Picie alkoholu w miejscu publicznym - konsekwencje.

Odpowiedzi w temacie (6)

syney

25.5.2007

Witam, Otóż wczoraj z kulturą siedzieliśmy sobie z kumplami na placu (nie polecam tego miejsca!) Nagle skąd zni owąt wyłania się patrol policyjny w furgonetce. Wiadomo spisali nas za picie piwa miejscu publicznym. Wypisali mandaty. Kazali zapłacić w ciągu 7dni. Pytanie brzmi: Jeśli nigdy nie byłem karany za żadne picia, wykroczenia, żadnych notowań itp.To jeśli zapłacę ten mandat, wszystko w terminie. To czy i tak do końca życia będzie się za mną ciągnął ten fakt i wykroczenie za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym? czy to wykroczenie zostanie wymazane? jednym słowem "będzie się za mną ciągło przez cały czas?". Jestem studentem, chcę skończyć studia i iść do pracy, więc nie wiem czy pracodawca będzie zadowolony, ze miał ukaranego pracownika :/ Proszę o odp. i pomoc w tej sprawie.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

inspektorpr

2007-05-25 11:01:40

Jeżeli chodzi o ewentualnego pracodawcę to na pewno nie będzie miał dostępu do ewidencji policyjnych dot. wykroczeń. Na pewno też fakt wykroczenia polegający spożywaniu alkoholu w miejscu publicznym nie będzie odnotowany w Krajowym Rejestrze Karnym - z którego zaświadczenia o niekaralności są wymagane przy przyjmowaniu do pracy w niektórych zawodach. Pozostaje więc tylko zapłacić mandat i zasadniczo po sprawie (przynajmniej jeżeli w najbliższym czasie nie popełnisz kolejnych wykroczeń).

aga18

2007-05-25 20:26:11

Witam zakłopotanego ukaranego mandatem. Drogi studencie a jeżeli dostaniesz mandat za przekroczenie prędkości to czy to zdarzenie będzie przeszkadzało twojemu pracodawcy ? Wykroczenie nie jest przestępstwem, które jest karane sądownie. Nie pij więcej w miejscach publicznych ale tylko ze względów estetycznych i jeżeli dbasz o swoją kieszeń.

kojlowski

2008-07-30 10:18:59

nie nie będzie.

kojlowski

2008-07-30 10:19:10

nie nie będzie.

Krzycho

2009-04-25 11:37:43

Nie zapłaciłem mandatu za picie piwa. Puszkę wrzuciłem do kosza. Policjant stwierdził że widział jak piłem. I mnie weźmie na badanie alkomatem. Aja mu odp. nie muszę się poddawać badaniu nie jestem uczestnikiem wypadku, a puszke wrzucił do kosza bo ktoś zostawił obok. dowodu tez niemam i co ? Wtedy zaczęły się utarczki i chciał abym podal mu dane , zapytałem o jego numer , nie chciał okazać . Wtedy to ja zażyczyłem sobie innego radiowozu do likewidacji zdarzenia. Policjant uciekł było ich dwuch.

Justyna

2018-03-13 13:59:44

Piłam w miejscu pracy dostałam dyscyplinarkę czy będzie to widniało w zaświadczeniu o niekaralności?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 27.8.2018

  Cisza nocna - jakie są następstwa zakłócania ciszy nocnej

  Prawdopodobnie każdy z nas przynajmniej raz w życiu doświadczył przykrych następstw zakłócania ciszy nocnej. Nasz spokojny sen wpływa na sprawne funkcjonowanie organizmu za dnia, dlatego (...)

 • 17.4.2018

  Internet to miejsce publiczne

  Sąd Najwyższy uznał, że internet jest miejscem publicznym. Po rozpoznaniu kasacji Rzecznika wniesionej na niekorzyść lidera stowarzyszenia „Duma i Nowoczesność” (...)

 • 17.6.2014

  Czy można sprzedawać alkohol w sieci?

  Odpowiedź zasadniczo brzmi - nie.

 • 1.2.2018

  Napoje alkoholowe mają być mniej dostępne...

  Nowelizacja ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi oraz niektórych innych ustaw ma na celu zmianę przepisów nasuwających wątpliwości interpretacyjne oraz (...)

 • 20.7.2017

  Nieterminowa wypłata wynagrodzenia

  Jednym z podstawowych obowiązków pracodawcy jest terminowe i prawidłowe wypłacenie pracownikowi wynagrodzenia, stanowi o tym art. 94 pkt 5 kodeksu pracy. Pracodawca jest obowiązany przy tym (...)