Solid Security Katowice banda złodziei

Odpowiedzi w temacie (6)

legalfc86

27.10.2016

Witam serdecznie chciałbym napisać na temat działań jednej z znanych w Polsce firm Ochrony mienia mowa o firmie SOLID SECURITY. Działa ona bowiem łamiąc prawo pracy. Na ten fakt składa się duża ilość osób zatrudnionych bez jakiejkolwiek umowy. Poza tym ludzie robią ogromną ilość godzin i sa na tym oszukiwani zaniżonymi wypłatami według godzin jakie przepracowali. Często stoją całymi dniami licząc od 8-22 wieczór. Jakby tego było mało wypłaty również sa wypłacane za miesiąc przepracowany dopiero pod koniec miesiąca następnego czyli ponad półtora miesiąca czeka sie na swoje wynagrodzenie. Złe traktują pracowników pod kątem zdrowia chodzi o brak odzieży ocieplanej.Proszę osoby które to przeczhytają aby naprawdę się zastanowili i coś zrobili z tym faktem bo takich firm jest sporo co tylko patrzą jak wykończyć fizycznie i psychicznie pracownika. Opisany tutaj sposób działania SOLID SECURITY ma miejsce na Śląsku w miescie Sosnowiec osiedle środula CH AUCHAN.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

borat

2018-01-15 12:56:28

nawet zlodzieje nie placa za chorobowe wszystkie umowy powinny byc na umowe o prace , podac ich do pipu . nadgodziny nie placa paskow tez nie daja ani na swieta zadnej kasy nie daja . poprostu zenada

Ja

2018-05-23 15:21:44

Wszyscy się skarzcie wszyscy narzekacie, ale niech podniesie ten rękę, który zaczął coś robić aby zapłacili za te wszystkie naruszenia no który?? A może zebrać by tak wszystkich i wytoczyć im sprawę?? Im więcej osób tym większe będzie echo i tym bardziej oni dostaną po dupie ludzie przemysl cie to a nie narzekacie a jak przychodzi co do czego do głową w piasek

BryanceN

2018-06-29 13:29:29

Niewolnik

2019-12-09 09:07:11

Zgłoszenie było - REAKCJI BRAK :) Główny Inspektor Pracy Sz. Pan Wiesław ŁYSZCZEK Państwowa Inspekcja Pracy ul. Barska 35/30 02-315 WARSZAWA Szanowny Panie Inspektorze, informuję że u pracodawcy Solid Security Sp. z o.o., z siedzibą 02-676 Warszawa, ul. Postępu 17, trwa proceder rażącego naruszenia prawa pracowniczego polegającego na zatrudnianiu pracowników wykonujących pracę osobiście na rzecz pracodawcy i pod jego kierownictwem, w miejscu i czasie wyznaczonym przez pracodawcę na sprzęcie, w obiektach przedsiębiorcy i przebywających do jego dyspozycji, jednocześnie na dwóch rodzajach umów: umowa o pracę i umowa zlecenie pomimo wykonywania zgodnie z umowami tych samych czynności. Podpisanie z pracownikami dwóch rodzajów umów jest celowe i jest narzędziem służącym do pozbawienia pracownika wyższego wynagrodzenia zgodnego z Kodeksem Pracy za pracę w dni wolne i dodatkowo wolne od pracy, uchylaniu się od płacenia podatków (dochodowego i ZUS) od wyższych należnych pracownikom kwot, generujących wyższe podstawy opodatkowania oraz omijanie prawa pracy w aspekcie rozliczania czasu pracy. Proceder ten jest powszechną praktyką stosowaną u pracodawcy zarówno w siedzibie firmy (stacje monitorujące) jak i w oddziałach terenowych. Stan faktyczny jest łatwy do ustalenia i zweryfikowania w przypadku zastosowania kontroli bezpośredniej u pracodawcy. Bardzo proszę Pana Inspektora o pilna interwencję w tej sprawie. W przypadku braku reakcji na powyższą informację i nie zaprowadzenie przez Pana instytucję w Solid Security stanu zgodnego z obowiązującym prawem pracy informuję, że uważając , że akceptuje Pan praktyki noszące znamiona przestępstwa, sprawę skieruję do Ministerstwa Pracy, Ministerstwa Sprawiedliwości i do wiadomości mediów.

Niewolnik

2019-12-09 09:08:53

Rozpowszechniajcie może Główny Inspektor Pracy podejmie kroki prawne... Solid te praktyki stosuje w całym kraju... Wszystko opisane tylko sprawdzić i wyciągnąć konsekwencje.

Niewolnik

2019-12-09 09:15:25

Tak to trwa i trwa długie lata: http://www.1917.net.pl/node/844

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

NA SKÓTY