Poczta Polska "Pocztex" przesyłka kurierska broń palna

Odpowiedzi w temacie (2)

baraqs

19.3.2011

Witam Zakupiłem rewolwer czarno prochowy rozdzielnego ładowania, który zgodnie z nowelizacją ustawy o dostępnie do broni palnej, nie wymaga zezwolenia na jego posiadanie. Sprzedający (firma) wysłał mi broń, oraz inne zakupione razem akcesoria paczką kurierską Pocztex. (47zł) Traf chciał, że żaden z nas nie wiedział, iż tylko ta firma nie udostępnia standardowo sprawdzenia zawartości paczki przy kurierze. Przesyłki kurierskie trafiają na następny dzień do adresata, monitorując status paczki zauważyłem, że ta przez 24 godziny była w łodzi, co sugeruje mi że została otwarta i sprawdzono jej zawartość. http://i55.tinypic.com/33p6npg.jpg Nie mam nic przeciwko sprawdzeniu zawartości, jeżeli jednak oni tak mogą, to dlaczego ja nie mogę, i co będzie jeżeli podpiszę odbiór paczki, a okaże się że wewnątrz zamiast zamówienia na kwotę 1900zł jest jakaś cegła, bo ktoś z poczty miał lepkie ręce? Kto ponosi odpowiedzialność za zawartość paczki, jeżeli odbiorę ją i okaże się, że nie ma połowy jej zawartości? Czy jeżeli zawartość będzie niekompletna to mogę żądać od sprzedającego zwrotu pieniędzy, a on od poczty? Czy bezpowrotnie tracę 1900zł z chwilą złożenia podpisu na odbiorze?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

mrozowskim

2011-03-21 17:40:49

Jeśli Pan ma takie obawy, to powinien Pan otworzyć przesyłkę w obecności świadków, którzy jako komisja będą w stanie potwierdzić jej zawartość, a kurierowi należy potwierdzić odbiór przesyłki z dopiskiem "bez możliwości sprawdzenia zawartości".

baraqs

2011-03-21 17:45:25

Już paczkę otrzymałem, i podano mi na innym forum (w razie gdyby kurier nie chciał podpisać) artykuł 74 prawa przewozowego: "Art. 74. Jeżeli przed wydaniem przesyłki okaże się, że doznała ona ubytku lub uszkodzenia, przewoźnik ustala niezwłocznie protokolarnie stan przesyłki oraz okoliczności powstania szkody. Przewoźnik wykonuje te czynności także na żądanie uprawnionego, jeżeli twierdzi on, że przesyłka jest naruszona. Ustalenia protokolarne powinny być dokonane w obecności uprawnionego, a jeżeli wezwanie go nie jest możliwe albo nie zgłosi się on w wyznaczonym terminie, przewoźnik dokonuje ustaleń w obecności osób zaproszonych przez siebie do tej czynności. Jeżeli po wydaniu przesyłki ujawniono ubytek lub uszkodzenie nie dające się z zewnątrz zauważyć przy odbiorze, przewoźnik ustala stan przesyłki na żądanie uprawnionego zgłoszone niezwłocznie po ujawnieniu szkody, nie później jednak niż w ciągu 7 dni od dnia odbioru przesyłki. Protokół podpisują osoby uczestniczące w ustaleniu stanu przesyłki. Jeżeli uprawniony nie zgadza się z treścią protokołu, może zamieścić w nim zastrzeżenie z uzasadnieniem; w razie odmowy podpisania protokołu przez uprawnionego przewoźnik stwierdza w nim fakt i przyczyny odmowy. Uprawniony otrzymuje bezpłatnie egzemplarz protokołu. Jeżeli ustalenia protokolarne, podjęte na żądanie uprawnionego, nie wykażą szkody w przesyłce albo wykażą jedynie szkodę stwierdzoną już uprzednio przez przewoźnika, uprawniony ponosi opłaty określone w taryfie. W razie trudności w ustaleniu danych dotyczących czasu, rodzaju, rozmiarów lub przyczyny szkody, dane te określa rzeczoznawca powołany przez przewoźnika w porozumieniu z uprawnionym. " To dla innych, gdyby ktoś miał podobny problem. PS. dziękuję za odpowiedź

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • Uwolnić ptactwo

  Złagodzono ograniczenia związane z występowaniem grypy ptaków. Jakie organiczenia zniesiono? Od kiedy można wypuszczać ptactwo domowe?

 • Przedświąteczny boom na rynku pocztowo-kurierskim

  Pomiędzy  Black Friday - czyli ostatnim piątkiem listopada – a Świętami Bożego Narodzenia trwa najgorętszy w roku okres na rynku pocztowo-kurierskim. Aby nasze przesyłki dotarły na czas, (...)

 • Broń dla wojsk obcych

  Nowe przepisy umożliwią wyposażenie żołnierzy obcych wojsk stacjonujących w Polsce w broń i amunicję znajdującą się na wyposażeniu Sił Zbrojnych RP.

 • „Poczta Polska” sprzeda lokal z bonifikatą...

  Poczta Polska SA będzie mogła sprzedawać z bonifikatą samodzielne lokale mieszkalne najemcom, znajdujące się w należących do niej budynkach niemieszkalnych. Możliwy więc będzie wykup mieszkań (...)

 • Łatwiejsza aktywacja Profilu Zaufanego na poczcie

  Profil Zaufany (eGO) można już aktywować odwiedzając dowolną z 4.500 placówek pocztowych. To jeden z pierwszych, bardzo ważnych efektów porozumienia, jakie podpisała Poczta Polska (...)

NA SKÓTY