Sklep z przedmiotami z AliExpress

Odpowiedzi w temacie (0)

Alisprzedaz

12.5.2019

Witam. Zaobserwowałem dość popularną ostatnio strategię sprzedaży. Polega ona na założeniu sklepu internetowego po angielsku z porduktem z AliExpress. Pozyskany klient zakupuje produkt i jest on do niego wysyłany bezpośrednio z Chin. Jest to oczywiście model dropshippingowy. Produkt może być zamówiony na przykład przez osobę z USA, Australii lub Niemiec. Nasuwa się pytanie opodatkowania sprzedającego, czyli mnie przez państwo polskie. Pomijam cła, który kupujący jest sam zobowiązany zapłacić, gdyż jest to wyszczególnione w regulaminie sklepu. To, że towar jest wysyłany z Chin jest również widoczne dla kupującego na stronie PRODUKTU. Jaką firmę powinienem założyć, spółkę z o.o. lub indywidualną działalniość gospodarczą? Do kogo mam się zwrócić o dokładną poradę w sprawach takiego modelu międzynarodowej sprzedaży z Chin? Rozważam rownież możliwość założenia firmy w USA lub Hong Kongu, aby pominąć problem polskiej i dalej idąc europejskiej biurokracji. Pozdrawiam

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 20.2.2019

  Ograniczenia handlu w niedziele a liczba sklepów

  Spadek liczby sklepów rozpoczął się jeszcze przed wprowadzeniem ograniczenia handlu w niedziele, dlatego nie powinien być traktowany jako efekt zmian przepisów, a raczej jako długofalowa (...)

 • 18.12.2018

  Prezenty przez internet?

  Jeśli kupujemy prezenty przez internet, można je zwrócić bez podania przyczyny w ciągu 14 dni. Odsyła na się je swój koszt. Ważne są terminy dostawy i realizacji zamówienia (...)

 • 30.11.2018

  Ułatwienie sprzedaży żywności przez rolników

  Nowelizacja poszerza możliwości zbywania żywności wyprodukowanej w ramach rolniczego handlu detalicznego o zbywanie jej na rzecz podmiotów takich jak sklepy, restauracje, stołówki i (...)

 • 27.11.2015

  Jak prawidłowo udostępnić regulamin sklepu internetowego?

  Jedną z podstawowych operacji jakie wykonujemy przy okazji dokonywania zakupów w sklepach jest kliknięcie checkbox’a „akceptuję regulamin”. Regulamin taki zwykle jest dostępny (...)

 • 21.11.2018

  Wyprzedaże i prawa konsumenta

  Black Friday i Cyber Monday – to dni, w których możesz zrobić korzystnie zakupy w sklepach stacjonarnych i internetowych w kraju i zagranicą. Pamiętaj, produkt z wyprzedaży możesz reklamować. Niezależnie (...)