e-prawnik.pl Porady prawne

Oskarżenie prywatne

Odpowiedzi w temacie (0)

Pawel177

10.10.2019

Witam serdecznie.Zostałem oskarżony z art. 7 ust. 2 Ustawy z nia 5 lipca 2002 r o ochronie niektórych usług świadczonych drogą elektroniczną opartych lub polegających na dostępie warunkowym. Artykuł 9 tej ustawy mówi,że ściganie przestępstw określonych w art. 6 i 7 następuje na wniosek 1) pokrzywdzonego świadczącego usługi oparte na dostępie warunkowym 2) pokrzywdzonego świadczącego usługi polegające na dostępie warunkowym Moje pytanie. Dzisiaj odbyła się sprawa na której zeznawał świadek , który pracuje dla ITI neovision tj,właściciela spółki Canal+. Jednocześnie świadek jest pracownikiem spółki Sygnał ,która złożyła wniosek o ściganie. Dlaczego ta sprawa nie jest z oskarżenia prywatnego tyko jako zwykła sprawa karna?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

 • Oskarżony ma prawo do odmowy składania wyjaśnień, tyle że w zależności od jakości sprawy czasem lepiej złożyć wyjaśnienia (przedstawić własną wersję zdarzeń), bo może to ułatwić obronę (...) czytaj dalej»

  (Zobacz 1 odpowiedzi)

 • już nie długo, bo SLD chce zeby było to powództwem cywilnym, a Ruch Palikota wogóle chce to znieść... czytaj dalej»

  (Zobacz 2 odpowiedzi)

 • mam pytanie-moi rodzice sa ubezpieczeni w KRUSie, czy mogą wynajmować kwatery prywatne bez zgłaszania? nie miszkamy na wsi tylko w małym mieście uzdrowiskowym. czy ktoś sie orientuje w tej sprawie? czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Czy w Polsce można ubiegać się o zwrot kosztów poniesionych na wizyty i leczenie prywatne? Np. na leczenie stomatologiczne, zakładanie implantów itd. oraz inne schorzenia. Gdzie i z czym należy (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • 1. Rozpowszechnianie wizerunku wymaga zezwolenia osoby na nim przedstawionej. W braku wyraźnego zastrzeżenia zezwolenie nie jest wymagane, jeżeli osoba ta otrzymała umówioną zapłatę za pozowanie. 2. (...) czytaj dalej»

  (Zobacz 3 odpowiedzi)