e-prawnik.pl Porady prawne

Prawa do zdjęć

Odpowiedzi w temacie ()

-

14.6.2001

Jaką umowę należy podpisać w przypadku przekzywania praw do zdjęć (publikacje w prasie)
(kkasia)

Nie znalazłeś odpowiedzi?

OPAK

2001-07-25 19:04:25

Zależy jakie to są zdięcia? Sam bym zobaczył. Ale jak o mnie chodzi to wystawił bym im rachunek z określonymi prawami autorskimi na czas nie dłuższy niż 2 lata.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

 • prawa fotografa do zdjęć Witam. Zajmuję się fotografią ślubną od niedawna i pierwszy raz zdarzyło mi się, że kamerzysta będący na tym samym weselu poprosił mnie o kilka moich zdjęć z pleneru (...) czytaj dalej»

 • Prawa autorskie do zdjęć produktów w e- sklepie spożywczym Zamierzam uruchomić sklep spożywczy online, w którym dla przykładu będzie oferowany asortyment dostępny w innych sklepach oraz marketach (...) czytaj dalej»

 • czy mieli prawo wykorzystać moje zdjęcia w internecie? WItam! Mam taki problem. Otóż miałam zdjęcia umieszczone na portalu facebook. Były to zdjęcia pozowane w studio fotograficznym. Zastrzegłam (...) czytaj dalej»

 • prawo do wykorzystywania zdjęć Witam, czy nie mając podpisanej umowy z agencją modelingową mogę wykorzystywać zdjęcia przez nią zrobione? Muszę posiadać zgodę fotografa i innych osób, które (...) czytaj dalej»

 • Prawa autorskie Jestem zatrudniony na stanowisku : inżynier serwisu. Moja praca polega na pisaniu oprogramowania systemów sterowania w przemyśle. Ponieważ jestem zatrudniony na umowę o pracę autorkie (...) czytaj dalej»

 • Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja Mam problem z pośrednikiem (SendIt) firmy kurierskiej UPS. Wysyłałam za pośrednictwem tej firmy przesyłki, ok 450 od marca 2012 roku do końca września (...) czytaj dalej»

 • Prawa autorskie Witam, dostałem 5 zadania na które muszę znaleźć odpowiedź na dziś wieczór i nie wiem jak się za to zabrać 1. Na potrzeby promocji swojego powiatu tworzysz stronę internetową (...) czytaj dalej»

 • Naruszenie praw intelektualnych??? Witam, Nie oczekuję wyczerpującej porady prawnej, za tą zapłacę prawnikowi jeśli okaże się że mam rację. Chciałabym uzyskać jedynie rzetelną i fachową informację. Otóż.... (...) czytaj dalej»

 • Skopiowane zdjęcia z internetu Co mzoe mi grozić, jeśli na aukcji internetowej dodałam nie swoje zdjęcia, a własciciel tych zdjęc napisał mi, iz jeśli ich nie usune to skontaktuje sie ze mna policja? (...) czytaj dalej»

 • Umowa aktorska Witam, Proszę o pomoc w poprawieniu/korekcie umowy aktorskiej - zgodziłem się aby parę osób gościnnie zagrało w moim filmie, i chcę mieć pewność, że żadna z nich nagle nie (...) czytaj dalej»

 • Wymiana zdjęć Chciałem się zapytać jak to wygląda z prawnego puntu widzenia. Jeżeli napisałbym w necie na forum, że mam 16 lat i wymienię się z rówieśnikami zdjęciami siusiaków i pup, to (...) czytaj dalej»

 • Zdjęcia budynków do komercyjnego użycia Witam Zajmuje się grafką 3D i modelowaniem obiektów urbanistycznych. Ostatnio spotkałem się z sytuacją kiedy fotografowałem kiosk w przestrzeni publicznej, (...) czytaj dalej»

 • Wykorzystanie materiałów na gadżetach Dzień dobry, czy mógłby ktoś podpowiedzieć, jak wygląda jak wygląda kwestia umieszczania na gadżetach (sprzedawanych w sklepie internetowym) : 1. zdjęć (...) czytaj dalej»

 • Dlaczego tatusiowie nie płacą alimentów Odpowiedź jest prosta - bo nie muszą i to w majestacie prawa. Jak to wygląda? Sąd przyznaje alimenty. Tatuś się na nie godzi. Nawet płaci przez jakiś (...) czytaj dalej»

 • Ustawa o ochronie danych osobowych Czy jeżeli Spółdzielnia poprzez Panią zatrudnioną w charakterze sprzątaczki przekazuje informację łatwo dostępną - czytaj nie w kopercie , całkowicie jawną (...) czytaj dalej»