Oskarżenie prywatne

Odpowiedzi w temacie (0)

Pawel177

10.10.2019

Witam serdecznie.Zostałem oskarżony z art. 7 ust. 2 Ustawy z nia 5 lipca 2002 r o ochronie niektórych usług świadczonych drogą elektroniczną opartych lub polegających na dostępie warunkowym. Artykuł 9 tej ustawy mówi,że ściganie przestępstw określonych w art. 6 i 7 następuje na wniosek 1) pokrzywdzonego świadczącego usługi oparte na dostępie warunkowym 2) pokrzywdzonego świadczącego usługi polegające na dostępie warunkowym Moje pytanie. Dzisiaj odbyła się sprawa na której zeznawał świadek , który pracuje dla ITI neovision tj,właściciela spółki Canal+. Jednocześnie świadek jest pracownikiem spółki Sygnał ,która złożyła wniosek o ściganie. Dlaczego ta sprawa nie jest z oskarżenia prywatnego tyko jako zwykła sprawa karna?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 17.11.2014

  Oskarżenie prywatne

  Zasadą jest, że oskarżycielem przed sądem jest prokurator. Jednak nie we wszystkich sprawach ma on obowiązek wnoszenia aktu oskarżenia. Wyjątek ten stanowią właśnie sprawy ścigane z oskarżenia (...)

 • 26.9.2016

  Uprawnienia pokrzywdzonego przestępstwem

  Pokrzywdzonym jest osoba, która ucierpiała w wyniku przestępstwa, tzn. gdy przestępstwo naruszyło jej dobro prawne albo mu zagrażało. Dobrem prawnym, o którym mowa może być jakiekolwiek (...)

 • 16.4.2019

  Środki z OFE trafią na indywidualne konta emerytalne

  Rząd proponuje, by uczestnicy OFE mieli wolny wybór pomiędzy prywatnymi Indywidualnymi Kontami Emerytalnymi, a przekazaniem do ZUS. Środki z OFE będzie można wypłacić jednorazowo lub w ratach, (...)

 • 20.8.2017

  Jak będzie rozwijane partnerstwo publiczno-prywatne?

  Rada Ministrów przyjęła „Politykę Rządu w zakresie rozwoju partnerstwa publiczno-prywatnego”. To pogłębiona diagnoza rynku i zestaw konkretnych działań na rzecz rozwoju PPP. Jej (...)

 • 19.7.2018

  Realizacja projektów infrastrukturalnych w formule PPP będzie efektywniejsza

  Nowelizacja ustawy o partnerstwie publiczno-prywatnym ma na celu zwiększenie zaangażowania kapitału prywatnego w realizację inwestycji publicznych przy jednoczesnym rozłożeniu w czasie obciążeń (...)