę czy nie ma?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

przy migdalowej

2016-11-03 17:07:02

Witam, proszę o pomoc w następującej sytuacji. Chcemy wybudować dom na wąskiej działce gdzie zabudowa będzie 4,5m od granicy działki. Prawo budowlane wymaga minimum 4m (czyli ten warunek spełniamy) natomiast gmina w MPZP zapisała aż 6m minimum od granicy działki. Czy możliwe jest uzyskanie odstępstwa od warunku 6m w MPZP spełniając kryterium 4m w prawie budowlanym - gmina odpowiada ze ustawa o MPZP nie przewiduje odstępstw natomiast wyszukaliśmy iż gmina Kościelisko na południu kraju takie odstępstwa wydaje. Czyli jest możliwość uzyskania odstępstwa od MPZP i dostać pozwolenie na budowę czy nie ma? to samo pytanie, identyczna sytuacja.

Damiannuna

2017-03-06 20:46:41

Witam wszystkich i kieruję do was pytanie odnośnie MPZP czy jeżeli na owym planie mam pozwolenie na budowę i jest ona wyznaczona linia nieprzekraczalną a od granicy lini mogę budować to czy w sytuacji gdy na wyznaczonym terenie przeznaczonym do budowy znajduje się studzienka kanalizacyjna czy mogę na niej postawić pawilon w budownictwie modułowym który nie ma fundamentów, i nie jest na stałe związany z gruntem?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM