Pozbawienie praw rodzicielskich nieodpowiedzialnego ojca !!!

Odpowiedzi w temacie (1)

Ewelina12

9.12.2010

Witam. Jestem samotną matką. Wychowuję samodzielnie dziecko. Ojciec mojego synka od 10 lat nie interesuje dzieckiem. Czy mam szanse wygrać sprawę o pozbawienie go praw rodzicielskich? Poza tym chciałabym zmienić dziecku nazwisko na moje. Czy istnieje też taka możliwość?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Malgorzata1122

2010-12-11 16:18:20

Witam, oczywiście, że może Pani pozbawić praw rodzicielskich ojca dziecka.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • Ustalenie ojcostwa a roszczenia z tym związane

  Ojcostwo mężczyzny jest ustalane ,, automatycznie” w sytuacji, kiedy dziecko urodziło się w czasie trwania małżeństwa albo przed upływem trzystu dni od jego ustania lub unieważnienia, gdyż (...)

 • Rodzice na urlopach

  Wraz z wzrostem liczby urodzeń rośnie liczba urlopów rodzicielskich. Od 2 stycznia 2016 r. obowiązują dwa rodzaje urlopów związane z narodzinami dziecka: urlop macierzyński (20 (...)

 • Kiedy rodzice zostaną pozbawieni władzy rodzicielskiej?

  Zgodnie z przepisami Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, sąd opiekuńczy pozbawia rodziców władzy rodzicielskiej, jeżeli nie może być ona wykonywana z powodu trwałej przeszkody albo jeżeli (...)

 • Urlop macierzyński - Najważniejsze informacje o urlopie macierzyńskim

  W ostatnim czasie weszło w życie wiele nowelizacji prawa pracy, regulujących na nowych zasadach uprawnienia zawiązane z macierzyństwem przysługujące pracownikom. Wydłużono okresy pozostawania (...)

 • SN o kredytach frankowych

  Wyrokiem z 4 kwietnia 2019 r. w sprawie o pozbawienie wykonalności tytułu wykonawczego, Sąd Najwyższy orzekł o uchyleniu zaskarżonego wyroku Sądu Apelacyjnego (sygn. akt III CSK 159/17).

NA SKÓTY