ojciec schizofrenik

Odpowiedzi w temacie (0)

zrozpaczonababcia

29.9.2017

dzień dobry, jestem rodzina zastępcza dla mojego wnuka,moja córka zmarła gdy dziecko miało 7(obecnie ma 5 lat) , z ojcem dziecka wówczas nie była. ojciec jest schizofrenikiem paranoidalnym i ma autyzm, boję się, że wniesie sprawę do sądu o przyznanie mu praw do dziecka albo wizyt u niego w domu, weekendow i wakacji a ojciec dziecka mieszka z rodzicami którzy w ogóle nie znają dziecka czy ma taką możliwość? dodam, że ojciec dziecka dzwoni do mnie tylko w sprawach formalnych tzn. widzenia z dzieckiem, w ogóle nie chce z nim rozmawiać przez telefon. obecnie nie przyjeżdża co 2-3 miesiące i za każdym razem odwołuje wizyty. proszę o pomoc

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 12.11.2012

  Urlop wychowawczy - zasady przyznawania

  Pracownicy przysługuje urlop macierzyński w wysokości od 20 tygodni w przypadku urodzenia jednego dziecka przy jednym porodzie i 31 tygodni w przypadku urodzenia dwojga dzieci przy jednym porodzie, (...)

 • 25.3.2015

  Urlop macierzyński - Najważniejsze informacje o urlopie macierzyńskim

  W ostatnim czasie weszło w życie wiele nowelizacji prawa pracy, regulujących na nowych zasadach uprawnienia zawiązane z macierzyństwem przysługujące pracownikom. Wydłużono okresy pozostawania (...)

 • 8.9.2017

  Urlopy dla rodziców

  Od stycznia do lipca br. z urlopów dla rodziców skorzystało ponad 500 tys. osób w tym 402 tys. kobiet i 97,3 tys. mężczyzn. To ponad 20 tys. więcej niż w analogicznym okresie (...)

 • 16.7.2018

  Druk SD-Z2 - zgłoszenie darowizny lub spadku bez podatku

  Dostajesz darowiznę albo dziedziczysz spadek po kimś z bliskiej rodziny? Jeżeli chcesz skorzystać z całkowitego zwolnienia z podatku od spadków i darowizn, złóż formularz (...)

 • 12.8.2016

  Ustalenie bezskuteczności uznania ojcostwa

  Mężczyzna, który uznał ojcostwo, może wytoczyć powództwo o ustalenie bezskuteczności uznania dziecka w terminie sześciu miesięcy od dnia, w którym dowiedział się, że dziecko (...)